Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Náhrada modemu od UPC/vodafone

Ahoj,

máme ve firmě modem CH7465LG-LC od UPC, nyní Vodafone. Modem nám v poslední době trochu zlobí, rádi bychom ho nahradili za novější a výkonější zařízení, prosím jaké jsou alternativy?

Děkuji moc

Předmět Autor Datum
Jedinou alternativou je kontaktovat Vodafone a požadovat výměnu. Problém je v tom, že vaše kabelová…
Pytlík 22.07.2022 15:00
Pytlík
Internet od Vodafonu už jezdí i na optice. Předpokládám, že by způsob autorizace mohl být stejný jak…
Kolthy 23.07.2022 15:03
Kolthy
Ono to nejde ne z technických důvodů, ale z obchodních. Vodafone (a předtím UPC) povoluje na kabelu… poslední
Pytlík 23.07.2022 20:41
Pytlík
Po převzetí UPC firmou Vodafone zlobí modem a internet snad každému, se kterým jsem se bavil... Mám…
sharkjdd 22.07.2022 15:59
sharkjdd
Mam od Vodafone ponechany stary modem Technicolor TC7200, ktery mi dalo UPC, nezlobi mi nic. Rodice…
RedMaX 22.07.2022 19:06
RedMaX

Internet od Vodafonu už jezdí i na optice. Předpokládám, že by způsob autorizace mohl být stejný jako u TMobile, kde jsem jim vrátil jejich modem a používám Mikrotik nastavený dle instrukcí od TMobile.

Ve zkratce, pravděpodobně je to složitější odpověď než jen "nejde to".

Ono to nejde ne z technických důvodů, ale z obchodních. Vodafone (a předtím UPC) povoluje na kabelu komunikaci pouze s jimi aktivovaným zařízením. Problém tedy není v nějakém nastavování, ale protože Vodafone aktivuje pouze od nich pronajaté zařízení. Těžko seženeš na technické podpoře natolik dobrého známého aby zariskoval a aktivoval cizí zařízení.

Po převzetí UPC firmou Vodafone zlobí modem a internet snad každému, se kterým jsem se bavil... Mám asi 14 dní vyměněný modem a dnes jsem musel zase restartovat při zpomalení linky. Restart zpravidla pomůže. Nepomohlo mi ani koupit si router a přepnout modem do bridge. Vždy se sekne celý modem a nejde se do něj ani dostat přes IP.

Mam od Vodafone ponechany stary modem Technicolor TC7200, ktery mi dalo UPC, nezlobi mi nic. Rodice presli od Nej k Vodafone pred 14 dny, maji novy modem od Vodafone a zatim si taky na internet nestezuji.

Co vim, tak Vodafone to porizovani vlastnich modemu, ktere nabizelo UPC, zrusil. Jestli ho tise toleruji a takovej vlastni modem do site pripoji, ale nevim. Radeji bych kontaktoval Vodafone a vzal modem od nich naprimo.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru