Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou značku notebooku?

Dobrý večer chci si koupit notebook ale nevím jaká značka je nej slyšel jsem že u HP si zbytečně připlatím za značku.Jaké jsou vaše zkušenosti se značkama?Díky Lobart

ja nevim, ale já se zastávám názoru, že CPU dělá Intel, grafiku ATI, HDD Sígejt ... a to jak u HP, tak u IBM či Asusu.. možná budu mít rozvyklané víko na Aceru o pul rok dříve než na Asusu, ale to mi rozhodně ze židle nezvedá...
Osobně jsem měl Prestigio, HP(prace),IBM(prace), Asus .. a fakt neresim, co to napsano na viku.

Teď mám 14 novej HP 550, Intel Core Duo 1,4 GHz, 2 GB paměť, 160 GB disk, to celé za 12 300 Kč, na moje potřeby přebohatě stačí, konstrukce vypadá dobře. Dlouhodobou zkušenost však nemám.
Předtím jsem měl 6 let Compaq Presario 2100, odsloužil je fest, teď byl darován a slouží dál jinde.

osobně nakupuju/doporučuju už jen Dell a HP, s výhradami pak vyšší modely IBM/Lenovo (původní řady IBM).

Toshitba, Aušus, nebo dokonce nAser mi nesmí přes práh. ;-)

To o tom zbytečném připlácení většinou tvrdí obchodník, který tě v případě jakéhokoliv problému (a že jich u notebooků bývá požehnaně) odkáže na smluvní autorizovaný servis, ve kterém většinou jako první krok smažou disk a nahradí jeho obsah standardním imagem s čistým OS, vady materiálů ti označí jako mechanické poškození uživatelem (známý příběh Acer vs lámací panty), na což platí až hrozba ČOIkou a jiné podobné taškařice. Jak vidíš, obchodníkovi se to opravdu vyplatí. ;-)

Jaky mas vyhrady k IBM? Zajimaly by me. Mam je uz 3 roky a mel jsem v jednu dobu i 3 kusy najednou. Mam radu T. Nikdy jsem nemel s nicim problem(HW), mam mozna zatim stesti. Jedine co se stalo bylo to, ze jsem mel prasknutej plast vedle touchpadu. Nevim jak se to stalo, mozna jsem to nejak udelal ja, nevim. Bylo to ovsem bez problemu v zaruce opraveno-vymeneno a nyni stejna vec podruhe a opet vymeneno. Prasklo stejne misto a za boha nevim ja se to stalo, ta puklinka neni skoro videt a vsiml jsem si toho az na slunku. U jednoho z ntb jsem se jen zminil, ze mam asi(podle meho dojmu) hlucnejsi vetrak a ze asi neco piska(nedalo se to poradne identifikovat, ani odkud ani jak dlouho, byl to jemny hvizdavy zvuk)i nejaky divny displej-bylo na nej na svetle spatne videt(bezna vec, ale to jsem tehdy nevedel), neresilo se nic a cca za dva dny jsem mel novy displej, novou zakladovku i s vetraky a v podstate vymenil skoro vse na ntb o cem jsem jen rekl, ze je divne. Oni ti tam totiz veri, nevim jak je to v jinym servisu, nikdy jsem jiny ntb nemel a asi ani mit nebudu. na druho stranu vim, jak nekdy resi prodejci prokazatelne vady v HW a jake delaji problemy se zarukou u treba jen blbyho HDD. Asi kdybych si ty veci i vymyslel, tak by tomu verili, ale neni duvod. Nikdo se tam k tobe totiz nechova jako ke zlodejovi a predem nepredpoklada, ze reklamujes vymyslenou zavadu a otravujes a obiras je o cas. Ja mam ted jedinou vyhradu k novymu Tecku a to je to, ze je tam horsi displej nez v tech starsich. No a jiny nedodavaji. Potrebuju totiz 4:3 a to se uz nedela..

výhrady mám takové, že to už nejsou takové držáky, jako byly předtím. Ve srovnání s ostatními značkami je to samozřejmě jasný nadprůměr, jen prostě už to není ono "nesmrtelné, nerezavějící, neprůstřelné a nepotopitelné" IBM.

jinak kvalita a ochota servisu Dell, IBM, HP je celkem pověstná.

slyšel jsem že u HP si zbytečně připlatím za značku

Toho bych se u notebooků od HP jistě nebál. Přemrštěné ceny nemají - hlavně v kategorii business produktů do + - 30 000 Kč si krásně vyberete (např. zajímavé/dobré HP 6930p), pokud byste dal HP přednost.

