Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zobrazování reklam v jiné domácnosti na jiném zařízení

Zdravím zkušené PC uživatele,

měl bych jednu zajímavou, záhadnou záležitost. Situace: včera koukám na mobilu na určité zboží na eshopu (ne v anonymním režimu), přijedu k rodičům a matka se zmínila o tom, co jsem hledal na internetu. Že se jí na to na tabletu zobrazily reklamy. (už se o tom zmínila i v minulosti) Jak je možné že se to děje, když se jedná o odlišné bydliště a odlišné zařízení? Cookies samozřejmě jednou za čas mažu atd.

Jediná souvislost - máme stejného poskytovatele internetu, město a od určité doby i stejný router. Tablet kdysi patřil mně - samozřejmě jsem ho před předáním uvedl do továrního nastavení a je přihlášena na svůj Gmail účet. Internet u rodičů byl předtím napsaný na mě. Ví nebo tuší někdo, čím to může být? Mám napsat dotaz poskytovateli internetu?

Teď jsem v nastavení Chromu ještě aktivoval "Do Not Track" (nesledovat), netuším jestli to pomůže. A nebo to je třeba těmi souhlasy s cookies, když to člověk odklikne, jestli jsem tím nedal nechtěně souhlas k bůh ví čemu?

Děkuji za jakékoliv nápady

Volal jsem poskytovateli. Prý to není nic víc než cílená reklama v dnešní době. Eshopy si spojí navždy IP adresy, ze kterých jsem je navštívil atd. Na moji žádost jsem alespoň domluvil, že změníme u rodičů tu veřejnou IP adresu za jinou. Že se bude pro změnu rodičům třeba zobrazovat reklama toho, který měl tu adresu před nimi. To už mně bude jedno, že. :) Adresa každopádně měla být jiná už dávno, ušetřil bych si nervy v minulých letech (pravděpodobně).

Mohla by to být i falešná korelace, prostě náhoda.

Taky se mi před léty něco podobného stalo, v práci jsme s kolegou se nějak dostali na téma ruských pohádek a já si kromě zajíce vzpomněl i na mášu a medvěda, což kolega neznal (tehdy to bylo poměrně nové, ale v čechách už vysílané). Tak jsem ho vyhledal, aby věděl o co jde. O pár dnů později u příbuzných jsem se přihlásil do mejlu a hned na mě vyskakovaly reklamy na povlečení s mášou a medvědem a podobné věci. Tady to asi nebyla náhoda.

Já teda ze zásady veškeré zbytné cookies a sledování odmítám (třeba jen proto, že je ta volba). Pokud to některé stránky dělají i tak, dělají to protiprávně a bez mého souhlasu.

Asi nemá cenu s tím bojovat, reklamy se prostě ukazují a jestli to je na něco, co jsem nedávno prohlížel (reklama na tiskárnu, kterou jsem prohlížel a koupil vydržela docela dlouho; opravdu si ten robot myslel, že si hned budu kupovat druhou, nebylo by lepší nabídnout mi třeba papíry...) nebo na něco jiného je mi celkem jedno.

Reklama, která se dá taktoi snadno rozklíčovat je podle mě špatná. Člověka akorát naštve. Problém je na straně toho, kdo tu reklamu vytváří, že ji vytváří takto hloupě.

Ještě jeden zážitek, když jsem měl nový počítač, kvůli rekonstrukci připojený i do jiné zásuvky (kam se naposledy připojovala nějaká 486, protože od té doby internet v té místnosti nikdo nepoužíval), bylo zajímavé, jak jsem byl "tabula rasa" a všechny ty reklamátory naprosto tápaly. Bylo to vidět, jak se chytají každého stébla. To období trvalo opravdu krátce, možná týden, než si mě spojili s tím, kdo jsem, ale bylo to legrační.

Já sice taky cookies odmítám (a promazávám), ale hlavně blokuju ty reklamy - vyskočí na mě nějaká otravná reklama - už jde do ignoru i s celým okolím (často i s celou doménou), takže se velice rychle tyto zbytečné otravnosti vytřídí a internet je rychlý a přehledný (i když některé stránky obsahují dost bílých míst - i tak je to lepší, než aby tam strašily nějaké kraviny, neřkuli něco blikalo)

Tak se zdá, že změna IP adresy u rodičů zatím pomohla. Pořád se jí zobrazují jen ty staré reklamy před změnou adresy. :) S tím, že jsem se tam raději zatím do jejich sítě mým mobilem nepřihlašoval.