Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sekání her na WIN11

Zdravím, setkal se tady někdo s problémem, že po přechodu na WIN11 se mu sekají hry, které nevyžadujou nějak extra výkonný hardware, dokonce i na nízkých detailech? Po vrácení zpět na WIN10 zas běží úplně v pohodě. Nechápu kde je zakopaný pes.

ani nebudu zjišťovat, kdo ten upgrade nebo novou instalaci dělal a jaké ovladače doinstaloval. po sté bych četl to samé - tazatel by nechápal, na co se ho ptám.
a výpis hw je koukám další neřešitelný problém.

ms by neměl dělat žádnou novou verzi windows. půlka zeměkoule neví co s tím.

edit: co jsem psal - ten člověk vůbec neví, že má v počítači základní desku.
ona se nejmenuje "poslední" nebo "neviditelná", ale "základní". přesto ji nezná. pak má ta instalace ovladačů nějak vypadat.

Po přechodu na Win11 se doinstalovali akorát aktualizace, které nabídlo Windows Update + jsem aktualizoval ovladače GK přes web AMD + directx + visual c++....nakonec jsem musel dát volbu návrat zpět na WIN10. Jen co naběhl a zapl jsem hru, zase běžela jak víno.

Z toho si nic nedělejte. Tady je většina rádců IT důchodci = brzdy inovací a pokroku. Přechod na Windows 11 už je v pohodě.

K dotazu- zkusmo jsem na mobilu koukal na vaši desku a neviděl jsem tam ovladače pro Windows 11. V tom může být zakopaný pes. Zkusil bych ještě prohledat na internetu a možná mrknout na novější BIOS.

Zabrat by mohla čistá instalace, ale pak už se nedostanete jednoduše zpět k Windows 10. To zvažte.

A W11 je opravdu pokrok?

V čem? Že změnili lištu dole, pár ikonek, snaží se více tlačit reklamu a bloatware (i v W10 je těch hovadin dost a dost) na úkor možností nastavení systému (jak chce uživatel)?
Co nefungovalo na W10, že musí nastoupit W11?

Samozřejmě, až budu kupovat další PC, budu tam mít aktuální OS. Ale rýpat do něčeho, co funguje, mi dvakrát rozumně nepřipadá - obzvláště, když mi technicky a výkonově změna NIC nepřinese.

A jo, jsem IT důchodce, ale ne rádce :) Spíše jen (po 30 letech s PC) "trochu zkušenější uživatel" ;-)

---
A jak píšeš dole, pravděpodobně nejsou nainstalovány potřebné drivery, přechod W10>11 se možná nepovedl. Sehnání všech ovladačů a čistá instalace W11 a ovladačů ve správném pořadí by měla zabrat. Výkon hardwaru a požadavky těch her jsem neštudoval.

Tzv. ovladač pro čipset není driver v běžném smyslu. Je to vpodstatě seznam/identifikace HW komponent na MB, takže pokud se nějak nezmění struktura toho seznamu, bude fungovat i ve W11. U skutečných driverů pro ty komponenty už to být nemusí.

Sám sis ověřil kvalitu ovladačů z windowsupdate. Jedna z prvních věcí, kterou na všech počítačích dělám je to, že tuhle fičuru natvrdo zakazuju. Ovladače se stahují od výrobce, přímo pro svůj model. Nad rámec dotazu: a nikdy by mě nenapadlo použít (ještě větší nesmysl) nVidia Experience.

Je to jen můj soukromý názor, dle mnohých hloupý, ale nikdy jsem problém s ovladači neměl.

Microsoft aktualizaci pro nespecifikovanou část počítačů (těch, které Microsoft považuje v tomto ohledu za problémové) pozastavil a těm, kteří si ji již nainstalovali, vzkazuje, že problémy mohou být opraveny i pomocí aktualizace konkrétních her. Případně mohou uživatelé vrátit Windows na předchozí verzi ručně.

To je krása. MS něco dodrbe a herní vývojáři to mají opravovat.