Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PC sestava s cenovkou 35-40k

Ahoj všichni. Vím že o pár řádků níž je sestava do 35k ale kdyby mělo pár tisíc znamenat větší nárůst výkonu, nebráníme se připlatit. Prosím vás teda o nástřel herní sestavy s cenou 35-40k. Ptám se za známého a představoval by si akorát M2 Nvme 512gb na OS a druhé 1TB SSD nebo disk.. záleží co doporučíte. Mockrát díky. (Bez monitoru a OS)

Ta grafika má při plném vytížení spotřebu 323W, při přetaktování na 115% má spotřebu 375W. Procesor Ryzen 5 5600X má spotřebu 65W, může se vyšvihnout k 80W. Pár W zbytek komponent, takže kvalitní 650W zdroj ti bude určitě stačit.

TDP té karty je 300W.

Přitom v OC módu by mohla brát víc, ale nikde není specifikováno kolik.

Zaměřme se teda na vstupy napájení grafiky. Ze slotu se dá načerpat dle normy maximálně 75W. Z 8-Pin konektoru hovoří norma o maximu 150W. Grafika teda nemůže nikdy jít přes 150W+150W+75W.

Na CZC mají u zdroje napsáno: DC Output: +12V (54A-648W)

grafika max. 375W
procesor max. 145W
zbytek sestavy když bych to naprosto přehnal a řekl max. 100W, tudíž pořád tam je rezerva.

Ve skutečnosti bude počítač při hraní brát něco kolem 500W.

Určitě to fungovat bude. Škoda, že si kupující nedokázal spočítat peníze předem a nakonec je ochoten za nový PC zaplatit o dost méně.

Co se týká nižšího výkonu v sestavě kupujícího, tak to není jen o horších pamětech a CPU, ale i ten SSD je o dost slabší. Nicméně, když finance víc nedovolí, tak je to zcela ok a nic proti takto navržené sestavě nemám snad s výjimkou dvou věcí:

součástí procesoru je chladič Wraith Stealth, nechápu, proč utrácet 450 Kč za jiný podobně výkonný.

snad bude mít kupující Bluethoot sluchátka nebo plánuje externí USB zvukovku, protože pískání 20 let starého designu integrovaného zvuku na desce dneska asi nikdo už slyšet nechce.

Jinak výhrady nemám.

Tak ten zdroj asi stačit bude ale za mě se tam nehodí.
Když levný tak +400 a kšandy napevno
https://www.czc.cz/seasonic-g12-gc-850w/331149/produkt

bych ale volil cena/záruka

https://www.czc.cz/adata-xpg-core-reactor-850w/278171/produkt

Kdyby někoho napadlo jestli 850w není moc...tak je to rezerva když za 5let bude chtít novou grafiku....? :-)

Jestli tam má být grafika za 20k tak bych si rozmyslel jestli nepočkat protože do měsíce tady mají být nové grafiky.

Monitoru je velky vyber a je mnoho parametru, podle kterych se ridit. Spis jsem ochoten zkritizovat nejaky vybrany nez hledat monitor nekomu, koho neznam a neznam jeho zvyklosti, podle kterych uprednostnit parametry.

U vybraného Samsungu LC27G55T se mi silně nelíbí zakřivení a každému, kdo chce zakřivený monitor, říkám: jdi do Alzy nebo jiného showroomu, kde to mají vystavené a koukej tam do toho aspoň hodinu, zkus na tom něco číst na webu a pokud i po hodině se ti bude zdát, že je to super vychytávka, jdi do zakřiveného monitoru, je to přesně pro tebe určené.
Ostatním říkám NEKUPOVAT.
Sám zakřivený monitor nesnesu, přijde mi to jako ten nejujetější koncept, co kdy v počítačích někdo vymyslel. Bože proč, vždycky říkám.

Jinak ale:
27" monitor s rozlišením 2560x1440, VA panel, 8 bitový, 144 Hz, FreeSync od 48 Hz, HDMI 2.0, DisplayPort. Je to všechno dobré. Snad jen vypnout a nezapínat integrované HDR10, je to podvod, ani náhodou se nejedná o HDR monitor a HDR tam je jen na oko, v režimu HDR dojde k degradaci obrazu. By ten monitor musel mít jiné parametry, aby na tom skutečné HDR fachalo.

Kamarád je zvyklej asi 5 let na 15.6 notebook. Tohle je jeho první "lepší" sestava. Děkujeme za tvůj poznatek, zítra si zajede do města omrknout ty monitory a vybere si ho radši IRL. To s tím zakřivením je dobrá připomínka a parametry co jsi odklepnul bereme v potaz. Mockrát ti ještě jednou děkuju, moc jsi nám pomohl..! :-)