Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jaký antivir? už nikdy Avast

prosím o váš tip, jaký antivir hlavně nenáročný na oper. paměť do PC?

mám Avasta a to je hrůza 4x za den se mi instaluje nová verze nebo co to ukazuje , PC pak zamrzá, a když zapnu ráno PC tak je to cca 10 minut než nastartuje.

Zkusil bych ten NOD32, není to špatná volba?

děkuji
Změna kategorie, původně: Programování (josephino)

To je zajímavý, Avast! používám několik roků a žádný problém. "Miluju" lidi, kteří svoji neschopnost hážou na programy a vykřikují, jak jsou špatné. Tak si naprogramuj vlastní antivir (když jsi to dal yntelygentně do kategorie Programování), protože lidi jako ty nebudou spojeni s žádným programem.

Co ti tak asi můžu poradit, když tady kydáš špínu na program, který denně několik let spokojeně používají tisíce lidí, mezi nima i já? Tak si nainstaluj AVG nebo NOD nebo cokoliv jinýho, třeba ti náhodu nějaký z nich bude fungovat a budeš spokojený.

Třeba už ti avasta něco škodlivého dávno vypnulo (není chráněn) a těch deset minut odesílá key loger cos psal, další zmetek odesílá tvé adresy z Outlooku, další přístupy na internetbanking, jiný zase tvé nainstalované programy či osobní údaje co najde v PC, to všechno někam do Angoly, Nigérie, Číny...
A to jim samozřejmě chvíli trvá.

Nechápu, co máte všichni pořád s tím chováním se na Internetu. Ukažte mi něco, co musím udělat abych se nakazil nějakým virem, klidně do toho půjdu. Kliknu na jakýkoliv link, žadnou škodu mi to nezpůsobí a kdyby náhodou jo, tak za pět minut to mám zpátky tak, jak to bylo...8-)

AVAST, stejně jako kterýkoliv jiný, se chová tak, jak si ho nastavíš. To se týká zejména automatického stahování aktualizací. Ovšem když jsi ještě ani neobjevil co je, k čemu je a kde se dá vypnout VRDB, tak to asi nastavené podle svých potřeb nemáš.

Vážený gappa,
řadu let používám k plné spokojenosti Avast, ale občas mě chytne mánie a začnu zkoušet jiné antiviry. Teď například NOD32. Když jsem ho nainstaloval tak mi přišlo, že silně zpomaluje počítač, trochu jsem ho poladil( a ani se v tom moc nevyznám) a je pohoda. Když jsem si přečetl vše co se zde píše musím přispěvatele podpořit, a zároveň Tobě poradit. Něco poštuduj a pak zkus použít počítač, nebo jdi od toho, protože podle Tvých reakcí si troufám tvrdit, že Ti nebude fungovat žádný antivir.

no a je to tady!
tento server slouží k pomoci druhým si myslím teda!
tak proč nepomáháte, mylsle jsem že zde najdu pomoc, ale opak je pravdou!
kdybych věděl kde se mám pozeptat, tak tu nechodím přece!
mě samotnému je to taky trapné stále se ptát na věci, které jsou pro vás , banalitka, ale nestydím se zeptat.

P.S. líná huba holé neštěstí

Tobě se furt něco nezdá. Musíš taky ale projevit trochu vlastní iniciativy, nikdo tě za ručičku vodit nebude. Takže trocha samostudia by ti neškodila. Místo toho máš silné řeči, že Avast je k ničemu a nepřiznáš si, že je chyba u tebe. Takže nejdřív se zamyslet, pak se ptát a psát...

Jestli měli ti ostatní uživatelé k řešení problému takový přístup jako ty, je to jasný. Není problém najít kritické názory na NOD, Avast, Norton Antivirus, Aviru a další. Každý si může svobodně vybrat, co mu bude vyhovovat a fungovat. Ale na své konfiguraci zázraky nečekej. Víc k tomu asi nemám co říct.

Jestli ti to startuje dlouho, tak by to mohlo být tou slabou pamětí. 256MB při Celeronu D, tak to musela být v době prodeje pěkně "vypečená" sestava. Než laborovat nad náročností antiviru na paměť, tak raději nějakou paměť přikup, při dnešních cenách se nevyplatí kupovat nic menšího než 512MB. Všechny antiviry dnešní doby něco žerou a na těch 256MB to bude vždycky poznat.
A co jsem měl možnost zkusit Avast, tak musím souhlasit, při startu systému Avast kontroloval aktualizace a po tu dobu se nedalo s počítačem skoro vůbec pracovat. Ale přiznávám - v nastavení jsem se nevrtal, nebyl to můj PC.

Napřed prozraď, k čemu ten PC používáš a my ti povíme, jestli a co do toho koupit. Pokud to máš jen na net a účetnictví, tak ti stačí jen ta paměť. Pokud to chceš i na zpracovávání fotek, videa a na hraní, tak kup celej novej. A taky - kolik jsi ochoten do toho dát peněz?