Od Dellu bych osobně bral (ve vyšší ceně - nad 30 000 Kč.) spíše řadu Latitude, např. nové E6400/6500. Před E5400/E5500 nebo Vostrem, bych upřednostnil, s ohledem na lepší/pevnější konstrukci, Lenovo R500/R400 (R400 ještě nejsou u nás dostupné s rozumným procesorem s TDP 25W, např. s P8400, jako u R500)/R61 [se 14,1" displayem]. V levnější kategorii, tj. do 20 000 bych asi volil HP, pokud by cena Lenova R400 byla dost nad limit (v této chvíli by cena odpovídala +- 22 500 Kč s procesorem P8400).

Dále přikoupit záruku "NBD", ideálně tří roční [Next business day - tzn. do druhého pracovního dne], u vyšších modelů bývá již často v ceně - notebooky jsou pravda podstatně poruchovější/problémovější než klasické PC a rychlé vyřešení problémů je plus.

Pane VN , s klidným svědomím mohu prohlásit, že HP - obzvlášť Paviliony, bych nedaroval ani největšímu soupeři

HP nikdy

z deseti kusů, se vrátí 3 ks. Všechny problémy s dobíjením, nevím kde je zádrhel, vždy se vymění kus za kus, ale všechy se tváří že dobíjí,ale ani jeden nefunguje

Já si myslím, že v dnešní éře globalizace na značce nezáleží. Lze narazit na bezchybný Acer i na shitový Dell.

Mám doma 8 let starý Acer, který je kromě vymlácené baterie neprosto perfektní a jedu na něm XP, a dále rok starou 17` Toshibu za 50K, u které jsem měl dvě závady zásadního významu a teď čekám na třetí, abych ji mohl vyměnit.

To tak nejde říci ;-). Snad v rámci cenových relací bych si dokázal přiřadit konkrétní model nebo dva, v mně jasné, pro mne potřebné konfiguraci.

Mám nějakou finanční hotovost a v rámci oné částky vyberu to "nej" dle požadavků - např. kvalita konstrukce, velikost/typ displaye (rozlišení, podsvícení LED nebo CCFL), klávesnice, chlazení/hlučnost, servis/záruka, výdrž atp.

Jo souhlas:-D muj kamos ma Acer za necelych 30t. a kupoval ho loni na podzim. Hodne mu zavidim, uz letos na jare mel krasne mapy na displeji, ktere mu tam vymackala klavesnice. Displej se asi prohl pod tihou osudu:-D Ale jinak to porad funguje, V zaruce mu to samozrejme neuznali a neuznali tam ani popraskany horni plastovy dekl, tomu asi bylo teplo a tak si oddych, no a praskl z toho. Ted vazne-delam si z toho trosku srandu, ale to co jsem popsal, je bohuzel hola pravda a Acer za 30 uz neni ten jejich nejlevnejsi model a tak si dovedu predstavit kvalitu zpracovani u tech Aceru za 15t. a min...

nedá mi to:
Jestli se tvýmu kámošovi prohnul displej tak, že se mu do něj vymačkala klávesnice, tak to souhlasím se servisem, že na něj asi postavil něco, co by prohnulo i horní desku ledničky (asi květináč o průměru 50cm i s hlínou a kytkou bych to tipnul!)
A co se týče značek:

1 . HP Armada 110 - u všech! se ulámaly po záruce(1 rok tehdy) panty od displeje (bylo mi jich líto, poněvadž na nich hezky do dneška jedou W2000, takže jsem jim panty vyrobil z železných úhelníků - vypadá to podle toho, ale jedou.
SERVIS- navrhl výměnu displeje za cca 15tis, neakceptoval jsem.

2. HP N115 - přehřívají se procesory (u všech), servis v záruční době domontovával nějaký přídavný chladič, ale to moc nepomohlo, a taky fungují do teď, akorát když jede víc prográmků, tak se krásně kouše!(při vytížení procesoru na 80% - třeba CDMA modem + video z Youtube, po delší době běhu stačí jen víc flashů na stránce)
SERVIS- protože AMD!

