Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak ověřit, že bitvoá záloha Windows proběhla úspěšně?

Zdravím,
potřeboval bych ověřit, zda se bitová kopie Windows uložila úspěšně.

Mám Windows 11 a zvolil jsem složky k zálohování (Desktop, Documents, Hyper-V...) a k tomu bitovou kopii Windows.
V Backup and restore (Windows 7) se mi zobrazuje, že naplánovaný backup neproběhl úspěšně. Žádná další informace. Pouze chybový kód 0x8078015b.

Vytvořený VHXD se mi nedaří namountovat (je na síťovém úložišti,) ale v 7ZIP otevřít lze. Vidím tam Dva soubory - recovery partition a systémový disk s přípomoun .IMG. Pokud se to pokusím otevřít v 7ZIPu, tak se mi snaží celý soubor překopírovat.

Jak mohu zkontrolovat integritu? Děkuji.

MS už dlouho doporučuje tohle nepoužívat ... a kontrola tam ani žádná není.

Určitě je lepší udělat extra image "systémového disku", ev. s vynecháním dat a samostatně a dle aktuálního stavu zálohu dat (v nějaké vhodné podobě).

Popř. lze dělat image celého disku včetně dat "diferenciálně", takže systém se nebude pokaždé celý ukládat (jen změněné soubory systému a dat).

Po tom, co mě Windows X krát v tomhle zklamal, tak už mu nevěřím, mimo jiné přes opakované doporučování zde (pamětníci si možná vzpomenou :D). Já se nechtěl vzdát. Furt nějaké chyby... Občas i nějaká aktualizace znetvořila možnost obnovy. Docela s úspěchem používám Paragon backup. Skutečně není nad to udělat to nějakým nástrojem mimo Win.

zvolil jsem složky k zálohování (Desktop, Documents, Hyper-V...)
Vytvořený VHXD se mi nedaří namountovat (je na síťovém úložišti)

horší podmínky k pokusu o obnovu si ani nedovedu představit.

1) systém s aplikacemi, se strukturou registrů a s rozdělením disků včetně bootloaderu zálohuju najednou do image-souboru a pak je obnovuju komplet. uživatel má v této záloze jen aktuální profil s nastavením (c:\users), ale nikdy ne data, která obvykle zabírají mnohem více místa než celý systém. systémový oddíl mívám do 100gb.
protože ukládat jakýsi komprimát přes síť občas selže, odkládám tuto zálohu nejdřív na druhý lokální oddíl / disk , tepve po skončení zálohy a zběžné kontrole (správná velikost) ji zkopíruju na síťový disk.
normálních zálohovacích (někdy zároveň klonovacích) programů je víc, jsou i free.

2) uživatelská data mám zásadně na druhém samostatném oddílu / disku. nikdy tato data necpu na jednu hromadu dohromady se systémem, tj. ani na plochu, tam patří leda zástupci. pokud mi to za to stojí, je systémový documents přesměrován na disk d:, jinak nevhodnou strukturu vymyšlenou microsoftem ignoruju.
uživatelské soubory z lokálního d: zálohuju na externí/síťový disk prostým kopírováním bez komprimace (xcopy / robocopy, co kdo preferuje), ať jsou okamžitě dostupné / prohlížitelné.

důvody ke dvojímu přístupu k záloze pc jsou jednoduché:
řádově rozdílné velikosti systému a dat, různě častá potřeba záloh systému a uživatelských dat, odlišný způsob (kompletní oddíl vs. "přírůstkové" zálohy), snadný párminutový přenos systému na nový disk.

Vracím se k tomuto vláknu, jelikož jsem měl konečně prostor aplikovat navrhované postupy.

Zkusil jsem Paragon Backup a osvědčilo se mi to.
Použil jsem jejich formát zálohy a nastavil komprimaci, díky které se mi zmenšila záloha asi o polovinu.

Následně jsem se pokusil přemístit VHDX virtuálního stroje. To nevyšlo a bylo potřeba obnovit ze zálohy. Windows backup se ukázal jako nespolehlivý a na hovno.

Bitová kopie systému nešla namountovat, protože jsem to zkoušel ze síťového disku. Nakopíroval jsem to tedy z MD raidu do NTFS formatovaného disku a následně přes Disk manager namountoval. Bohužel nešlo přečíst data a Windows hlásil že je potřeba přeformátovat.

Nešla mi ani obnovit záloha z toho "klasického" backupu kde se ukládají složky, takže jsem byl rád za Paragon.

Rozhodně nedoporučuji používat Windows Backup.