Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Náhrada modemu od UPC/vodafone

Ahoj,

máme ve firmě modem CH7465LG-LC od UPC, nyní Vodafone. Modem nám v poslední době trochu zlobí, rádi bychom ho nahradili za novější a výkonější zařízení, prosím jaké jsou alternativy?

Děkuji moc

Internet od Vodafonu už jezdí i na optice. Předpokládám, že by způsob autorizace mohl být stejný jako u TMobile, kde jsem jim vrátil jejich modem a používám Mikrotik nastavený dle instrukcí od TMobile.

Ve zkratce, pravděpodobně je to složitější odpověď než jen "nejde to".

Ono to nejde ne z technických důvodů, ale z obchodních. Vodafone (a předtím UPC) povoluje na kabelu komunikaci pouze s jimi aktivovaným zařízením. Problém tedy není v nějakém nastavování, ale protože Vodafone aktivuje pouze od nich pronajaté zařízení. Těžko seženeš na technické podpoře natolik dobrého známého aby zariskoval a aktivoval cizí zařízení.