Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ovladače do win7

Zdravím. AVAST mi píše, že mám instalovat některé ovladače, že jsou staré. Ale za ten program chtějí dost peněz. Poradí někdo, jak se dají stáhnout ovladače normálně z netu?

Právě že mi dlouho nabíhá, jako kdyby to pořád něco "chroupalo" A nevím, zda to dělá antivir nebo ty ovladače. Když mám počítač jen ve fáze "spánku" , naběhne docela obstojně, ale když klasicky dám vypnout a pak opět zapnu třeba druhý den, nabíhá to cca 5 mimut, a to mně neskutečně se--štve

Mám taky W7 a Avast. Po spuštění PC běží aktualizace Avastu, současně AvastBugReport, do toho MS telemetry, což mě vytěžuje CPU tak, že PC je téměř nepoužitelný. Pokud ještě pustím Chrome, tak se spustí jejich Software reporter tool. Už jsem se s tím smířil, že musím 10 minut počkat, než to všechno doběhne.

Avast opravdu dost zdržuje ... ale pokud si tam taháš bordel, užij si ho. Pokud nemáš SSD, okamžitě pořiď :-) Ovladačema to není, pro W7 asi žádné nové už dlouho nejsou. Jinak i pro W7 je MS Defender a Avast můžeš vyhodit (tedy odborně odinstalovat). V každém případě si ty ovladače sám zkontroluj a pokud to má smysl, přeinstaluj.

Tak Avast mi našel několikratá trojany a spam a viry

avast dost fantazíruje, jeho bláboly je potřeba brát s rezervou.
na druhou stranu je obvyklé, že když už něco najde, neumí to odstranit. nebo spíš: neumí najít příčinu, která může generovat dokola stejný vir při každém zapnutí.
a když už je někdo takové nemehlo, že si místo antiviru nainstaluje avast, bývá pravděpodobné, že si ty trojany a viry stáhl do pc sám.

...zda zrovna on je zdrojem toho zpoždění

tak to je dost jisté.

AVAST mi píše, že mám instalovat některé ovladače, že jsou staré

debilnímu avastu je prd do toho, jak jsou ovladače mladé. fungují? ok.
bezpečnostní riziko bývá jen u síťovek.
a ještě s jednou výjimkou: ovladač může být starý = generický z instalačky windows10. domácí samoadmini často kašlou na jakoukoliv instalaci ovladačů od výrobce a nechají to na automatické instalaci windows, což je špatně.
možná je to pro tebe samozřejmé, možná je to objev, nepíšeš jaké ovladače a odkud jsi instaloval a v jakém pořadí.

jo, a ten avast vykopej ven, to je jen pro neschopné lamy a čtenáře živě, jinak ztráta času.