Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem flash disk - TV ho nenačte

najednou se na mém flash disku (120Gb ) objevila sousta nějakých soborů . Tak jsem zformátoval na exFat (výchozí).Ale TV mi to nepřečte .Když to dám do ntsv ,tak mi to nepřečte Smart TV .Předtím to fungovalo normálně na obou .Bez ptoblémů to přrhrálo filmy .Máte nějakou radu co s tím ? Děkuj
i
Změna tupého předmětu, původně: flash disk (host)

Na to musíš použít nějaký nástroj třetí strany (třeba Partition Wizard od Minitool - na jeho stránkách snadno nalezneš vyhovující free verzi). Microsoft se totiž z nějakého důvodu rozhodl, že formátovat větší flashku na FAT32 nedovolí, i když tomu z technického hlediska nic nebrání. Prostě jejich kapric.

jestli tu flashku stěhuješ mezi různými televizemi s androidem, mohou to být jejich soubory, screen tu nedáváš. taky to mohly být původně skryté soubory a ty sis nedávno zapnul na pc jejich zobrazení.
podporované formáty flashek udává manuál k tv, nebo to otestuješ sám.
exfat ... nejnovější formát pro spotřební elektroniku, nepodporuje přístupová práva
fat32 ... umí soubory do 4gb, taky nepodporuje přístupová práva
ntfs ... nativní formát windows, nahrávací tv/boxy ho nepoužívají. podporuje přístupová práva windows, proto není vždy vhodný pro výměnná média.

jak píše wikan: tupé windows default formátuje fat32 jen disky do velikosti 32gb. jestli nechcou povolit větší disk, použiješ normální partition manager od niubi, minitool apod.

Pripojením vopred do mobilu(android) cez USB-A na USB-C adapter. Pripojím flešku, hneď oznámenie či chcem formátovať, zvolím formátovať a bezp.odpojenie, vytiahnem flešku a už mi to TV bude vedieť načítať za predpokladu že sa tam vyžaduje FAT32. Moja TV berie NTFS. Kedysi som použil niekoľko krát vyššie opísaný postup. Je to rýchle a nenáročne. Ďalšie riešenie je nájsť si SW ktorý vie sformátovať do FAT32.

Novejsi televize podporuji NTFS a FAT32.
Nejlepsi by bylo, kdy jsi tvuj USB klic nechal [NTFS].
Jestli potrebuje FAT32, staci pouzit RUFUS a USB klic naformatovat na [FAT32]. Nevyhoda je ta, ze nebudes moc na ten klic kopirovat soubory vetsi ~ 3.5Gb.

Doporucil bych ti RUFUS verzi "portable" ktera nevyzaduje instalaci : https://github.com/pbatard/rufus/releases/download/v3.20/rufus-3.20p.exe
(Ale prvne zkus ten NTFS)

najednou se na mém flash disku (120Gb ) objevila sousta nějakých soborů .

To je normalni a tato arborescence slozek se vytvari automaticky kdyz zasunes externi SD/USB/HDD do zarizeni nebo TV ktere bezi pod OS Android. Nejde o zadne skryte soubory.

Zpravidla jde o vytvoreni slozek typu : "DCIM, Alarms, Android, Dokuments, Download, Movies, Music, Podcast, LOST.DIR, Ringtones" a podobne.