Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Oplatí sa lacný soundbar do 100€?

Nazdar, kúpil som pre rodičov TV 55" TCL 55P616 https://www.alza.sk/55-tcl-55p616-d6360541.htm úplný základ a totálny low-end. Na nenáročné využitie nakoľko nechceli nič extra a po stránke obrazu to úplne stačí. Problém je ale zvuk. Je tak zlej kvality že je problém rozumieť hovorenému slovu. Zvažujem soundbar v cene do 100€. Po oboch stranách TV mám 12cm miesta čiže ak je soudbar zlá voľba bolo by rozumnejšie tam šupnúť nejaké klasické malé repro bedne? Pod TV mám 75mm výšku prípadne môžem TV podložiť na 100mm výšku soundbaru.

Řešení:

"Jen k tomu blabolu ze kdyz je TV tenka ze ma nahovno zvuk.
Tenka je podle toho, jaky pouziva panel (LCD/OLED) a podsviceni (Direct Led, Full Led, Edge Led, MicroLED etc), to nema absolutne nic spolecneho se zvukem."
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Do tenkého panelu se prostě nevejdou kvalitnější (= rozměrnější) reproduktory.
Něco se dá dohnat nějakým vylepšeným provedením těch tenkých reproduktorů, přidáním (tenkého) subwoferu nebo čertví ještě jak,
ale zůstává základní nedostatek - malá hloubka reproduktorů.

Dnes jsem byl u mámy, má ještě starý crt 70 cm, obraz je pro moje oči strašný; ale zvuk (ve srovnání se standartní tenkou televizí) je výborný.

Vyriešené. Z toho čo som zistil tak soundbar sa veľmi nevyplatí nech je akejkoľvek cenovky stále sú rozmery tak obmedzujúce že to veľa pridanej hodnoty nepridá. V mojom prípade v cene do 100€ bez SW(subwoofer) pre TV ktorá je totálnym low-endom s integrovaným reprom najhoršej kvality to môže a nemusí pridať na kvalite zvuku. Kupoval som TV pre rodičov a im zvuk nevadí respektíve vyhovuje im to v takejto kvalite. Soundbar teda nekupujem a odkladám to na neskôr. Určite ale časom nejaký v cene do 100€ kúpim aspoň na test prípadne ak to nejakú zmenu k lepšiemu spraví tak ho nechám.

tenké tv mají mizerný zvuk. ale udivuje mě, že mají zkreslené či nesrozumitelné i střední pásmo pro řeč, to není normální. viz "Zvuk , Super"
sice to vypadá jako kusová závada, ale ani po výměně to nebude žádný hudební zázrak a ten externí repro / soundbar bys tam připojoval stejně.
výstup na klasické repro ~4ohm to asi nemá, nejspíš to vezme jen aktivní bedny od pc.

tenké tv mají mizerný zvuk

To to rekl kdo ?
Ne me OLED co ma snad v prumeru 1cm a me druhé QLED TCLC815 ktera ma dokonce integrovany audio Sytem od Onkyo maji obe spickovy zvuk.
[images]

KMX
Jakou mas verzi Firmware ?
Aktualizuj Firmware a pak zadej v System → reinstalace televizoru.
V nastaveni zvuku, se podivej jestli je zaply ATMOS.
Kdyz po aktualicazi a reinstalaci bude zvuk nadale usjrceny, tak ji reklamuj.
* Radu 61* znam, ma korektni, normalni zvuk.

Tak to si potom nenáročný :-D
Mám LG C1 2021 čo je už pomerne drahý kúsok a zvukovo ma to síce nesklamalo ale furt je to chrastítko. Toto má k dobrému zvuku ďaleko. K takému TV je hriech používať integrované repro. To už je off-topic, tu riešim najlacnejší TV na trhu na entry level sledovanie TV vysielania...
EDIT: HPET idem pozrieť to čo radíš...

nenáročný

Slysel jsi tu televizi s ONKYO nekdy na vlastni usi ? Tak az pak se muzeme bavit. Uz ma vestaveny sound bar + jeden basovy reproduktr ze zadni strany TV.
Druha je OLED od PHILIPS i kdyz jen stereo, zvuk ma velmi korektni, ale i presto stejne pouzivam Audio system.

[thumb_361649_default_big.jpeg]

Nebavim se o TV SHITkach pod 1 000 euro.

Pozrel som a všetko je aktualizované. ATMOS tam nikde ani nevidím, zrejme tam vôbec nie je a tie ostatné som skúšal vypínať. Zvuk podľa mňa nie je chybný, proste je to len príliš nízka kvalita preto riešim ten soundbar. Nehľadám chybu v TV. Je to veľmi lacný TV a očakával som že to bude mať svoje muchy. Preto chcem za cca 50-70€ ten soundbar od TCL nech to znie aspoň trocha dobre. Nečakám zázraky...

za cca 50-70€ ten soundbar od TCL nech to znie aspoň trocha dobre. Nečakám zázraky...

