Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Sjednocení oddílů na 3 TB HDD

Zdravím,
pokoušel jsem se sjednotit oddíly na svém 3 TB pevném disku (zobrazovalo se mi jen 1,99 TB využitelného úložiště). Podle správy disků se zdá, že disk je typu GPT, ale při snaze vytvořit nový svazek jsem stále limitován na 1,99 TB (po vytvoření a zvolení možnosti Rozšířit svazek se mi zase ukáže chybová hláška o nedostatku místa).
Taky jsem si všiml tří malých cca 500 MB oddílů (Systémový oddíl EFI a 2x Oddíl pro obnovení). Operační systém mám už nějakou dobu na 256 GB SSD, ale i přesto nemůžu s těmito oddíly nijak manipulovat).

Chtěl bych se proto zeptat, jak z tohoto pevného disku vytvořit jeden 3 TB oddíl, a taky jestli můžu smazat, popř. přesunout systémové oddíly na disk s OS. Děkuji.

PS: Jsem dost nezkušený co se správy disků týče, takže počítám že je slušná šance že mi uniká nějaké prosté řešení.

Zdravím,

prosím o radu s diskem. V NTB jsem měl dva disky, systémový 128 GB a datový 1 TB.

Systémový 128 GB jsem vyměnil za 1 TB, pomocí Acronis True Image jsem původní disk naklonoval, disky jsem vyměnil a vše funguje.

Problém ale je, že jsem čekal, že na disku C budu mít naklonovaný systém a navíc cca 850 GB. To se ale nestalo a těch 850 GB bych mohl mít pouze jako další disk, což nechci.

Disk 0 - datový disk, ten je v pořádku
Disk 1 - nový systémový disk, ten bych jen chtěl plně využít
Disk 2 - původní systémový disk, nyní připojený přes USB box

Je vidět, že disky 1 a 2 jsou správně naklonované, podle vlastností jsou oba opravdu stejné.

Pomohlo by, kdybych Disk 1 převedl na dynamický disk? Podle návodů by mělo jít stávající oddíl C rozšířit, ale takovou volbu nemám.

Díky za každou radu.