Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Normalní zapnutí ale po načta. s windos logem pak nic

Dobrý den už minule jsem měl tento problém ale částečně jsem ho vyřešil, vypnutím pc vypojením všeho z počítače a zapojení a poté zapnutím, ale teď už to taky nezabírá. Pokaždé co počítač zapnu dělá normální zvuky, a na obrazovce se jako obvykle objevuje logo z základní desky a poté win 10 logo asi na pár sekund, a potom nic černá obrazovka nikde myš a alt+f4 nezabírá, jediná možnost jak ho vypnout jeho vypojit ze zásuvky . Mám pc dell optilex 790 s i3 který byl v počítači už od zakoupení a dal jsem tam nově gt 1030 nvidia grafiku. K počítači je zapojena myš, klávesnice, ethernet kabel, DVI-D (kabel od monitoru), bluetooth usb adapter, a kabel od zdroje

jak tak čtu ten šrot a tu anabázi, vřele bych doporučit koupit nějaký normální repas cca s intel 6.generace a starý krám hodit k popelnici.
možné sestavy - jsou tam mikro provedení ke schování za monitor, placaté desktopy i minivěže, vybrat se dá. kromě micro se do těch větších beden má vejít i stará grafika gt1030.

u toho zhasnutí po úvodnim logu - to bývá přechod na akcelerovaný režim grafiky. buď je něco s hw, nebo úplně vadně nainstalované ovladače, nebo je to celé na vyhození.

mám něco proti kyperské alze, tak o nekomentuju.
ovšem ssd a400 je maximálně pro tupé bfu z živě. patriot podtím to samé.

z klasických ssd se na systém hodí mx500. když deska umí m.2, pak například adata sx8200. místo dvou malých ssd vzít jedno: levnější 512gb nebo ještě únosných 1tb.

zdroj neřeš, nic z toho nemá žádný odběr. každý 300w+ to utáhne.
samozřejmě se vyhnout čínsko-polským šmejdům.

Já jsem se zeptal na zdroj protože nevím jaky bych mohl strčit do case a z jakými konektrory. Ten menší ssd bych chtěl na operační systém a ten druhý chci proto abych ho mohl celého přecpat blbostmi, chci aby počítač fungoval stále i dobře i když bude zacpanej blbostmi tak proto 2 ssd. A ale já nejsem nějaký vyznali v počitačich takže bych byl rád kdybyste mi jenom nějak pomohl předělat tuhle sestavu

vybral jsi extrémně špatné ssd - a400 je totální odpad, ssd od patriotu jsou běžný noname.
kapacita tvého řešení je 750gb (1900 kč). já jsem ti dával odkaz na větší a rychlejší 1tb: ssd 2.400, nebo rychlejší nvme 2.700, ta deska jeden m.2 umí.
"aby počítač fungoval stále i dobře i když bude zacpanej blbostmi" je špatný přístup, protože u ssd se doporučuje kvůli jejich funkci nechávat 20% volného místa, což se u tvých menších ssd hlídá hůř.

zdroj bude mít pro tvé použití až přebytek konektorů.
nejlevnější 300w zdroj pro tvou grafiku vidím: https://www.suntech.cz/produkt/488652-be-quiet-system-power-b9-300w-atx-zdroj-80-bronze-bulk/
pro možnou výkonnější grafiku třeba gt1650, která potřebuje napájecí konektor, je lepší 350w zdroj: https://www.suntech.cz/produkt/488652-be-quiet-system-power-b9-300w-atx-zdroj-80-bronze-bulk/
(vynechal jsem odpadní značky)

jo, jedna technická: procesor sis vybral efkový (bez grafiky). kdyby byla ta divně se chovající externí grafika 1030 vadná, tak ani nová sestava nebude nic zobrazovat.
jenže stejný procesor s grafikou stojí o 1000 víc - a v případě funkční 1030 je to vyhozený peníz.

potřeboval bys tu tvoji 1030 v něčem otestovat.
například si koupit ssd, které použiješ i v novém plánovaném pc, ale hodil by se i do současného krámu.
odpojíš staré disky, na nový ssd nainstaluješ nový systém se správnými ovladači. když to pojede, je grafika dobrá a můžeš s ní počítat.

jediná možnost jak ho vypnout jeho vypojit ze zásuvky

Jestli jsi to řešil vyrváním zachodu ze zásuvky, mohlo dojít k poškození systémových souborů (zavaděče - o to víc jestli byl MBR) u tvého SSD by mě to až tak nepřekvapilo. Na místo opravy přes bcedit by mohla byt pro tebe snazší čidtá install.
Můżeš zkusit spustit PC v nouzovém módu a použít nějaký bod obnovy, nebo poslední známé funkční spuštění bez chyb.