Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak odheslovat Flashdisk

Ahoj,

nevíte někdo jak odheslovat flashdisk ? Kdysi před xxx lety jsem si zahesloval flashdisk(heslo vím) dokonce k tomu mam i obnovovácí klíče. Pokaždé, když jsem vložil usb do PC, tak mi vyběhlo zadejte heslo to jsem zadal a byl jsem ve flashce, teď mám nový pc, a flashdisk vložím do usb ozve se klasický zvuk spuštění flashky, flashka dokonce svití tak jak má, ale nevyběhne mi žádné zadání pro heslo, a v tento počítač flashdisk také vidím, ale je světlý a když na něj kliknu tak mi to napíše : Vložte disk do jednotky usb (Z:). Rád bych si to obnovil i přes obnovovací klíče klidně, ale bohužel mi to nenabizí nic kam bych tyto klíče mohl vložit. Je možné, že jsem to měl například ve windowsech 7 a teď, když mám nové windowsy, tak mi to už to heslo nenabidne a jednoduše bude ta flashka zašifrovaná tudíž se tam nedostanu? Nemáte někdo zkušenosti jak na to?

Díky za případné tips and tricks

Hledej na fóru toho heslovacího prostředku, jistě nejsi první.
Pokud je to VeraCrypt, máš ji na prvním oddílu a jde normálně spustit. Že nevybíhá okno, je způsobené patrně odlišným nastavením "co se má dít po vložení flešky." Pokud je zaheslovaná celá fleška, musí se spustit VeraCrypt externě.

Není potřeba nějaký sw i na straně PC?
Nepokouší se třeba fleška spouštět nějaký sw, podobně jako svého času autorun viry (tuhle fičuru spouštění autorunů už snad desítky nedělaji, na oplátku dělají spoustu jiných věcí).

Osobně bych šel na stránky výrobce, určitě nejste jediný, kdo přešel na windows 10 takže tam nějaké rady mohou mít. Výrobce a typ je zcela klíčový pro nalezení nějakého řešení.

To už jsem všechno zkoušel, ale bohužel bez výsledku. Myslím si, že to někde v systemu windows blokuje a nevím jak se k tomu dostat, abych to prostě jen proklikl zadal heslo a bingo jsem uvnitř. Jenomže vubec nevím kde to může ten windows držet nebo blokovat

Je možné, že to bylo chráněné přes TrueCrypt? "Tenkrát" byl dost doporučovaný.

Jaká je kapacita flashdisku? Můžu se na to podívat, pokud bude poskytnutý IMG. Možno nahrát na nějaké úložiště a sem dát odkaz. Heslo není třeba.

Ještě by bylo dobré si uvědomit a napsat sem, k jakému roku a používané verzi Windows se to vztahuje?

Upřímně řečeno nevím přes co jsem to šifroval před xx lety, ale vím, že něco jsem na to stahoval, a v tom klíči obnovovacím je napsaný bitlocker, a to jsem vygooglil že je windowsácký, ale stejně mi to nic nenabizi pro zadaní hesla, takže furt jsem v lese. Jaký rok bude také dost těžké troufám si říct, že je to tak 8 let cca, s tím že ještě tak před 3 rokama jsem to na starém pc normálně přihlásil. jediný co si troufam říct, že to byl windows 7, ale ruku do ohně bych za to nedal. Vím, že je to těžký, když nic nevím, ale za zkoušku se Vás zeptat nic nedám.
tady posílám screenshoty, jak to vypadá https://imgur.com/a/1Z44ywb

TRUECRYPT ani Veracrypt to nebyl zkoušel jsem a nezobrazuje se mi tam ta flashka, jenom prosvícená a když kliknu tak stejná pohadka o vložte disk do jednotky..

Děkuji

Ignoroval bych jakékoli snahy a doporučení operačního systému.
Uvažujme, že FD je zcela v pořádku.
Pouze potřebujeme ten správný SW.

Přimlouvám se, aby bylo domácí samotestování a analýzy prováděny váhradně na IMG datech. Neradno riskovat.
Jaká data tam byla? Pochopil jsem správně duševní smíření a ochotu odepsat ztrátu?

Ten flashdisk bych zase bezpečně uložil. Člověka jeho kapacita nevytrhne. Z pár stovek je nový FD.
Třeba až nadejde správný čas, tak se zadaří. Leželo to dosud může to ležet dále...