Jde o to, ze za tu cenu obdrzis prakticky stejny zvuk.
Musis zabrat 100-150.
Jinak bych ti doporucil navstivit nejake forum (XDA treba) aby ji zjistil jaky soundbar funguje korektne s tvojim modelem, u nekterych TV TCL a soundbaru dochazi casto k opozdeni zvuku.
Myslim ze naposled Fallon resil sounbar s TCL, na jeho rady a postrehy bych dal.

PS: Jen k tomu blabolu ze kdyz je TV tenka ze ma nahovno zvuk. Tenka je podle toho, jaky pouziva panel (LCD/OLED) a podsviceni (Direct Led, Full Led, Edge Led, MicroLED etc), to nema absolutne nic spolecneho se zvukem.

Jasné že je hlavné podľa tohto tenká/hrubšia...OLED ako najlepší zobrazovací panel súčasnosti je zároveň aj ten najtenší, mne to popravde až lezie krkom pretože akákoľvek manipulácia je problém, mám 65" OLED a vždy je to taká neistota. Chcem ho čo najskôr hodiť na stenu pretože už len utrieť prach pod takouto TV je zážitok. Naproti tomu je bežný LCD odolný a nebál by som sa prenášať, montovať aj 65" LCD úplne sám. Ak je ale TV tenký a hoci výrobca spraví ten blok dole kde je integrovaný soundbar u drahších TV tak stále sú to pomerne malé meniče ktoré nespravia dobrý zvuk. Ja som nepočul ale mám známeho ktorý sa vyzná a počul aj soudbary za vyše 1000€ a vraj žiadna sláva. Bežný AVR+repro plného rozmeru strčia do vrecka akýkoľvek soudbar. Zvuk je čistá fyzika. Zákony ktoré platia všade a rovnako. Akustika v miestnosti tiež robí veľmi veľa, to veľa ľudí podcenuje. Prečo teda musí soudbar znieť zle? Pretože sa tam fyzicky ani nezmestí potrebný menič. Poďme to prirovnať k in-ear slúchadlám. Tie sú miniatúrne a aj tak znejú fenomenálne ak sú kvalitne spravené. Zrovnávame ale otvorenú a uzatvorenú akustiku. Obecne beriem soudbar ako dosť veľký bizár a teraz ho chcem kúpiť len pretože je ten zvuk ešte horší ako je myslím zdravé počúvať.
Nehovorím že ONKYO riešenie ktoré spomínaš znie zle. Určite to znie nadpriemerne dobre a nie je ani fér to porovnať s priestorovo žravým riešením AVR+repro. Tiež som už počul zázraky čo sa rozmerovo malých zvukových výstupov. Nikdy nezabudnem na zvuk z tabletu Samsung Galaxy Tab S5e kde je zvuk od AKG. Jasné že je to furt chrastítko ale na dané rozmery je to TOP čo som kedy počul u mobilov/tabletov. Dnes zrejme aj prekonané... Ani moja LG C1 nemá zlý zvuk. Niekto povie že to znie výborne a povedal by som že kdejaký bežný uživateľ to bude brať ako vpohode zvuk a nebude vidieť nutnosť dokupovať ext.repro.

"Jen k tomu blabolu ze kdyz je TV tenka ze ma nahovno zvuk.
Tenka je podle toho, jaky pouziva panel (LCD/OLED) a podsviceni (Direct Led, Full Led, Edge Led, MicroLED etc), to nema absolutne nic spolecneho se zvukem."
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Do tenkého panelu se prostě nevejdou kvalitnější (= rozměrnější) reproduktory.
Něco se dá dohnat nějakým vylepšeným provedením těch tenkých reproduktorů, přidáním (tenkého) subwoferu nebo čertví ještě jak,
ale zůstává základní nedostatek - malá hloubka reproduktorů.

Dnes jsem byl u mámy, má ještě starý crt 70 cm, obraz je pro moje oči strašný; ale zvuk (ve srovnání se standartní tenkou televizí) je výborný.

Do tenkého panelu se prostě nevejdou kvalitnější (= rozměrnější) reproduktory.

Do panelu se dnes ale uz nic nestrka, "nejsme v roce 2010".
Dnes neni problem aby TV mela 1cm z 3/4 a elektronika je az ve spodni casti Audio/MB, porty Video/audio, no zkratka takova ta klasika. Ma PHILIPS OLED TV ma snad také jen 1cm (a to ma v ramu i AmbiLight-LED) mimo spodni cast, z profilu to dava pak takove to klasické :
(pak samozerejme nejaky cas jeste budou takove ta klasicke slepene modely eco tridy - cenove dostupne vsem)
[lg-oled55b9s-tv-oled-uhd-4k-55-139cm-dolby-vi.jpg]
SONY u nekterych TV uz AUDIO integrovala primo do obrazovky, tusim ze se to jmenuje "Acoustic Surface" a tak jde zvuk primo z ni a na talevizi tak nenaleznete zadne reproduktory.
AudioVisuel se za posledni roky neuveritelne posunulo kupredu :-)

