Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno hláška w10: Disk musí být naformátován

Ahoj všem, prosím o radu v souvislosti s neustale naskakujici hlaskou v prostredi w10 64b, kdy se mi zobrazuje tradiční okýnko "Disk v jednotce musí být naformátován", jak kdybych skutecne nejaky vadny disk pripojil. Problem je, ze zadny disk v sobe pc nema, proste se to nekde zaseklo a win si to jen mysli:) Zkousel jsem odstranovat, ale nedari se mi to. Porad se pripojuje imaginarni disk, realne nic nepripojeno. Diky za typy na odstraneni teto otravnosti. Pekny den. J.

obrázek bývá užitečnější.
windows zná formát exfat - pokud ovšem ta sdkarta nebo flashka není vadná, u usb krámů běžná věc.
118gb disk se připojuje "bezdůvodně", nebo je opravdu zasunutý? na pravý myš není v nabídce "vysunout"?
jestli to exfat není zastrčené a přesto se chce zobrazovat, potom ještě může pomoct "nirsoft usbdeview" -> odpojit, smazat záznam.

Preinštalovanie W10 nepomôže.

Externý disk stačí opraviť príkazom v cmd.exe:
chkdsk (X:) /f /r
Kde "X:" je písmeno disku so skríženými sektormi.

Ak je alokačná tabuľka formátu disku NTFS, potom úplná kontrola; chkdsk /f /r /v /b

V Správe diskov odstráň veľké písmeno sporného disku, skry "hidden" tento externý disk.

Návody, nakreslený tutorial pre príkazový riadok cmd.exe, nástroj diskpart.exe, regedit.exe:
https://www.c-sharpcorner.com/article/how-to-hide/

V Správe zariadení skontroluj pripojené zariadenia, či majú správny ovládač, spusti kontrolu WU W10, pripojený mašinou na net.