Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hacknutí účtu na Facebooku

Dobrý den,

stala se mi taková nemilá věc. Cca před 14 dny mi někdo hacknul účet na Facebooku. Tak jsem si okamžitě změnil heslo (malá, velká písmena, čísla, speciální znaky - žádná souvislost s mou osobou), nikam ho neukládal, jako bylo do teď v Chrome, a šel pryč s tím, že bude vše ok. Ovšem před 2 dny jsem byl znovu odpojen z messengeru a Facebooku, protože to znovu někdo hacknul a změnil heslo i e-mail... Tak už mi to bylo divné, PC i mobil jsem projel antivirem a nic nenašel, žádný malware, ale tak jsem si znovu změnil vše... No a dnes udělal někdo totéž... Zase změněný e-mail, heslo...
Po každém z těhle pokusů jsem vždy všechna zařízení odhlásil, aby neměla přístup. Mám zaplé 2-fázové ověření jak skrze aplikaci, tak skrze sms, ovšem ani jedno z toho nikdy nepřišlo jakože by se chtěl někdo přihlásit...
Heslo samozřejmě nikdo neví, ani přátelé, rodina, nic...
Dnes jsem tedy už i změnil pro jistotu e-mail k účtu. Více už mě vážně nenapadá.
Mohl by mi někdo prosím poradit, co s tímto udělat, protože už vážně nevím, co ještě bych měl udělat, či jak více můj účet zabezpečit.

Předem děkuji.

Právě Malwarebytes jsem celý PC procházel... Ovšem po 2. když jsem měnil heslo atd, tak jsem použil jiný PC. Napadla mě nějaká zranitelnost v mobilu, protože tam jedině jsem přihlášen. Ale GP ani vestavěný antivir nehlásí nic podezřelého. Aplikace nejsou ze zvláštních stránek a víceméně jsou všední, Facebook, IG, messenger, Zásilkovna, apod. Tudíž tam bych také moc problém neviděl. Nevím už. Jedině zkusit nějaký jiný antivir na mobil?

Mám zaplé 2-fázové ověření jak skrze aplikaci, tak skrze sms, ovšem ani jedno z toho nikdy nepřišlo jakože by se chtěl někdo přihlásit...

V tom prípade to nie technicky zapnuté 2FA :-) záleží od konkrétnej služby ako to máš nastavené si musíš prejsť sám. Mne sa tiež nedotazuje furt 2FA ak sa jedná o často prihlasovaný učet z môjho kompu... Všetko čo súvisí s peniazmi treba mať samozrejme na nonstop 2FA režime. Pre 2FA a podobné srandy sú špeciálne kľúče. Napríklad k účtu Google ak máš ich email tak určite máš také záchranné kódy. Ak to niekto odcudzil tak nepotrebuje tvoje nové heslo. Je to pre necho najvyšší master key a to môže byť problém. Stále žáleží čo za službu a ako máš nastavené, musíš si to celé prejsť. Dosť nepredpokladám že sa nejakému útočníkovi podarí na diaľku dostať k prístupu dektopu aj mobilu, práve toto je sila 2FA že sú to 2 zariadenia na dvoch odlišných systémoch.

Nemôže ti to robiť niekto kto má fyzický prístup k tvojim zariadeniam? Niekto v práci alebo doma v rodine? Ak nie tak najistejšie je preinštalovať všetko čiže aj ten mobil. Ak chceš mať istotu... Poriešiť zabezpečenie tvojho routra aj tam môže byť zraniteľnosť... Pomeniť všetky tie heslá a aj tie master kľúče.

Ešte mi napadlo skrz ten nefungujúci 2FA. Čo za 2FA používaš?

Pravda, ty speciální klíče mě nenapadly. Musím se podívat, zda se vůbec dají změnit, či vygenerovat nové.

Fyzický přístup určitě ne. Nemá kdo by to dělal a nikde se nepřihlašuji na PC a už vůbec ne ve škole, kam chodím.

2FA aplikace je od Google, tudíž Google Authenticator.

