Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sekání her na WIN11

Zdravím, setkal se tady někdo s problémem, že po přechodu na WIN11 se mu sekají hry, které nevyžadujou nějak extra výkonný hardware, dokonce i na nízkých detailech? Po vrácení zpět na WIN10 zas běží úplně v pohodě. Nechápu kde je zakopaný pes.

Po přechodu na Win11 se doinstalovali akorát aktualizace, které nabídlo Windows Update + jsem aktualizoval ovladače GK přes web AMD + directx + visual c++....nakonec jsem musel dát volbu návrat zpět na WIN10. Jen co naběhl a zapl jsem hru, zase běžela jak víno.

Z toho si nic nedělejte. Tady je většina rádců IT důchodci = brzdy inovací a pokroku. Přechod na Windows 11 už je v pohodě.

K dotazu- zkusmo jsem na mobilu koukal na vaši desku a neviděl jsem tam ovladače pro Windows 11. V tom může být zakopaný pes. Zkusil bych ještě prohledat na internetu a možná mrknout na novější BIOS.

Zabrat by mohla čistá instalace, ale pak už se nedostanete jednoduše zpět k Windows 10. To zvažte.

Tzv. ovladač pro čipset není driver v běžném smyslu. Je to vpodstatě seznam/identifikace HW komponent na MB, takže pokud se nějak nezmění struktura toho seznamu, bude fungovat i ve W11. U skutečných driverů pro ty komponenty už to být nemusí.

Sám sis ověřil kvalitu ovladačů z windowsupdate. Jedna z prvních věcí, kterou na všech počítačích dělám je to, že tuhle fičuru natvrdo zakazuju. Ovladače se stahují od výrobce, přímo pro svůj model. Nad rámec dotazu: a nikdy by mě nenapadlo použít (ještě větší nesmysl) nVidia Experience.

Je to jen můj soukromý názor, dle mnohých hloupý, ale nikdy jsem problém s ovladači neměl.

Microsoft aktualizaci pro nespecifikovanou část počítačů (těch, které Microsoft považuje v tomto ohledu za problémové) pozastavil a těm, kteří si ji již nainstalovali, vzkazuje, že problémy mohou být opraveny i pomocí aktualizace konkrétních her. Případně mohou uživatelé vrátit Windows na předchozí verzi ručně.

To je krása. MS něco dodrbe a herní vývojáři to mají opravovat.