Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Intel Core i9-13900K s RTX 3060 (Stavba PC)

Ahojte, chcem sa spýtať či je vhodné použiť graficku kartu RTX 3060 s procesorom Intel Core i9-13900K.

Dostal som už pár názorov, ale je to stále 50/50 , niekto hovorí že to nie je problém no niekto zase, že prislušná grafická karta je príliš slabá pre dané cpu. Žiadny odborník nie som, pre to by som vás poprosil o radu či to je vhodná kombinácia a ak nie tak čo by sa mohlo stať, poprípade či by sa niečo mohlo poškodiť alebo by to viedlo ku nejakej strate výkonu.
Chystám sa poskladať nový PC a zatiaľ som to navolil takto

MOTHERBOARD: GIGABYTE Z690 AORUS ELITE AX
RAM: Kingston 32GB KIT DDR5 6000MHz CL36 FURY Beast Black RGB
CPU: i9-13900k
GPU: RTX 3060 12gb
POWER SUPPLY: Cooler Master V750 Gold - V2 750W MPY-750V-AFBAG-EU
CASE: Cooler Master MASTERBOX 520 MESH White
SSD: Kingston KC3000 NVMe 1TB
OS: W11 Home

Ale nechcem nič kupovať bez toho aby som si bol istý že všetko spolu bude fungovať.

Ďakujem poprípade za všetko poznamky a rady.

3060 je slabá.
Pochybuji ale spíš o vhodnosti volby procesoru. Pokud tě netrápí vysoká spotřeba energie určitě bys měl řešit chlazení toho cpu. A aby procesor nebyl zaškrcený bylo by nejlepší použít vykonne vodní chlazení s 360mm chladičem (tři větráky).
13600 zde zmíněný je určitě lepší volba.

Jasná vec. A teda ísť do silnejšieho zdroju než 750w?

Vidím viacero zhodnych nazorov ohladom 3060, tak teda radsej poriesim tu 3080. Možno by som ešte chvilu počkal na 4000 seriu, ak by to trocha ovplivnilo cenu kariet zo serie 3000

Za mě teda u člověka s omezeným rozpočtem:

Ryzen 5800X (případně lepší Ryzen 5800X3D)
RTX 3070 (jako minimum, samozřejmě proti RTX 3080 nic nenamítám)
zdroj stačí 650W, ale musí to být něco kvalitního jako je Seasonic Gold Focus.

Zvaž, jestli nechceš naprat peníze do velkého NVMe SSD 2TB, protože hry jsou dneska hrozný žrouti místa. Typ SSD jsi vybral ok.