Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Záruka bez bločku

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, či náhodou niekto neviem, či mám nárok na záruku, keď nemám bloček. Ale na notebooku v aplikácii my asus mám koniec záruky do 10/2023. Ďakujem za odpovede.

A ty prečo dávaš príklady na kúpu cez internet, keď hľadá bloček. Ten dostaneš v kamennej predajni, vedia ? Myš bol príklad. Je to tovar ako každý iný s 2 ročnou zárukou. Poserú bol tiež príklad. Možno sa len potrhajú.
Jo ešte jeden príklad: dnes nám pani zo Starej Ľubovne poslala odstúpenie od zmluvy na podprsenku (Nesedí veľkosť). Číslo faktúry nám nedá, lebo pri tovare žiadna pribalená nebola , z čísla na sáčku to nevie vyčítať a posiela to na našu adresu a pozdravuje. Má to celé malú chybku - predávame výhradne výpočtovú techniku. Ale ak príde z dôverihodnou osobou, ktorá dosvedčí, že to kúpila u nás (priklad Don Corleone), bez všetkého vymeníme.

Pokud to nebyla ruční pokladna na kliku, tak i tam se dá dohledat vytištěná účtenka a provedená platba. Třeba podle data a ceny. Nemá cenu se hádat, možnosti reklamace jsou dané zákonem. Navíc to má v notebooku, takže asi nějaké údaje nebo registraci má.

Ale na notebooku v aplikácii my asus mám koniec záruky do 10/2023

Tak to jsi měl kliku na férového prodejce, který se Ti snažil opravdu pomoci. Já teda zatím vždycky taky, ale pár známým už to nevyšlo právě kvůli tomu, že neměli účtenku. Bez účtenky je to prostě jen na ochotě prodejce a vzájemné důvěře, protože se vždy najde pár deb...ů, kteří se toho snaží zneužít, aby neměli víc práce s dohledáním a právě kvůli takovým to tak většinou dopadá. Takových prodejců více :-)

Když je zákazník bordelář a nedává si záručáky/faktury na jedno místo, je to jeho mínus.
Když je zákazník líný/neschopný a neoskenuje si nákupní doklady, je to jeho mínus.
Když je zákazník paranoidní a nezaregistruje se v eshopu, aby měl všechny objednávky a faktury uložené ve svém profilu, je to jeho mínus.
Ale přesto se dá vždy najít nějaké řešení... Třeba magické slovo ČOI. :-)