Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno hromadné poslanie suborov mailom

Dobrý deň,

mam zložku so 100+ súbormi v .pdf (faktúry) a potrebujem ich dostať do účtovného programu cez mail, a to tak, aby sa odoslali JEDNOTLIVO (teda 100+ mailov), a ako predmet mailu sa načítalo meno súboru

Poradíte prosím ako to urobiť čo najjednoduchšie?

snáď som to popísal zrozumiteľne

W10, Outlook 2016

Kromě bat souboru je víc způsobů, jak to udělat, třeba pomocí AutoIt. Ale jestli jsi nic takového nikdy nedělal ....

Já bych si v Total Commanderu zkopíroval všechny názvy souborů (faktur), přes schránku vložil do Excelu, tam doplnil ostatní pramatry a uložil s příponou bat. Vypadá to složitě, možná to jde udělat nějak efektivněji, ale já mám tento postup odzkoušený v praxi a funguje.

tak dávku som nejak vyrobil, ale nejde mi to.
aj ked spustim len jeden subor cez cmd (aj ako správca), PsMail je spustený, napíše mi toto:

PSMail xxx@elis.kros.sk "220715.pdf" "L:\RECEPCIA&HSK\FAKTÚRY\Odoslanéfaktúry2022\sept2022\1.9\220715.pdf"
'PSMail' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.
The system cannot find the path specified

tie FA sú male, ma to 13-15kB
dávka takto:

echo off
PSMail xxx@elis.kros.sk "ZF220067.pdf" "L:\RECEPCIA&HSK\FAKTURY\Odoslanefaktury2022\sept2022\1.9\ZF220067.pdf"
PSMail xxx@elis.kros.sk "ZF220066.pdf" "L:\RECEPCIA&HSK\FAKTURY\Odoslanefaktury2022\sept2022\1.9\ZF220066.pdf"
PSMail xxx@elis.kros.sk "ZF220065.pdf" "L:\RECEPCIA&HSK\FAKTURY\Odoslanefaktury2022\sept2022\1.9\ZF220065.pdf"
PSMail xxx@elis.kros.sk "ZF220064.pdf" "L:\RECEPCIA&HSK\FAKTURY\Odoslanefaktury2022\sept2022\1.9\ZF220064.pdf"
PSMail xxx@elis.kros.sk "ZF220061.pdf" "L:\RECEPCIA&HSK\FAKTURY\Odoslanefaktury2022\sept2022\1.9\ZF220061.pdf"
PSMail xxx@elis.kros.sk "220813.pdf" "L:\RECEPCIA&HSK\FAKTURY\Odoslanefaktury2022\sept2022\1.9\220813.pdf"
PSMail xxx@elis.kros.sk "220812.pdf" "L:\RECEPCIA&HSK\FAKTURY\Odoslanefaktury2022\sept2022\1.9\220812.pdf"
PSMail xxx@elis.kros.sk "220811.pdf" "L:\RECEPCIA&HSK\FAKTURY\Odoslanefaktury2022\sept2022\1.9\220811.pdf"
PSMail xxx@elis.kros.sk "220810.pdf" "L:\RECEPCIA&HSK\FAKTURY\Odoslanefaktury2022\sept2022\1.9\220810.pdf"

atď, vytvorené v Poznamkovom bloku, premenovane na .bat, mám to v jednej zložke s PDSMailom.

mne príde mail, že sa doklad nepodarilo nahrať, ekonómka ho nevidí ani v odmietnutých dokladoch

A zkusil jsi poslat mail sobě => jen jeden řádek v tom bat s tvojí mail adresou? Přijde?

Nedávej echo off, naopak, na konec dávky dej příkaz pause, abys viděl, jestli vypisuje nějaké chybové hlášky?

Jinak může být problém s tím účetním programem, že očekává mail v jiném formátu nebo z jiné adresy a podobně... viz. manuál nebo podpora výrobce.

Ďakujem ti krásne, funguje to.

teda mne maily prídu, aj ked s rozostupom par minút, tak predpokladam že aj jej, ešte to s nou skonzultujem poobede

este prosba: kde v outlooku povoliť, aby PSMail mohol pristupovať do schránky? musim to odklepavať po jednom, pomocnik v outlooku so mnou nespolupracuje