Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vista vs. Xp

Ahoj,kamarad mi rikal ze Visty jsou horsi ne Xp ze pry na nich nejake programi nejdou kdyz si koupim PC s Vistama tak pujdou mi tam vsechny hry?Nebo co treba na to nepujde prosim napiste nejaky priklad.Dekuji za vse

Dneska bych už XP nekupoval... Někdo na to může mít jiný názor. Mně funguje ve Vistách všechno, co potřebuji (dokonce i Diablo 2), až na jeden starý kousek HW pro DJ, kvůli kterému musím mít na ntb XP, protože do Vist pro něj nejsou ovladače a ani nebudou, tedy pokud je nějaký zainteresovaný fanda nevyrobí...

já XP ještě občas doporučuju. Je to do takových těch domácích PC, kde nelze předpokládat, že se z laiků můžou vyvinout zkušenější uživatelé, kteří si např. sami dokážou stáhnout a nainstalovat nové ovladače. Nehledě na to, že jejich PC jsou dost často podmíněna možností "ať to stojí co nejmíň" a i když je dnes HW dostatečný pro Vistu levný, tak XP na tom běhají stále lépe.
Nemluvím o našlápnutých strojích, tam rozhodně Vistu.

K původnímu dotazu - zde je compatibility list nejrůznějšího sw (tedy i her) k Vistě:
http://www.iexbeta.com/wiki/index.php/Windows_Vista _Software_Compatibility_List

XP dnes už nemají smysl.Sice ještě bude do roku 2014 tuším podpora ze strany Microsoftu,ale ostatní vývojáři se ohlíží na Visty. Koupil jsem Visty 64 bit. verzi. funguje vše co fungovalo předtím, dokonce jsem byl překvapen, že programy , které jsem měl na D disku fungovaly bez reinstall. bit verze mají svoje složky X86 kam se ukládají 32 bit programy a přes integrovaný modulátor jsou normálně spustit. 16 bit nespustím.

Co ti je platna podpora mrkvosoftu, ked ten smejd nefunguje tak ta aj tak MS podpora podpori tak maximalne psychicky, ale problem ti nevyriesi :))

Na nove vykonne masiny by mala byt dobra vista (snad aj lepsia ako XP napr. kvoli DX10), aj ked ja osobne mam voci nej odpor ale aj xp su sracky takze to je fuk. Na slabu masinu vistu v ziadnom pripade.

Na mem hernim PC windows XP nahradi az nasledujici windows, pokud se tedy mladenci od Microsoftu chytnou za nos a nebudou pokracovat v nastolenem trendu.
Pro srovnani:
RedHat Linux:
DVD kompletni instalace
Obsahuje hrozne moc veci, servery temer pro cokoli si vzpomenete, kompletni desktop prostredi ( vcetne tech omalovankovejch 3D efentu ), graficke programy, audio video prehravace, kancelarsky balik.. No ten seznam by byl hodne dlouhy
Instalace nepresahne 6GB
Windows Vista:
Kompletni instalace obsahuje pouze operacni system ( vcetne omalovankovech efektu )
Instalace prasahne 10 GB...

CO SE TAM SAKRA INSTALUJE???

Nene, k Vistam mam ( myslim ze opravnene ) krajni averzi.

Já osobně spíše preferuji XP, ale Vista rozhodně nezatracuji. Jen to chce trochu přemýšlet. Např. dávat Visty do notebooku (nebo PC) s 1GB RAM je sebevražda. Samozřejmě 100% záruku, že Vám bude vše na Vista fungovat, nikde nedostanete. Vyšší riziko nefunkčnosti je u velmi starých programů (např.DOS) a periférií. Novější hry a programy by už s Vista neměly mít žádný problém.

Vistu mám už přes rok, teda nevím co proti tomu kdo má mě osobně se líbí víc než XP (ne vzhledově ale funkčně) sice je třeba si na Vistu zvyknout a dobře nastavit, není to to samé co XP a starší verze. (např. modrou obrazovku sem na Vistě viděl 1x za rok , na XP každý měsíc)
Co se týká velikosti instalace dá se dost shodit nLitem (vyhodit např. mediacenter, outlook, atd.)

Na novej výkonej stroj prostě patří Vista nebo Linux ,, XP už ne.

Pod Vistama mi běží jak CS 1.6 tak Gothic 1, HoMAM 3, Emperor BfD,, pro DOSovky používám DOS-Box.
S programy taky neni problém.

Co clovek, to nazor. Ja jsem se na domacim spisenahry pc snazil zit s Vistama asi tri mesice. Tet uz tam jsou zase XPcka SP3. A jsem tak nejak spokojenejsi...

Podle me je to DNESKA uplne jedno. A na hry tuplem... osobne nevidim rozdil mezi dx9 a 10 co by za to stal a jinej rozdil v tom neni.

edit: A nemam zadny vorezavatko, v tom to neni. C2d 3Ghz, 4GB ram, HD3870.

Já teda ze začátku XPček nechtěl odejít z Win98 bránil jsem se jim co to šlo, až některé programy potřebovaly XP (SP1) tak teprve jsem s nechutí přešel na XP. Pak se mi XP začala strašně líbit (flashky, skoro žádné pády proti W98, atd.)
Ale postupem času mě jaksi omrzela a přišla Vista kamarád si naistaloval betu to byl hnus pak si koupil jen co vyšla plná verze a dost mě to zklamalo, uběhlo asi půl roku a Vista se mi funkčně začala líbit podpora programů ovladače funkčnost stabilita, tak jsem si je pořídil taky, a jsem spokojen běží mi vše co potřebuju, když náhodou nějaká hra nejde tak vyjde patch.

U Visty vidím hlavní pozitivum jak dlouho vydrží svižná, XP je co měsíc na přeinstalování (Ghost) Vista drží už 3/4 roku v pohodě.

OS nie je na to aby sa niekomu libil, ked budem chciet vidiet omalovanky tak pojdem do galerie pozriet si nejakeho picassa (len tak pre info v OS mam nastaveny vzhlad classic ptz cokolvek ine ma vyrusuje pri praci (bije to do oci))
OS ma fungovat a nerobit sam od seba blbosti, a s oboma bodmi ma MS problem vo vsetkych ich hrackarskych OS a pozorujem ze cim novsi OS tak tym je to horsie.

P.S. Ja som na na mojich PC s WinXP nevidel modru obrazovku nikdy (ani samovolny restart :), asi to teda bude niecim inym a nie WinXP :)
inac suhlas ze na novy vykonny PC snad uz pouzit tu Vistu, ak to ma byt na nove hry apod. tak to snad bude lepsie.

s tym rozhodovanim to nie je take lahke z hladiska hraca, to je fakt, ono totizto vistu si ludia davali vacsinou koli dx10, problem je v tom, ze este som nevidel hru vyvijanu nativne pre dx10 a obavam sa ze v dobe ked s tym vyvojari zacnu, tak microsoft dojde so svojim novym OS, kde (zevraj) ma byt uz dx10.1, takze tak, prosim nekamenovat.

Vzhledem ke konfiguraci mého PC (PIV 2,8GHz HT, 2GB RAM, Radeon HD2400 PCIe, SATA HDD) by asi Vista nebyla to pravé ořechové. Hry na PC nehraju, takže jestli je DX 9 nebo 10 je mi buřt... Upravuju na něm fotky (z RAWů, v Nikon Capture NX), jinak klasické využití, net, filmy a tak. Navíc jsem na XP a jejich nastavení apod. zvyklý... A modrou smrtku jsem neviděl, co to vlastně je? :))