Prečo averzia proti alze? Nedržíš sa tak trocha toho čo bolo kedysi a dnes neplatí? Alza bola vždy ten najnenávidenejší obchod, to sa nikdy nezmenilo. Ich agresívny marketing a ten zelený zmrd...To ale nie je dôvod prečo odpísať takéhoto predajcu. Kedysi predražený obchod ktorému som sa vyhýbal a počul som od kamarátov a známych že tam nakupujú pretože "garancia", to som nechápal a ja som tam nenakupoval. Posledné roky sa ale situácia zmenila. Ceny sú priateľné, niekedy aj nižšie ako konkurencia prípadne vedia dorovnať cenu konkurencie. Ak zatlačíš tak dajú aj zľavu. Tovar doručia rýchlo a spoľahlivo do alzaboxu kdekoľvek v republike. Ja mám alzabox necelý kilometer od domu a balík si vyzdvihnem kedykoľvek chcem. Nemusím riešiť balíky počas pracovnej doby. Na ich webe nájdeš vždy takmer všetko čo sa elektra týka a s širokou ponukou sa dobre hľadá aj pomocou filtrov. Ak niečo idem kupovať zvyčajne začínam práve na alze s ich filtrami a podľa ceny tam aj nakúpim alebo nie. Vrátenie tovaru nebol nikdy problém a to isté reklamácie. Všetko riešia rýchlo a spoľahlivo. Netvrdím že ten obchod nie je zákerný, niekedy majú určité praktiky na ktoré si treba dať pozor. Ja to beriem obecne ako dobré miesto pre nákup.

box nevyužívám = nechybí mi. kdybych ho potřeboval, asi ho tu má zásilkovna. ale mě stačí pobočky pod čenichem, kam se stavím cestou na nákup. navíc tipuju, že stejně jako box zelenozmrda je na místě, které mi nevyhovuje. čili nemám důvod nakupovat u kyperské firmy. stejně tak pokud něco objednávám v práci, vždy výslovně uvádím jiného prodejce, je to naopak věc vkusu.

Vyriešené. Z toho čo som zistil tak soundbar sa veľmi nevyplatí nech je akejkoľvek cenovky stále sú rozmery tak obmedzujúce že to veľa pridanej hodnoty nepridá. V mojom prípade v cene do 100€ bez SW(subwoofer) pre TV ktorá je totálnym low-endom s integrovaným reprom najhoršej kvality to môže a nemusí pridať na kvalite zvuku. Kupoval som TV pre rodičov a im zvuk nevadí respektíve vyhovuje im to v takejto kvalite. Soundbar teda nekupujem a odkladám to na neskôr. Určite ale časom nejaký v cene do 100€ kúpim aspoň na test prípadne ak to nejakú zmenu k lepšiemu spraví tak ho nechám.

Čistě ze zvědavosti... Jaké další TV byly ve výběru?
Pokud by se mi stalo to samé, tak zboží vrátím ve 14denní lhůtě a do odstoupení napíšu skutečný důvod, aby se prodejce dozvěděl.
Přijde mi kontraproduktivní si zbytečně prodražovat levnější nákup dalším spotřebičem elektřiny.
Proto bych zakoupil jinou TV.

Znova by som kúpil ten istý TV. Mne šlo pri výbere hlavne o nízku cenu. Rodičom je absolútne jedno či pozerajú na OLED alebo LCD(ja mám OLED a vraj nevidia rozdiel :-D). Jediná požiadavka na parametre bol rozmer 55" a cena pod 500€. Keďže ale bol k dispozícii tento TCL za 335+8€ doprava tak som nemal o čom uvažovať. Ostatné z overených známych značiek som za tak dobrú cenu nenašiel. Boli tam všelijaké z tých thompson, iglupson, tuptson čiže tomu som sa rovno vyhol.
Z toho čo píšeš cítim takú tú vlastnosť niektorých ľudí že si ide niekto kúpiť nový PC na internet, filmy, office a si z toho zhrozený že vyberie CPU+APU. Alebo že si niekto kúpi TV pod 350€ s tým že to má zlý zvuk. Čo za tie peniaze očakávaš? Ja som rozhodne neočakával ani to čo som dostal. Prakticky je to výborný TV až na ten zvuk a zvuk sa časom dá riešiť soundbarom ktorý tu riešim. Aj za ten príplatok za soundbar to stále bude pod 450€ čo je stále lacnejšie ako to čo som pri vyberaní videl v ponuke.
Pozastavovať sa nad kvalitou low-end produktu je z môjho pohľadu bizarné. Keď už je to stredná trieda tak fajn, nejaká kvalita sa už očakáva a v hi-ende treba byť nekompromisne kritický na každý detail ale low-end?

Rozumím.
Přesto si myslím, že pokud má dost mizerné až obtížně srozumitelné podání zvuku, tak je to dost podstatný problém a omezení. Tím spíš, pokud je to zkreslené. Jak asi bude vypadat ošizený HW návrh? Jsou k dispozici schémata toho na kost ořezaného TV?