Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Synology + Plex nepřehraje 4K

Zdravím,

dostala se ke mně starší NASka(DS214 Play), tak jsem si řekl, že zkusím, co všechno to umí.
Mám tam 2x4TB, bude to čistě jen záloha fotek, příp. nějaký film, hra apod.

Všechno funguje jak má, jen nemůžu přijít na to, proč mi na mé LG TV (https://www.alza.cz/49-lg-49uf6857-d3998625.htm) neběží filmy ve 4K.
Pokud to dobře chápu, tak v případě, že TV není schopna přehrát film v daném rozlišení, přichází ke slovu transcoding mediálního serveru, který film překonvertuje.
V mém případě jsem zkusil klasický media server, který je součástí balíčků Synology, a nyní i Plex. Výsledek vždy stejný - TV hlásí, že soubor nebyl rozpoznán.
Pokud ale stejný film nahraju na USB disk, zapojím fyzicky do TV, tak film běží. Takže TV jako taková si se 4K x264 poradí, čili transcoding by ani nemusel být potřeba. Chápu to správně?

Kde je tedy zádrhel?

Díky za příp. rady

Pokud to z pametoveho media prehrajes primo, tak nepotrebujes transcoding souboru - zkontroluj nastaveni Plexu, pripadne zkontroluj jestli to nedela treba kuli hardcodingu titulku atd. Pokud to netranskoduje, neni duvod aby to NAS nestihal TV dodavat.
Alternativne zkus jeste Emby, tam je pripe prehravani urcite (pouzivam).

Coz uplne postrada smysl a pohodli toho mit doma NAS. Podivej se i na nastaveni transcodinugu v Plexu. Pripadne zkus jeste "oldschool" DLNA, pro nej by mel byt taky balicek v Synology. Mozna misto Emby zkus jeho fork Jellyfin, ktery jiz ma taky klienta pro LG WebOS a je kompletne zdarma (neplatis za "premium" funkce jako u Emby a Plexu).

p.s. Pokud tam "zalohujes" domaci pocitace a vse se nachazi v jedne domacnosti, tak neni ani zaloha ;-)

Koukam ze uz je i podpora LG, takze ted jen vyresit jak zmigrovat watch statusy atd. z Emby do Jelly pro vice uzivatelu idealne bez jejich interakce. A pak papa Emby Premium - doba je zla :-D

A ackoliv se obsah do Emby (respektive na server) obecne dostava "sam, automaticky", tak moje lenost pokrocila natolik ze si vystacim s predplatnym Netflixu a AppleTV+

Tak první zkušenosti s Emby zatím nijak valné..:-)
Nainstalováno, přidané knihovny... a nic! Vůbec to nenačítá video soubory z adresáře knihovny. Zkoušel jsem jak hudbu, tak foto, video..nic.
Stažené poslední verze přímo z webu, zrestartovaný server, vypnout - zapnout..Zvláštní je, že když jsem dal jako knihovnu adresář z externího usb disku připojeného k Synology, tak ten jeden film, co tam je to našlo...
No a jako třešnička na dortu bylo, že když jsem to chtěl zkusit na TV,tak ta vůbec neviděla Emby server. Plex normálně běží, ale Emby nic. Zkoušel jsem různě nastavení(Firewall, upnp atd..)prostě se tomu nějak nehce..:-(

Bez transcoding ti 4K prehraje kdyz je zdrojove video spusteno tak jak je.
Transkodovany muze byt klidne i zvuk.

Kdyz spustis ten film a otevres "Info o videu" nebo ovtevres "Plex panel", tak vidis presné podrobnosti (Direct play - Primy stream / Transcoding).
[95832-plex-jpg]

Do Plex panelu z prohlizece se dostanes pres IP adresu NAS + PORT : IP_Andresa_NAS:32400/web/index.htm
Ujisti se, ze mas u polozky Nastaveni → Ladeni povoleno "Primy Stream":
[95833-ladeni-jpg]

Takže TV jako taková si se 4K x264 poradí, čili transcoding by ani nemusel být potřeba. Chápu to správně?

Ty 4K videa si preved spis do HEVC/h.265.

PS: Jinak v PLEX mas moznost aktivovat [DLNA], jestli ma tva TV polozku MEDIACENTRUM a umi cist sitove protokoli, mohl by jsi zkusit ten film pustit primo.
[95834-dlna-jpg]

Ten PLEX snad uz nainstalovany mas ne ?
Opakuji :

Do Plex panelu z prohlizece se dostanes pres IP adresu NAS + PORT : IP_Andresa_NAS:32400/web/index.htm

Kuprikladu v tvem WEB prohlizeci Google Chrome na PC napises do URL radku : 192.168.0.65:32400/web/index.html
(IP adersu zadej tu, co ma ten NAS).