3. IBM T42 - oba kusy lehce po záruce odešla deska, u jednoho nejdřív jen USB, druhý napřed videokarta.
SERVIS- výměna desky za 12tis, neakceptoval jsem.

4. začal jsem teda kupovat acery, a světe div se! - 1x výměna DVD RW v záruce, 1x výměna displeje (s mapama) v záruce, 1x výměna větráku v záruce.

Takže jsem chtěl říct: jestli ses někdy díval do noťáka, tak si viděl, jak je to tam našlapaný, a žádná velká spolehlivost se od toho prostě čekat nedá, tj. koupit něco levného na práci a brzy to vyhodit, než se to stejně rozsype, ať je to IBM či HP či cokoliv.
Howgh!

Taky mne to neda.
O HP nemluvim, neznam je a plastovy tela me nezajimaji.

IBM- vyjimka potvrzuje pravidlo. Ja jsem naprosto spokojen a mezi myma kamosema je minimalne 10 IBM rady T a mame asi zatim vsichni stesti... Nikdo si nestezuje. Kupuj si klidne dal Acery a Ešusy a HP a ja nevim co, me je to naprosto jedno. Ja jsem s IBM mel to, co jsem popsal vys a nemuzu si stezovat vubec na nic-krom horsich displeju u novych modelu(oproti starsim radam T). Navic pokud ti propadla u IBM zaruka a mel jsi po zaruce opravu za 12t., tak jsi s prominutim hloupej, ze sis nedokoupil za cca 2500/rok zaruku a mel bys opravu zadarmo-jde to dokoupit i po propadeni zaruky-ano, i to umi IBM;-). To jen na doplneni. Jen pro zajimavost ted mam teploty pri koverzi fotek z rawu do tiffu(kus cca 70mb) kolem 32stupnu v zatezi(vsech komponent) a ntb neni ani slyset, ani vetrak. Takze HP neni IBM a navic ja o HP ani nemluvil.

No a ke kamosovu Aceru muzu rict jen to, ze kvetinace na to nestavi a chova se k tomu naprosto normalne. Kdyz ale pouziju tvoje prirovnani tak pokud ma Acer material displeje jako z hliny a prohyba se, tak za to nikdo krom Aceru nemuze a nebo maji proste ten displej tezky jako kvetinac a pak tomu verim, ze by se to i mohlo prohnout. No a pokud jde o rozmer kvetinace, tak pri 50cm by se neprohl displej, ale zakrylo by to cely ntb a to by asi praskly uz i panty, ktery i tak k tomu ted nemaji daleko. Sehnal jsem mu starou x41 a je spokojenej jako zelva a navic baterie vydrzi skoro 7hodin oproti cca rok stare z Aceru, ktera to rozpali az na 40minut.. Spolehlivost se ocekavat neda? Ja nepotrebuju na notebooku hrat kry a delat jine kraviny. Mame doma i 4roky stary T43(zive si predstavuju 4roky stary Acer, napriklad toho meho kamose, asi by z nej uz byl jen prach) a je stale jako novy a funguje bez problemu. Mam na nem IPS panel(o tom si muzou Acery a jine nechat zdat, bohuzel ted uz i IBM) a veskere prace krom hrani her zvlada. Tipl bych, ze klidne nekolik let jeste bude fungovat a tak verim, ze spolehlivost tam trosku bude. Ja nepotrebuju kupovat kazdy 2 roky novej smejd, kterej ti po pul roce treba praskne a servis se na tebe vys... Sedel jsi nekdy v BMW? Jen pro ilustraci je to asi neco jako srovnavat IBM proti Asusu a Aceru. I 8let stary BMW si vytre zadek s nejnovejsi Oktavkou co se tyce komplet vseho, krom spotreby. Zpracovani a pouzite materialy jsou naprosto rozdilne, stejne tak u tech ntb. Kdyz jsem ten lonsky Acer videl, tak jsem se malem valel smichy, z ceho ze to vlastne delaji. Asi tu hlinu zapomneli vypalit, aby trosku drzela. No a jinak k tomu koncim. Kupuj co chces a ja taky. Kazdy zustanem u sveho. Pro me tato"debata" konci.