Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém pri zobrazovaní niektorých webových stránok

Pri otvorení niektorých webových stránok sa mi vytvára takýto efekt na monitore. PC s win10. Čím to môže byť spôsobené, nejaký SW alebo HW problém? Robí mi to iba na niektorých stránkach a robia to na danej stránke všetky browsery ktoré som skúsil (edge, chrome, firefox). Priložené video je zo stránky komoda-innova-z-masivu

Video na stiahnutie tu t-mpuSaqIEnN (neviem tu vložiť väčší súbor)

Vyzerá že to má niečo spoločné s GPU(pripadne APU). Takéto trocha iné divné zobrazenie som už videl aj v prípade že bola chyba v ovládači grafiky. Ako prvé musíš tak ako sám píšeš zistiť či je to SW alebo HW problém. Ak si nebabral do nastavení BIOS/UEFI kde môže byť tiež niečo čím toto môžeš spôsobiť tak si mohol skúsiť nejakú live disto linuxu. Ak si trocha zdatnejší užívateľ. Stačí len spraviť bootovaciu flešku, nabootuješ ten systém a bez inštalovania len vyskúšaš v prehliadači spustiť problémové stránky. Ak to linux neprehraje správne tak bude problém zrejme HW charakteru.

Ak to s tým linuxom nezvládneš tak v rámci W10 skús nasledovné: Windows update, potom aktualizuj ovládače zo stránok výrobcu s odporúčaným poradím Chipset + GPU + LAN + AUDIO. Neviem akú máš GPU. Inštaluj priamo zo stránok intel/amd/nvidia kde máš novšie verzie ako keď to budeš ťahať od sekundárneho výrobcu.

Možno by pomohol bod obnovy ak ti to predtým šlo dobre a nejaký program alebo ty sám si niečo upravil.

Ako posledné máš možnosť úplnej čistej inštalácie W10 nanovo. Obecne je to častokrát to najefektívnejšie riešenie pretože môžeš hľadať chybu ako ihlu v kope sena a nakoniec aj tak nenájdeš. Ak máš v PC nejaký škodný SW tak jednoznačne rovno preinštaluj celý OS.

tobe to delalo jen ten hnusny obraz (asi 6bitova atrapa barevneho rozliseni), anebo i ty zvlastni videoefekty?

kazdopadne kdyz je potvrzene ze je to monitorem, repasovane kancelarske modely 24" jsou mnohem funkcnejsi, kdybys hledal nahradu.

tak malá změna rozlišení nemá na nic vliv.
ten s o 10% vyšším rozlišením na výšku je lepší pro používání aplikací - trochu víc místa na nástrojové lišty.

pomalost si tím vůbec neumím vysvětlit, ať už byl stejný nebo jiný kabel od grafiky.
jedině že by se starší fhd monitor domluvil s grafikou na nějakém méně obvyklém refresh režimu, ale ten by dobře nezvládal - jde zkontrolovat v ods menu monitoru nebo v nastavení grafiky.

pro lcd v kanclu stačí 60 Hz. jde experimentovat trochu víc, jestli monitor umí řádkový kmitočet nad 75 kHz.