Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Diaľkový ovládač na PC

Čaute hľadám kvalitný d. ovládač na PC. Mám PC prepojené s telkou a nebaví ma behať myšou po gauči.Potrebujem poradiť kto máte skúsenosti s nejakým dobrým ovládačom,dík.

To určite nie ,chcem vegetiť na gauči a na to potrebujem ovládač a nie veľkú klávesnicu.Proste veget pri telke ,kde lenošíš v ruke máš ovládač a ovládaš PC jednou rukou.Takéto niečo ,ale na tento konkrétny výrobok sú špatné recenzie:
https://www.alza.sk/evolveo-flymotion-d1-d6184914.htm?kampan=adwme_prislusenstvi-pro-it-tv_pla_all_prislusenstvo-cenove-hity_cenove-hity_c_9062579___ML022d5_597961094532_~136694601756~&gclid=CjwKCAjwyaWZBhBGEiwACslQo-gSNHn9xild12Toehjv5QpBppUJ3FzJVvL6ApqBOe2wQquHLJ85exoCtCgQAvD_BwE#popis

Doporučil bych ti, jestli pouzivas PC na multimédia nainstalovat KODI + BT ovladačka klasika jak pro ATV boxy s funkcí (gyroscop) myš.
Jsem pro muj HTPC/KODI pouzival mini ovladacku tohoto typu : LINK

Jinak existuji aplikace pro telefon na ovladani PC : klavesnice + touchpad, v GP staci napsat do vyhledavani "PC REMOTE KEYBOARD"

PS: Existuji i podsvícené ovladacky s klavesnici typu : LINK, vse zalezi jak a k čemu PC vyuzivas, na kazdou činost se hodí neco jiného.

Mne by úplne postačovalo ,aby ovládač dokázal to čo myš ,čiže pohyb šípky po obrazovke a potvrdenie,čiže klik a funkcia kolečka nič viac,ten SZILBZ 2,4 GHz Air Mouse je to kvalitné a dá sa na to spoľahnúť,predpokladám ,že tie dve požiadavky ,ktoré mám hravo dá či?Pozeral som na toto: https://www.alza.sk/tesla-airmouse-mmx8-d5635467.htm#recenze alebo tento: https://lnk.sk/jnet

funkčné a obvykle bezproblémové sú Open Box Airmouse,Open Box Lion8 miniklávesnica a WeChip Air Mouse W1/predáva v obmedzenom množstve aj nay-shop/,zbytok sú obvykle polofunkčné shity,kde ani omylom nedonútiš fungovanie časti s klávesnicou a obvykle zostane funkčné len zapnutie/vypnutie a tlačítko na reguláciu hlasitosti, funkčnosť,resp.trvalá fukčnosť prepínania kanálov a zbytok ovládacích prvkov je otázka náhody,vhodného počasia,ponúknutých darov rôznym bohom,rovnako aj vôbec samotné spárovanie ovládača s prijímacím adaptérom.....

Pro raspberry používám airmouse. https://rpishop.cz/dalkove-ovladace/924-air-mouse-klavesnice-mys.html
Teda používám z něj hlavně klávesnici, myš poměrně zřídka.
Je to takové dost nešikovné, písmenová tlačítka jsou dost malá. Ale to co je vepředu a co stačí na ovládání přehrávače (hlasitost, šipky, play, stop, pauza atd.), to je dobré.
Dost teda žere baterky, vydrží tam tak týden. Takže to chce nabíjecí.

Jinak by to mohla řešit bezdrátová klávesnice, nebo myšoklávesnice. Prodávají se i speciální sety, které mají na sobě klávesnici a touchpad právě pro tento účel.

Kdysi dávno jsem používal Girder, který s patřičným pluginem šel spárovat s libovolným IR dálkovým ovladačem (i tehdy měl člověk ovládání od mrtvých přístrojů přehršel). HW k tomu vyšel tak na 50 korun, sw byl zadarmo (placené jsou až novější verze). Ovšem sériový port u počítačů vymizel a USB verze se mi vůbec neosvědčila. Fungovalo to ve win9x a Vistách a nefungovalo to v XP (sedmičky jsem nezkoušel, ta nefunkčnost v XP byla vyřešená, jenom já o tom nevěděl). Potřeboval bych něco takového, jde mi třeba o ovládání hlasitosti, girder se dal nakonfigurovat, aby poslal příkaz konkrétnímu programu, kdežto tlačítko na klávesnici míří na program v popředí a tím přehrávač videa obvykle nebývá (běží jako stay on top, ale na popředí mám na jiném monitoru nějaký užitečný program).

Tady je hlavni problem kombinace HW a OS. Doba se posunuala a resit prehravani do TV plnohodnotnym PC, ktere zvlast v pripade PC nelze rozumne a pohodlne z gauce ovladat, je uz trosku za zenitem.
Monzna na hrani her, ale opet - PC hry jsou navrzene na ovladani klavesnice+mys, kdezto hry uzcene pro TV konzole primarne pro gamepad.
Takze bych neresil nejaky "rovnak na ohejbak" a zacal od piky.

ako prvú odpoveď som vylúčil ,lebo nepotrebujem veľkú opachu na gauči a pritom klávesnicu mám v obyvačke,išlo mi o niečo malé čiže ovládač,ale ten ,ktorý som zakúpil stojí za bačkoru,sústavné vyosovanie ovládač-šípka ,nepresný klik ,klikneš na súbor a šípku odstrelí 5 čísiel nad ,alebo pod,vŕzganie tlačidla,klávesnica to nebudem radšej ani komentovať ,tovar vrátený a už sa o podobnú srandu ani nebudem pokúšať

To neni o nepresnosti ovladace, to je o nepochopeni toho ze plnohodnotny desktopovy operacni system, kde musis smrdlat kurzorem apod. proste k TV nepatri. Podivej se po AndroidTV/AppleTv pripadne zkus KODI
Celkove, pokud potrebuju u TV klavesnici a mys tak je to spatne. UI ma byt jednoduche a snadno pouzitelne - dobrym meritkem je to jesli to zvlada ovladat zbytek rodiny (manzelka, deti), nebo jestli musis delat "ochoceneho poustece filmu"

pre mňa je box úplná zbytočnosť ,predinštalované aplikácie ,čisto multimediálna platforma a na čo ,keď to má š v kompe,plus vlastné veci v pc ,ktoré cez box neprehráš plus plnohodnotné ovládanie celého pc a box? pre mňa nezmysel