Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Izolační jádro vypnuto, nekompatibilní ovladače

Zdravím, dnes ráno, my windows defender ukázal že mi nefunguje, neboli spíše že mám vyplé Izolační jádro, když ho chci zapnout nejde to, kvůli nekompatibilním ovladačům, ovšem chápu že mám ty ovladače aktualizovat, ale jak, popřípadě kde?
Dám sem snímek obrazovky s nekompatibilníma ovladačema.

Děkuji předem za odpověd.

nepamatuji si že bych něco stahoval, ale je možné že jsem dřív připojoval mobil k ,,propojení s telefonem,,,a dříve i nějaký ten software k huawei (momentálně nejsem schopen si vzpomenout na název). ale to už je doba a taky už byl pc jednou hard resetován. Dozadu myšleno hard reset nebo zpátky na w10?

Nepřejmenovávej nějaké soubory :-)

Ve Správci zařízení to "Odeber", včetně SW (musíš být přihlášený jako správce).

Jinak, nepotřebné drivery (třeba staré verze) se odstraňují:

Dism /Online /Get-Drivers /Format:Table > DRV_DISM.TXT

najdeš si ty, které už nejsou potřeba a potom:

pnputil /delete-driver oemX.inf /uninstall /reboot /force

Zvláštní ale mám stejný problém, možná nějaký update Win Defenderu ve Win11 to způsobil? Protože po více jak půl roce zjistil, že mám nekompatibilní ovladače gamepadu a nemůžu zapnou izolaci jádra - jestli to bylo doteď vypnuté/zapnuté netuším, ale tváří se to jak nějaký spešl zabezpečení, odebrat ovladače můžu, ale nebudu moci používat gamepad, který ani není moc starý (1 rok) a novější ovladače nejsou.

Stejný problém po instalaci Windows 11. Ovladače klávesnice nejsou aktuální a proto nejde zapnout izolaci jádra.
Odpojil jsem klávesnici, odinstaloval a smazal co se dalo, restartoval. A přesto mi to pořád vypisuje stejně Gaming keyboard GKS16Fltr.sys
Je to pozůstatek ovladače klávesnice a prostě se toho nedá zbavit. Samozřejmě si budu tím pádem pořídit novou klávesnici pro win11.
Neví někdo jak najít a vymazat nadobro ten soubor GKS16Fltr.sys.

Položku GKS16Fltr.sys se mi podařilo smazat z umístění system32/drivers, a to v nouzovém režimu.
Nicméně zbyl ještě soubor se stejným názvem umístěný system32/DriverStore/FileRepository/gks16fltr.inf_amd64_bb70747e500364cc/
A odtud nejde snazat ani v nouzovém režimu, ani jako správce.
Pořád píše " pokud chcete tento soubor měnit, obraťte se na dvaceti místné číslo, aby vám byla přidělena oprávnění".
U účtu mám napsáno správce, mažu to jako správce, a prostě to pořád nejde.
Není nějaká aplikace která smaže cokoliv?

Windows 11 Hirensboot nepodporuje.
Vyměnil jsem klávesnici, udělal čistou instalaci Windows 11, a problém vyřešen. Soubory ze staré instalace klávesnice Zalman už tam nejsou a ochrana jádra je zapnutá bez problémů.
Neuvěřitelné co udělá nepodporovaná klávesnice ve Windows 11. Jak se zdá tak instalace Windows ještě hodně lidem nadělá problémy s podporou.