A jak ses dostal do svého účtu, když Ti někdo změnil heslo i e-mail? Mně se totiž stalo před pár měsíci něco podobného a někdo mně kromě hesla a e-mailu změnil i telefonní číslo. Podpora se mně vůbec neozvala. Založil jsem si druhý účet abych mohl nahlásit odcizení původního a abych se podíval, jestli v tom původním profilu někdo něco za mě píše, naštěstí ne. No snad ten dotyčný neposílá zprávy... PC pravidelně skenuju programy ESET online, MBAM a AdwCleanerem a je čisté. Na jiných PC se nepřihlašuju. Takže už mě napadá snad jen někdo z rodiny, protože doma mám PC zapnuté skoro non-stop a hesla předvyplněná.

Skrze telefonní číslo, které jsem tam zadal, to spojilo s účtem a že jestli chci poslat údaje na e-mail "x*****@hotmail.com", což můj e-mail není, takže jsem dal, že k tomu nemám přístup, chtělo to po mně nový e-mail ke kterému už přístup mám, to mi poslalo kód na e-mail, pak zase na mobil a pak to chtělo nové heslo. Následně to se mnou prošlo, co kdo zveřejnil, začal sledovat atd a dokonce to teď naposledy vyplivlo, že se někdo přihlásil z Ázerbájdžánu... Což jak už tedy teď vyplývá nikdo z rodiny to není. Víceméně nemá ani kdo. Do práce nechodím, jen škola. A tam se nepřihlašuji. Nikde se na PC nepřihlašuji na Facebook, či messenger. Mám to čistě jen mobilu a přihlášený jsem byl po 1. útoku i v PC, což tam už by to být nemělo přihlášené...
Vyzkouším ty zmíněné programy.
Děkuji

ad hláška: facebook nepozná svoje cookies? cukrbrek vyhazuje miliardy za metasvět, ale neumí si poradit s běžnými krádežemi identit, jak tu občas vidím.

druhá možnost je, že se ti fak povedlo navštívit podvodnou stránku, která sloužila právě pro ukradení session skrz cookies - a úvodní 2fa pak nemusí stačit.

Možná to zkusím, ale moc optimistický nejsem, protože i to mobilní číslo je tam uvedené jiné než je moje skutečné. Počkám ještě do konce roku, jestli odepíšou z té jejich ohromné podpory a pak uvidím. Z notebooku ani mobilu mně to taky nejde. Údaje, které po mně chtěli jsem jim poslal, tak tomu nechám volný průběh :-) Každopádně díky moc.

antiviry na mobilu jsou nejspíš neúčinné, to by mohla být jedna cesta.
druhá možnost je spyware v prohlížeči, chrome je s ním největší kámoš, z hlediska bezpečnosti léta nejhorší prohlížeč.
navíc antiviry si příliš neporadí s malware ve formě skriptů, lepší je nějaký antispyware. nepíšeš, čím jsi to skenoval. kdysi byl dobrý adwcleaner, ale už to dlouho nesleduju.

Inu psal jsi, že jsem nenapsal, čím jsem ho skenoval. Tak říkám normální MalwareBytes, žádný speciální program se zaměřením nebo jak to popsat. Co tak koukám, tak na oficiálních stránkách mají tebti AdwCleaner a pak už jen MalwareBytes pro různé platformy. Nic víc.

ještě jednou a pomalu...
jako každý výrobce antivirů, i malwarebytes nabízí víc produktů:
- Malwarebytes for Windows = antivir
- Malwarebytes AdwCleaner = antispyware, o tom jsem psal
číms to skenoval ty není jasné, ale je to jedno. když vidím že domluva je nemožná, nebudu ztrácet tvůj čas.

staré viry časem nahradil širší pojem malware, který zahrnuje i jednodušší adware a spyware.
přestože se příliš neschovávají, uživatelé s průzkumníkem a windowsím správcem úloh je nenajdou, i když je vidí před sebou. a hlavně klasické antiviry si s nimi často neumí poradit.

Ano, tak v tom případě to byl normální antivir.
Teď, dle tvé rady, jsem to oskenoval i AdwCleanerem.
Antivir nenašel problém žádný. AdwCleaner našel 3 problémy, něco z ofiko hry a "lištičku E-mail od Seznamu". Jinak též nic speciálního.

Jinak já tě pochopil, jen jsme si moc nerozuměli.