Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Návrh pro pohyb v menu

Hezký večer.
Může někdo poradit primitivní návrh, podle kterého bych mohl vypisovat položky v menu? Zasekl jsem se a nedokážu se hnout. Předem Děkuji.

Mám v poli 10 položek.
Zobrazuji vždy jenom tři položky.
Jedna položka je vždy aktuální.

Pokud půjdu směrem dolů, a menu bude vypadat následovně (každý jeden sloupeček se třemi řádky je jeden stisk na klávesnici)

1položka<<<
2položka
3položka

1položka
2položka<<<
3položka

1položka
2položka
3položka<<<

4položka<<<
5položka
6položka

4položka
5položka<<<
6položka
loading...

První 3 sloupečky jsou jednoduchý

polozky=['1Položka','2Položka','3Položka','4Položka','5Položka','6Položka']
aktualni_id_polozky=0
max_polozek=3
for ( i=0; i<=max_polozek; i++ )
   if   aktualni_id_polozky == i
        print polozky[i], '<<<'
   else
        print polozky[i]

ale další nevím jak udělat.

Kdyby to bylo tak jednoduché jak si myslíš, tak tady nejsem. :)
Myslel jsi tak? Pokud ano, tak fungují pouze první 4 položky, pak už se aktuální položka nevypíše, je někde dole v menu

polozky=['1Položka','2Položka','3Položka','4Položka','5Položka','6Položka']
aktualni_id_polozky=0
max_polozek=3
a=aktualni_id_polozky / max_polozek
b=a+max_polozek
for ( i=a; i=b; i++ )
   if   aktualni_id_polozky == i
        print '>>>',polozky[i], '<<<'
   else
        print polozky[i]

Tak pole které má 6 položek funguje správně,
pole které má 7 položek udělá loop o 2 kroky navíc,
pole které má 8 položek udělá loop o 1 krok navíc,
pole které má 9 položek už zase funguje správně.
a tak dokola
Napadá tě jak to opravit?

Ano, to jsi psal, to jsem neudělal, opravim.. Děkuji
Pokud je počet položek v menu na výpise 3 tak je to hezké, ale jak je pouze jedna tak to vypadá, že má menu pouze jednu položku.
Je to složitější udělat to vzhledově líp?

1položka<<<
2položka
3položka

1položka
2položka<<<
3položka

1položka
2položka
3položka<<<

2položka
3položka
4položka<<<

3položka
4položka
5položka<<<

4položka
5položka
6položka<<<

Myslel jsem to tak, že nerozumím podle jakého pravidla by to mělo být právě takhle. Jak bys to slovně popsal?
Tohle bych třeba chápal a bylo by to i jednoduchý to tak upravit.

1Položka<<<
2Položka
3Položka

1Položka
2Položka<<<
3Položka

1Položka
2Položka
3Položka<<<

4Položka<<<
5Položka
6Položka

4Položka
5Položka<<<
6Položka

4Položka
5Položka
6Položka<<<

6Položka
7Položka<<<
8Položka

6Položka
7Položka
8Položka<<<

Tak to je to přesně teď, což bylo původní zadání.
To ale nechci, (viz jak jsem psal), navíc se mění i samotná výška menu.

Slovně bych to popsal asi. tak, při posunování kurzoru směrem dolů pojede tak dlouho pokud dosáhne kurzor poslední pozice (dole položka č3) další krok zobrazí cyklus od +1 do +1 a kurzor zůstane na svém spodním místě a pro kroky nahoru to bude přesně zrcadlově.
Nevím ale jestli je to to, co jsi chtěl abych slovně popsal.

Omlouvám se! Jasně že ne, myslel jsem, že si se uklepl s tou položkou č.7 v předposledním sloupečku. V tomto případě je to tak jak říkáš, a v tomto případě se výška opravdu nemění..
Tak by asi mohlo být, pokud víš jak na to.

Díky moc. Tak problém byl pouze v tom zaokrouhlení nebo jsem něco přehlídl?
Pokud se vrátím k upravenému dotazu u kterého jsi nenašel logiku, je to opravdu složité? Jedná se o tu verzi kterou doslovně popisuje uživatel 'touchwood' Tohle funguje ale není to pěkný, když se chová poslední strana jinak než ty ostatní, hlavně směrem nahoru. Díky

Budeš si udržovat informace o "okně", tj. index prvního a posledního viditelného prvku. Jakmile se posuneš s indexem za okno (tj. index současného prvku bude větší než posledního viditelného prvku), posuneš i indexy okna. Obdobně když se posuneš s indexem před okno. Samozřejmě v obou případech musíš hlídat, aby ses oknem nedostal před první nebo za poslední prvek.