No mám tam fotografie/soubory/videa pomale za celej život o které bych nerad přišel, ale svět se asi nezboří samozřejmě. Jak říkáte no, ja si na tu flešku vzpomněl teď po delší době a chtěl jsem zavzpominat, ale bohužel se
nepřihlásil už, tak mě to hlodá a snažím se to fixnout. Ještě mě napadá jestli nesehnat nějakej windows 7 a zkusit to na starem operačním systemu jestli to okynko na vyplneni hesla nevybehne.

bitlocker není součástí ani profi edice windows(7).
čili ve staré instalaci byla flashka zašifrovaná něčím neznámým a v nové instalaci je po letech dobrá leda ke zformování.
když k tomu připočteme extrémní nespolehlivost usb krámů, tak nápad šifrovat flashku si diplomek nezaslouží ani náhodou :-(

teoreticky se dají projít zálohy na domácí nasce nebo externím disku, jestli tam nezůstal image starého pc a podívat se, co tam bylo doinstalované za skvělý šifrovací sw.
ale koho napadne si zašifrovat flashku, pro toho budou zálohy stejné scifi.

Je možné, že bylo použité něco ze stahuj.cz, slunecnice.cz a podobných?
Postupně bych vyzkoušel SW které nabízejí. Třeba byl nasazený nějaký obsarožní software, který je ke stažení na slunečnici.
https://www.slunecnice.cz/sw/usb-flash-security/

Možností je spousta...
https://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_disk_encryption_software

V podstatě je to požadavek obdobný záchraně dat z FD. Co se na to podívat disk editorem?

Tohle chce klid, nespěchat a neunáhlovat se. Určitě systematicky postupovat.

Ještě si tipnu...
1) https://en.wikipedia.org/wiki/FreeOTFE
2) https://diskcryptor.org/

Co se vyzkoušení týká, tak možná by pomohlo nabootovat z jiného flashdisku vytvořeného Rufusem z ISO souboru Hiren’s BootCD PE 1.0.1. Až OS naběhne, tak namountovat IMG a doufat.

Raději to sem znovu napíšu.
Obraz disku je přesná kopie surových dat původního disku, sektor po sektoru, ve formě jediného souboru IMG. Tedy kompletně všechny sektory, nezávisle na tom, co obsahují a zda jsou prázdné. Prostě všechny!

ak to bol jeden z tých u-disk/secure-disk flashdiskov,na to existuje data recovery program,ak to bolo šifrované pomocou agenta šifrovania súborov,ktorý bol obsiahnutý vo win7 akejkolvek verzie,môžeš disk rovno formátovať,pokial nemáš zazálohovaný aj klúč agenta šifrovania súborov a agenta obnovenia súborov dotyčnej inštalácie windows,v ktorej bolo šifrovanie prevedené...pokial to bolo prevedené bitlocker pre win7(chvílu bol dostupný ako samostatne stiahnutelná aplikácia pre win7 pro a vyššie a neskôr zrušený pre určité problémy samotným microsoftom a obnovený až pre win10) tak to môžeš tiež rovno formátovať,tá pra-verzia sa na rozdiel od dnešného nedá obnoviť nijako a preto aj bola tá verzia zrušená a updatmi zablokovaná aj edíciách ultimate/enterprise,súčasný bitlocker má odblokovanie užívatel v účte microsoft,pokial ho má založený a aktivácia windows prebehla pomocou účtu microsoft...

len tam je prúser v tom,že agent šifrovania súborov a agent obnovenia súborov vo win je naviazaný na digitálny hash konkrétnej inštalácie win,pokial sa nevyexportuje klúč agenta šifrovania a agenta obnovenia súborov z konkrétnej inštalácie win,tak je znalosť hesiel k šifrovaným súborom a zložkám nanič,každá inštalácia win má svoj digitálny hash,ktorý sa používa aj na aktiváciu windows a tie klúče agenta obnovenia a šifrovania súborov sú viazané práve na tento digitálny hash a v každej inštalácii je iný,takže nové klúče agentov šifrovania a obnovenia z novej inštalácie nič neodšifrujú ,do novej resp.opätovnej inštalácie win treba naimportovať klúče agenta šifrovania a obnovenia súborov z tej inštalácie win,v ktorej prebehlo šifrovanie súborov.......teda pokial bolo na šifrovanie súborov na flashdisku použité toto,nie nejaký iný program alebo utilita....

To jo, pokud nemá certifikát, tak se může jít vyfotit.
ALE (myslím si)-
za 1) ty soubory by viděl a kdyby byly šifrované, tak jsou zobrazené zelenou barvou - pokud je to povoleno
za 2) by ta fleška neřvala, že chce formátovat a nic nevidí na ní, protože se nepřipojí
Ale to si jenom tak říkám nahlas...