Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Chytry excel

Mam tbl v xls, a v jednom stlpci su hodnoty napr. 2.5, pri akejkolvek manipulacii, snahe o konverziu mi z toho spravi 18295 :-)
Vymenim bodku za ciarku, aby to bolo cislo, substitute, a vrati mi 18295 . . .
konvertuje to asi z 2.maja na nejaky datum . . . skusal som vselico, oznacit bunky ako text, C2*1 . . .. " " &C2 , ale na nic rozumne som neprisiel.
Ako mu zabranit aby bol prehnane chytry a iniciativny?

Ano? Ako? odelovac je bodka. Ak zmenim "." za ",", dostanem namiesto 7.5 18544 ci kolko to je. Ak zmenim format stlpca bez zmeny bodky za ciarku, dostanem zase to cislo. proste akykolvek zasah do bunky mi zmeni hodnotu. AK dam " "&bunka, dostanem 18544 . . .

Někde v nastavení excelu šlo tuto fičuru zakázat. Pokud je to ručně zadávané číslo, šlo by zadávat tak, aby to jako datum nevypadalo, třeba jako 7.50, pokud to teda nevezme jako sedmý měsíc roku 50 (v LO se naopak musí zadávat 7.5. aby to vzal jako datum (7.5 je v českém prostředí prostě text), je to věc zvyku, ze začátku mi to dělalo problémy).
Podobné chytrosti v mordu i excelu mě občas dostávají. Člověk napíše controler a on z toho je kontrolér (a spousta podobných blbostí) přestože jazyk je nastavený na angličtinu. Většinou to odhalím včas, ale už se mi to taky jednou dostalo až do nějaké semifinální verze a všimnul jsem si toho až těsně před odesláním při nějakém posledním prohlížení.