Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Špatně reagující bezdrátová klávesnice - řešení?

Dobrý den,

Už několik dnů řeším problém se špatně reagující bezdrátovou klávesnici. Konkrétně je to Yenkee YKM 2005

Při psaní se některé znaky píšou opožděně a opakovaně. Bohužel, momentálně nemám možnost to vyzkoušet na jiném zařízení. Avšak, klávesnice na laptopu funguje a mám ještě s PS/2, která funguje taky.

Na druhou stranu, už jsem měl několik problémů, které nevypadaly, že souvisí s OS (např. nefunkční USB nebo dvojklik na myši) a přesto to vyřešila až částečná obnova.

Avšak, je to i tento případ? Jak jsem řekl, nemám momentálně možnost to vyzkoušet na jiném zařízení. Jenže, na rozdíl od předešlých problémů, neděje se to trvale.

Prosím o radu,

Děkuji

Problémy ktoré opisuješ môže spôsobovať slabá batéria, veľká vzdialenosť prijímač/vysielač alebo možno že aj zahltené pásmo. Je to totálny low-end v kategórii kde sa to nachádza sa predávajú bežne káblové klávesnice čiže je možné aj to že je to vyslovene šmejd. Takže batériu nabiť na maximum ak nepomôže tak priblížiť prijímač/vysielač. Dá sa kúpiť predlžovací USB kábel na ktorý umiestniš USB adaptér aby si mal menšiu vzdialenosť. Toto mám odskúšané v mojom prípade šlo až o 5m USB kábel.

Klávesnici jsem koupil za kupón v Albertu už před několika lety. Žádný adaptér nemá, normálně 1xAAA, tu jsem pochopitelně zkoušel vyměnit. Vzdálenost od přijímače není ani 30 cm. A zahlcené pásmo? No, mám pouze myš, jinak v blízkosti není nic, co by to mohlo rapidně narušovat.

Je možné, že mate v počítači asi nejakú škodnú. Vykonajte kontrolu v tomto rozsahu:

1. Najlepšie v núdzovom režime systému a s odpojeným pripojením k sieti vyčistite počítač použitím softvéru AdwCleaner
https://toolslib.net/downloads/viewdownload/1-adwcleaner
Všetko čo nájde odstráňte.

2. Najlepšie v núdzovom režime systému a s odpojeným pripojením k sieti vyčistite počítač použitím softvéru MBAM free verzia: https://www.malwarebytes.org/
Všetko čo nájde odstráňte.

Jen nechápu, že je pro někoho nezbytně nutné používat bezdrátovou klávesnici nebo myš, když je PC v domě.

Napůl souhlasím. Bezdrátová klávesnice není nutná. Ale, jak už jsem řekl, koupil jsem ji narychlo v obchodě za kupón. Drátovou klávesnici tam ani neměli.
A myš? Na občasné používání OK, ale pro intenzivní používání jedině bezdrátovou. Samozřejmě, nějakou dražší.

opět by se dalo pochybovat o sw kompatibilitě pochybných noname výrobců pod "značkou" yankee.
navíc když používáš operu, proč se ti za každou cenu musí spouštět komponenty m$edge - možná tupá asociace s pdf, možná nějaký spyware.

ten tvůj wise booster mimochodem ukazuje, čeho přestal být správce úloh od win8+ schopný: hned zobrazit žeroucí procesy. a to ne na zabranou paměť jak tvrdí výrobce, protože té je dnes dost, ale na vytížení cpu ~35% - to je pravá příčina zasekávání windows.

bezdrát naopak nezpochybňuju, i klávesnici někdo může chtít použitelnou i o metr dál a to s drátovkou neudělá, i když to většina nepotřebuje.
bezdrátový myš už bývá častější případ, ale jak jsem psal, tam bych šel rovnou do logitechu.

A router mám už hodně dlouho. S tím to rozhodně nesouvisí.

odpověď chápu, ale nikdo z nás u tebe nebydlí a neví, co se mohlo změnit.

- čili osobně bych klávesku nahradil něčím drátovým
- šel bych po příčině s čím vším je asociovaný edge, co ho spouští a proč
- hledal bych bezdrátový logitech myš (klidně po bazarech v dobrém stavu), ať se dá celý původní noname set posunout k jinému pc, kde to nedělá problém

dost to žral nějaký msedgewebview2.exe ... očividně to s tím souvisí.

Nemyslim si, ze by to melo souviset, pokud se to nestava pokazde. Dokonce bych rekl, ze proces jadra prohlizece Edge bude mit rozhodne mensi pravdepodobnost, ze zpusobuje tento problem nez Wise Game Booster. ;-)