Příklady:

prvky = [ "prvek 0", "prvek 1", "prvek 2", "prvek 3", "prvek 4" ]

-----------------------------------------------
Stav:

prvek 1
prvek 2 <<<
prvek 3

Okno je 1-3.
Posun dolů na index 3 nemění pozici okna, stejně jako nahoru na prvek 1.
-----------------------------------------------
Stav:

prvek 1
prvek 2
prvek 3 <<<

Okno je 1-3.
Posun dolů na index 4 změní pozici okna na 2-4. Posun nahoru na index 2 pozici okna nezmění.
-----------------------------------------------
Stav:

prvek 2
prvek 3
prvek 4 <<<

Okno je 2-4.
Posun dolů není možný. Posun nahoru na index 3 pozici okna nezmění.
-----------------------------------------------
Stav:

prvek 2 <<<
prvek 3
prvek 4

Okno je 2-4.
Posun dolů na index 3 nezmění pozici okna. Posun nahoru na index 1 změní pozici okna na 1-3.

Tak je to složité, ne že není, dokonce ještě víc než jsem si myslel. Vůbec nevím jak a co přesně mám hlídat, navíc jak s těmi daty které mám hlídat pracovat a kdy je použít.
Pro mně je to tedy tím pádem konečná. Děkuji velmi za tvou ochotu.

a čo je problém?

starting_index = selected_index - (selected_index % separate_per) ...(7 - (7 % 3)) = 7 - 1 = 6, na indexe 6 máš začínajúcu položku tretej skupiny [0, 1, 2], [3, 4, 5], [6, 7, 8], [9, 10]

následne od starting_index vypíšeš separate_per počet položiek. A na selected_index danej položky pridáš šípku.

veľmi jednoduchý algoritmus. Nie je na tom čo vymýšľať, len jedno blbé odčítanie zvyšku, získaného modulom.

asi pomoc nechcete, tak ďakujem za otázku, dovidenia... (a nie neurazil som sa, len zisťujem že tu trávim čas zbytočne)

btw. neviem čo nepochopíte na blbom vzorci:

starting_index = selected_index - (selected_index % separate_per)

ale, keďže neviete vyriešiť ani takýto primitívny problém, tak sa ani nedivím že nechápete.... logikou zrejme neohurujete.

Alebo ste to chceli celé vypracované a rovno kód?

Já bych použil takovéhle chování:

polozky=['1Položka','2Položka','3Položka','4Položka','5Položka','6Položka']
pocet_polozek=len(polozky)     // cili tady 6, v puv zadani 10 a tak
aktualni_id_polozky=0
max_polozek=3
max_pul=max_polozek/2       // celociselne deleni, prostredni z vypisovanych mist

nějaká smyčka na čtení kláves a upravování akt.id okolo tohohle

// hledame interval <a..b) aby akt.id bylo v nem, idealne uprostred, ale interval nevypadnul z rozsahu
b=aktualni_id_polozky+max_pul
if b>=pocet_polozek then b=pocet_polozek-1
a=b-max_polozek
if a<0 then a=0
b=a+max polozek
if b>=pocet_polozek then b=pocet_polozek-1

for (i=a;i<b;i++)
   if   aktualni_id_polozky == i
        print polozky[i], '<<<'
   else
        print polozky[i]
print

Takhle by to melo fungovat pro libovolny pocet polozek a delku sloupce, s tim ze pokud to pujde, tak je vybrana polozka uprostred zobrazeneho intervalu

to právě ne. Když pojedeš dolů a pak zmáčkneš 2x nahoru, tak se view měnit nebude, ale kurzor, který je na pozici S+2, přejde na S+1 a pak S. Teprve při dalším zmáčknutí nahoru se pozice nezmění (S) ale změní se její index z hlediska pole. A to je celá podstata problému.

Maybe you are not singles, but your partner cannot accompany you anytime, anywhere. Or in your sex life, your partner cannot fill your vaginal or anus. In either case, your sexual needs cannot be met. That’s so sad. Now, you should try the large dildo. You can control it in any way. Constantly rubbing the clitoris. Finally enjoy the sexual pleasure brought by vaginal masturbation. In the sex life of couples, a massive dildo plays an important role in foreplay. You can buy a harness, then your huge dildo will be your strap-on dildo by any sex position. Your sex life will be different because of the participation of the huge strapon dildo.https://www.hugedildo.com/