Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nefunguje internet přeš kabel, přestože Wi-Fi funguje

Zdravím, potřeboval bych poradit ohledně nefunkčního internetu přes kabel. Když internet připojím přes Wi-Fi tak běží, na modemu připojený kabel ani nesvítí. Zkoušel jsem jak na PC, tak na notebooku, tak na televizi a všude stejný problém. Modem jsem restartoval, resetoval a dokonce i vyměnil za jiný a internet přes kabel stále nejde. Děkuji za radu.

Vše jsem proházel již několikrát, a jak jsem zmiňoval zkoušel jsem i jiný na kterým nastal stejný problém. Situace nastala po výpadku sítě od O2. Následně mi bylo sděleno že mám vadný modem a at ho vyměním, tenhle jsem měl v záloze + ještě ten co jsem zkoušel následně. O2 se k tomu nijak nemá a tvrdí že internet běží a dál je to nezajímá.

nepřipojuješ se mobilem k cizí wifi síti?

statické nastavení je asi dobře, pokud poskytovatel neblokuje google-dns (není důvod).
ale ani změna na dhcp ničemu nepomůže. každopádně to dhcp tam nech, dokud se to nerozchodí.

zkus ještě ve vlastnostech síťového připojení zakázat ipv6, kdyby něco poskytovatel "vylepšil".

Nake prikazy v CMD na PC jsou na prd s ničím ti nepomůžou jak jde o problem vsech zarizeni v siti.
Nejlepe by bylo, se pripojit primo na konsoli toho ruteru (pro me za me pres telnet. K UART se bez rozdelani routeru se na RX/TX/GND piny stejne nedostanes) .
Nasledovne zobrazit 'show module all' a nahlednout na interface status, show mac address-table / pichnout tam ten LAN kabel a spustit show cable-diagnostics TDR, jestli ti vrati "Mismatched" nebo "Short" muze a pravdepodobne pujde o materialni zavadu.

Nebo když zapojiš kabel LAN do toho routeru, jakou barvou ti blika dioda na ton portu ? (zelena/oranzova/zadna).
Uz jsi ten router zkusil reserovat a upgradovat novy firmware ?

A na komec, ten kabel zapojujes na tom routeru do portu “LAN” nebo do “WAN” ?

Kabel je zapojený v LAN, ale zkoušel jsem všechny porty a přeházet kabely. To samé i u nového routeru, takže tam bych chybu neviděl. Jedině kdy svítí je u zapojení telefonu VoIP, u ostatních nesvítí nic. Když přehodím zapojení toho telefonu do ostatních portů tak funguje ve všech portech.

Tak se mi podařilo z nějakého důvodu zprovoznit internet na pc i notebooku, televize stále nefunguje, ale nejde většina webových stránek, běží převážně google, seznam apod., ale dál rozkliknutí nefunguje. Zároveň se stále nepřipojím přes kabel do nastavení routeru.