Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dva routery, dvě sítě

Prosím o radu, potřebuji předělat domácí síť. Jsou tu problémy se šířením signálu a také chci vytvořit dvě sítě izolované od sebe.
Současný wifi router, přestane sloužit jako přístupový bod. Na místo toho z něj půjdou dva LAN kabely, kde dvoum wifi routerům.
Současný router bude fungovat v IP rozsahu 192.168.1.x
Nový router č. 1 bude mít IP rozsah třeba 192.168.10.x
Nový router č. 2 bude mít IP rozsah třeba 192.168.20.x
Viz nákres v příloze. https://pc.poradna.net/files/95856-router-jpg

V obou sítích bude fungovat sdílení souborů mezi počítači.
Bude to takto bezpečně oddělené, aby se neviděli počítače za routerem 1 s počítači za routerem 2?
Je to bezpečné z poledu bezpečnosti a virové ochrany? (zavirovaný počítač za routerem 1 nemůže do sítě za routerem 2)
?

Děkuji

Tak z môjho laického pohľadu áno - budeš mať 2 logicky oddelené siete, ktoré ale budú fyzicky prepojené cez klientský router (LAN1, LAN2)...
čiže bude nutné nasadiť nie "hlúpe! - SOHO" zariadenia, ale niečo z business triedy... všetko bude o nastavení bezpečnostných pravidiel, inak sa PC z jednej siete uvidia/dostanú na PC z druhej siete...

Samozrejme typy zariadení/routrov, ktoré chceš použiť neuvádzaš...

jde to tak, zvlášť když ty dva nové routery nebudou věčně děravé asusy.
taky by to zastal jeden hlavní router od mikrotiku s nastavením vlanů, ale já osobně to takto nastavit neumím, tak o tom nebudu pindat.
a samozřejmě bývá kvůli rozložení vysílacích antém po objektu stejně potřeba víc krabiček, tak proč ne dva jednoduše spravovatelné routery.

wifi budou vysílat asi jen ty dva nové routery, i tak si nastav, ať se neruší na stejném kanálu ale aspoň o 5 od sebe.