Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní PC, jakě ?

Ano, vím zakládám nové téma ale nechci obnovovat starý topic a uz mám i jíné nároky.
Takže potřebuju pomoct s výběrem 3 sestav.
http://www.alza.cz/alza-gamebox-amd-ruby-d100122.ht m
http://www.alza.cz/pocitacova-sestava-alza-gamebox- core-2-duo-e6400-water-cooling-d68695.htm
a nebo
procesor : INTEL cpu CORE 2 DUO E8400 775 BOX (3GHz 6MB 1333MHz)
op. pam : ADT 2x2GB DDR2 PC6400 800MHz ADATA extreme edition (kit 2ks 2048mb)
zakl. deska : MSI MB P35 NEO2-FIR (775,Intel P35, DDR2, PCIE, IDE133+SATA+eSATA, 7.1, IEEE1934, GLAN)
vypalovačka : LG DVD RW GSA-H58N 20xDVDR/RW/RAM, DL, SecurDsic, černá bare
grafika : gainward vga n9600gt 512 ddr3 (pcie, 2xdvi, hdtv)
pevný disk : SAMSUNG hdd (HD642JJ) 640GB SATA2-300 16MB 7200rpm Spinpoint F1
síťová karta : 10/100/1000
skříň : EUROCASE ML 990B černý, bez zdroje, display, USB9 audio, middletowar ATX (bez bocniho ventilatoru)
zdroj : OCZ zdroj 500W StealthXStream a aktivním PFC (ventilátor 12cm) 20+4pin+SATA+PCIE+MOLEX
čtečka karet : APACER čtečka interní AE300 30in1 + XD+ SDHC černá USB 2.0 (COPY tlačítko, black reader)
CENA : 15900Kč

Nebo si mít přesné komponenty a něco připlatit ?
PC by měl vzládat nové hry a ani to nebylo na prd do budoucna.
Otázka zní ...Co je nejlepší ? Co je nejlepší na cena/výkon ? Co by jste si koupili ?

alzasračky komentovat ani nebudu, ani jedna není dobře navržená.

koukl ses na ně alespoň ?
Tak mi prosím sestavte nějakou slušnous sestavu dam malinký příplatek za montáž...
Aby to bylo v cenové kategorii 0-24 tisíc s DPH.A vzládalo to nové hry, a nebyla
to blbost do budoucna.

ano, díval.

Ta intelovská má mj. zcela otřesnou grafiku, AMD zase zbytečně drahý CPU a šitový zdroj.

Radu, co bys měl zlepšit, jsem ti napsal. ta tvá sestava je celkem OK, jen vylepši grafiku (zkus něco kolem HD4850) a budku (doporučuju CoolerMaster Elite 330). PC ti sestaví třeba v CzechComputeru.

edit: BTW, "blbost do budoucna" je jakýkoliv PC na hry. ;-)

Radu, co bys měl zlepšit, jsem ti napsal. ta tvá sestava je celkem OK, jen vylepši grafiku (zkus něco kolem HD4850) a budku (doporučuju CoolerMaster Elite 330). PC ti sestaví třeba v CzechComputeru.

Docela bych souhlasil s touchwoodem...

Vlastně se kolem slušně sestavy v posledních chvílích pohybujete. Na hry pořiďte grafiku alespoň HD 4850 nebo lepší. Procesor E8400 je stále velice fajn/velmi dobrý, spotřeba (TDP 65W) je také OK. A skříň CoolerMaster Elite 330 je levná a slušná. S konkrétně tímto OCZ zdrojem zkušenosti nemám - tady bych možná, pokud se nikdo neozve, šel do jiného, ale hádám, že průšvih by to neměl být.

Edit: Tak ten OCZ zdroj by měl být fortroňácký "příbuzný".

a

Procesor Intel® Core™2 Duo E8500 BOX (3.16GHz)

frekvence 3.16GHz
FSB 1333MHz
L2 cache 6MB
MB - GIGABYTE X48T-DQ6
Chipset - Intel® X48
Podpora FSB - 1600/1333/1066/800 MHz
Podpora pro paměti - DDR3 1900/1600/1333/1066/800 MHz (dual channels)
Heat Pipe
Zvuková karta - Realtek ALC889A (8 kanálová)
Síťová karta - 2 x GB lan (Realtek 8111C)
Rozšiřující sloty - 2 x PCI Express 2.0 x16 (podpora ATI CrossFire™ technology), 3 x PCI Express x1, 2 x PCI
Sata - 8
Pata - 1
Firewire - 3 (1 x F, 2 x B)
USB - až 12 USB 2.0
4GB DDR3
VGA ATI 3650 512MB
HDD Seagate sata 500GB 32 MB Cache
DVD+-RW Sata Samsung 22x SATA, DL 8x, DVD-RAM 12x
Case Cooler Master - viz foto
Zdroj Fortron 400W

