Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chyba Reboot and select proper boot device

Ahoj,

muže mi prosím někdo pomoct? Pc fungoval úplně v pořádku až se jednou sekl a po restartu jen černá obrazovka a nápis reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and přes a key. Vše už jsem zkoušel i výměnu ssd.

Díky

Změna předmětu, původně: Revolut and select proper problém (host)

Sežeň někoho, kdo se orientuje ...

Co znamená "aby se první zapnul instalační usb a pak prázdný disk" ??? Jaks získal instalačku na USB?

Jestli to chceš udělat sám, najdi si nějaký popis "jak instalovat W10":
https://www.google.com/search?q=jak+instalovat+w10&oq=jak+instalovat+w10&aqs=edge..69i57j0i22i30j0i10i22i30j0i10i15i22i30.11213j0j1&sourceid=chrome&ie=UTF-8
a čti to, až budeš rozumět všemu, co se tam píše. Jsou i "videonávody", pokud máš problém se čtením.

Proč jsi tak protivný? K čemu je ta poradna když tu napíšu o pomoc s tím že tomu nerozumím a dostane se mi takové odpovědi :D Příště abych šel celý víkend studovat a pak se na něco zeptat aby to bylo napsáno hezky srozumitelně

Nejsem protivný ... ale mám zkušenosti jak s instalacemi, tak s laiky :-)

A ty odkazy JSOU dobrá rada.

Nemá smysl sem kopírovat ty návody, když si je můžeš rovnou přečíst. A dokud tomu neporozumíš, je rada těžká ... Musíš vědět, co je GPT, SecureBoot, atd.

Zresetuj znova baterku, mělo by tam pak být nastaveno jako default bootování z disku. Pak po startu mačkej (asi) F12, až naskočí boot menu, tam si vybereš USB nebo ten Windows manager a instaluješ. Po případném restartu při instalaci nebo dokončení to už bude bootovat normálně z disku. Když boot nebude pod F12, tak je to popsáno v manuálu k základní desce.