Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Správce oken plochy až 100% využití - problém

Ahoj všem,

mám problém se správcem okne plochy (dwm.exe).
Odebírá mi to někdy až 100% GPU, je to kolísavé a po několika možných řešení problémů se obracím sem.

Jde o to, že jakmile začnu stříhat videa v Adobe premiere nebo dělat efekty v After effects, vždycky mi to zamrzne při větším využití a počítač musím natvrdo restartovat.

Co jsem zkusil za řešení?

1. Aktualizovat všechny možné ovladače pomocí driver booster, graficky přes gforce experience samozřejmostí.
2. Změnu priority z "vysoká" na "normal"
3. Hledání řešení problému přes msdt.exe -id devicediagnostic
4. Nastavení vizuálních efektů pro nejlepší výkon
5. Nainstaloval jsem malwarebytes pro hledání malwaru
6. Vypnul jsem po spuštění všechen nepotřebný software

Zatím mi nic nepomohlo.
V příloze posílám screeny.

Moc děkuji za případnou pomoc.

ovladace se uz 25 let instaluji furt stejne, protoze hw ma zhruba stejne usporadani.
kdybys vedel jak se instaluji ovladace, nikdy nepouzijes nesmysly typu "driver booster", to je pro bfu. (o mb nic nepises, jako by tam neexistovala)
potrebujes vykon, ale dostal jsi to cos s tim delal.
proto vsem laikum doporucuju at si koupi slozeny pc se systemem a dostanou ho spravne nainstalovany od prodejce.

principialne:
stranky vyrobce mb: chipset driver -> restart -> zbytek

"Nainstaloval jsem malwarebytes pro hledání malwaru" A spustil jsi kontrolu a provedl kompletní sken? Ještě proskenuj PC programem ADWCLEANER a klidně vyzkoušej i Eset online. Nerad to píšu, ale máš ten Adobe Premiere legální?

Mě občas takto vyletí SmartByteTelemetry, tak ho ukončuju (to je ale narozdíl od správce oken naprosto zbytečný proces), teď jsem se ho snad už zbavil. Pokud chce sbírat a odesílat špionážní data, tak s tím nic nenadělám, windows (a nedělám si iluze o linuxu) je telemetrií prolezlý skrz na skrz a jediná obrana (a možná taky neúčinná) je air gap tedy odpojení od internetu (pomohla by snad jen totální izolace od okolního světa). Ale ať si to dělá nenápadně a nebere si na to 80% a víc procent procesorů, nebýt toho, tak si procesu smart byte telemetry ani nevšimnu.
Správce oken si taky hodně bere (pokud se to seřadí, bývá na předních místech), ale na 100% jse se s ním nikdy nedostal, spíš tak do 20%. Zatím jsem se ve windows 10 ani nesetkal s tím, že by padnul, nechci to zakřiknout, v dřívějších verzích se to stávalo a narozdíl od linuxu, ve windows ho zrestartovat neumím (pokud to vůbec lze; v linuxu stačí dřív než s sebou vezme celý systém v nastavení vybrat jiného správce oken a pak klidně znovu toho výchozího, je jich tam na výběr několik).

Mi se na tom prvním screenu nezdá ta kombinace DWM s Chromákem. 100% + 24,9% současně?
Musí ten Chromák běžet? On má totiž taky svoje "mouchy".

V každom prípade odinštaluj browser zn.: Chromajzel Je to svinstvo, paródia, žrút.

Týmto xindlom, (je aj v portable), vytvorí zložku v roote C:\
https://bcuninstaller.en.softonic.com/

Najprv si stiahni *exe MS Edge x64, ktorý nainštaluj, zaklikni v nastaveniach modrú sirku na rýchle spustenie Edge, aby zostal furt načítaný v rýchlej RAM na pozadí, aj po reštarte PC.

V Núdzovom režime vypni Defender:
https://www.sordum.org/9480/defender-control-v2-1/

tiež vypni WU:
https://www.sordum.org/9470/windows-update-blocker-v1-7/

Zredukuj v regedit.exe počet hosťujúceho svchost.exe podľa tvojej osadenej RAMky:

https://www.askvg.com/windows-10-fix-too-many-svchost-exe-service-host-process-running-in-task-manager/

Vyraz z OS veškerý AV.

Reštart PC.

Ak bude lietať CPU furt do výšin bez Chromajzla, musíš preinštalovať ovládače grafiky.

Bezúspešné riešenia nešťastníkov v gúúúgli:
https://ix.sk/M9f9h

Driver touster je problém na ktorý už upozornili aj iný. Netuším čo tam ten SW nainštaloval prípadne či tam nemáš od nich aj nejaký darček. GPU ovládač sťahuj zo stránok výrobcu čipu a nie výrobcu chladiča. https://www.nvidia.com/en-gb/geforce/drivers/ musíš si tam naklikať ručne a stiahnuť najnovšiu. Ak je problém môžeš skúsiť prejsť na staršiu verziu. Predpokladám že ostatné ovládače sú správne. Neviem čo všetko od iobitu v systéme máš prípadne iných podobných vylepšovákov. Najrýchlejšie sa z problémov dostaneš preinštalovaním OS pretože tie ich programy sú neľútostné a už to dohromady nedáš.