[http://photos01.allegro.pl/photos/oryginal/460/59/7 7/460597788]

Takhle, proč já Vám dávám PC sestavy když já tomu nerozumím.
Sestavte mi prosím nejlepší možné sestavy plus mínus 500 kč za :
15000 Kč a za
20000 Kč - mamka ještě neví kolik bude investovat...
A chce z kamenného krámu :-) Takže nevíte o nějákem o v Liberci kde by to takto sestavily...?

LOL, kamenný krám, to je jako PC z doby kamenné? ]:)

Vrať se k tomu, cos měl úplně na začátku a nevymýšlej blbiny.

Mamince vyřiď, že zboží od garážníka kterého nezná osobně (a který neposkytne nadstandardní služby) je rizikovější, než ten PC od CzC, nehledě na to, že tyhle lokální firmičky většinou nevydrží ani po dobu záruky a jednoduše sbalí krám. Alternativou pro "kamenný" obchod je pak nákup šitostroje v nějakém tesku nebo podobném chrámu konzumu, kde se dají koupit zaručené ležáky, které už nikdo jiný nechce. Obojí je krásný způsob jak neefektivně vyhodit peníze.

Opravdu doporučuju ten CzC

Ad AMD:

Ctyrjado je IMHOj zbytecne. Pro tve ucely plne postaci A 64 X2 5400+ az 6000+. Jinak bez namitek (ta deska je vynikajici!).

Ad Intel:

Asi bych vzal zrovna E8400. Dal jen souhlas.

Ostatni:

Pameti nejsou spatne, ale mrkni na Corsair. Bednu neznam. Slaby zdroj (staci, ale casem by nemusel) - ber Corsair 520W. Bez dalsich vyhrad. Zvukovka nema chybu ;-).

Takže :
Procesor AMD Athlon 64 X2 6000+ (socket AM2) BOX ADV6000DOBOX
Chladič CPU Arctic Cooling Freezer 64 Pro
Základní deska GigaByte GA-MA790GP-DS4H-AMD 7900 GX
Grafická karta Sapphire ATI Radeon HD4850 (DualSlot) 512MB PCIe 2.0 DX 10.1
Operační paměť Corsair DIMM 4096MB DDR II 800MHz TWIN2X4096-6400C5 G
Pevný disk Samsung Spinpoint F1 HD642JJ - 640GB SATA 2
DVD LG GH20LS10 černá bulk (lighstScribe)
Case CoolerMaster Elite 330 RC-330-KKN1-GP
Zdroj CORSAIR HX520, 520W, ATX2.2, aktivní PFC, SLi, SATA, 120mm
Zvuková Karta Asus Xonar DX/XD Retail

Přibližná cena s DPH (průměrné ceny ze zbozi.cz : 19205 Kč

Je tato sestava ta nej nej nej ? :-)

V jedné nejmenované PC poradně mi na tuto sestavu napsali toto ....

mno, to dualslot znamená, že hodláš využít Crossfire nebo co?
ramky bych zvolil spíš Geil Black Dragon CL4 800MHz 2x2GB.
grafiku když už tak 4870, má výhodu v podobě DDR5 pamětí..
zdroj si vybral kvalitní, já ale věřim spíš Fortronu, pokud hodláš využít CF, tak budeš potřebovat víc než 700W, čim odhaduju, že asi ne.. takže 500W postačí (nemyslim si, že ten popisek SLI u toho Corsaira má smysl, když na SLI od nVidie potřebuješ tak 800W)
zvukovku proč? jesi nemáš kvalitní repro, nemá to cenu, nepoznáš rozdíl, na to musíš mít uši a repro pořádný.. deska co si zvolil disponuje velmi kvalitním osmikanálem..
cos e týče desky, asi bych volil v nabídce ASUSu a grafiku bych si taky vzal z dílny ASUSu, a možná i ASUS triton 79, výborný chladič na CPU, když už máš tu zvukovku ASUS
co se disku týše, preferuju WDC, ale to je otázka názoru..

pozitivně hodnotím, že neočekáváš superdělo dobudoucna, páč nic takovýho zatim neni

Souhlasíte s tím ?

takže ten onen v té oné počítačové poradně mi napsal tuhle sestavu ...co vy na to ?

MB pr.....rtno=58211 - možnost pozdějšího CF, možnost použití Phenom, kvalitní zvukovka,
nebo MB2 pr.....rtno=57299 - bez možnsti CF
CPU pr.....rtno=57241 - výborný CPU s 65nm technologií - nižší spotřeba, vyšší výkon
GK pr.....rtno=58220 - nakonec sem zvolil 4850, 4870 je za dvojnásobek, sem si myslel, že byla levnější Very Happy.. 512MB bohatě stačí..
Ram pr.....rtno=60025 - výborní ramky, jediné bezchladičové, které se nepřehřívají, krásně rudě jim svítěj oči, 2x1GB exempláře mam doma..
PSU pr.....rtno=43195 - prostě no comment :)
CPU chladič pr.....rtno=59242 - novinka, no neni nádhernej? 6 heatpipe a pul kula mědi? to musí uchladit i inferno..
HDD pr.....rtno=59626 - prefektní disk, možná by bylo lepší v rámci rychlosti a výkonu vztít 2x 320GB, ale nevadí.. 32MB chache zaruuje rychlé kopírování, doporučuu inteligentně rozdělit dle využití, pro systém tak 20GB a pak dle využití oddíl pro programy/hry/videa/hudbu atd..
hodil by se taky nějakej kvalitní větráček do skříně na ložiskách, tak za 200kč, aby to to teplo kvalitně odvádělo.. skříň a mechaniku nehcám na tobě..
cenu už sem nepočítal..

Prober si ty rady, bylo toho už napsáno celkem dost. Ten chladič CPU je hovadina, stejně jako kupovat kombinaci 2x512 MB a 2x1 GB paměti. Když to zase budeš konzultovat s nějakým odborníkem, který poradí, že ke zvukovce ASUS je nejlepší chladič CPU stejné značky, tak se nediv.

No nevím mno :-) A co tedy toto ? A řekněte mi teda ještě nějáky ten jiný zdroj ? A jinak by to bylo OK ? Bylo by to vše co lze z daných pěnez 15-20 tsicí vymačkat ?
Základní deska product.jsp
Procesor product.jsp
Grafická karta product.jsp
Operační paměť product.jsp
Zdroj product.jsp
CPU chladič product.jsp
Pevný disk product.jsp
Mechanika product.jsp
Bedna product.jsp
2 větráčky 2x product.jsp
Celková cena na czechcomputer.cz : 17943

Pokud bych ten odkaz z DDWorld.cz krapet + - upravil (AMD), lehce shrnul, i z toho co tady padlo, mírně šetřil při zachování rozumné kvality a nepočítal s tím, že tam v budoucnu přijde nějaká extra žravější grafika a nebude se taktovat (pokud ano - změna/volba zdroje k doporučení - např. za již mifem zmíněný HX520W nebo levnější BlueStorm II 500W), tak např. z CZC by to vyšlo:

Celkem, včetně DPH a dalších poplatků: 17 796 Kč

[http://img79.imageshack.us/img79/9818/14246337ha8.t h.gif]

Skříň, pokud je velká touha po něčem jiném, třeba zkusit Gigabyte 180 Triton a lepší. Ale jinak za tu relativně velmi solidní cenu (843 Kč) není CoolerMaster Elite 330 vůbec špatná volba.

S Intelem bych volil (pokud by mi finance dovolily) E8400, jak již bylo psáno výše, se slušnou deskou jako např. Asus P5Q PRO nebo "obdobu" od Gigabyte, třeba GA-EP45-DS4. Ale tady by cena šla asi malý kousek výše...

Taky se právě rozhlížím po něčem podobném, a docela mě překvapili negativní názory na všeobecně doporučovanou CoolerMaster Elite 330 (slabý plech, rezonance, problémy s čištěním prachového filtru atd).Osobně jsem ji neviděl, taky jsem do ní chtěl jít, ale ty negativní reakce mně docela odradily.Docela se mi zalíbila Enermax ECA 3050-BS Chakra, ale ještě nevím...

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10522007 H0D5089ESZ

CM Elite 330 je levná budka, neoslní, ale ani neurazí. prach z filtrů normálně vysávám vysavačem přes perforaci, když už je hodně velký problém, tak stačí "servat" přední kryt.

Osobně odmítám dát za budku pro PC do 20000 více než litr, IMHOj. se to nevyplatí. Výhody drahých alu budek se projevují až u uhřátých SLIzoňů nebo ČaFáků, apod.