Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PC sestava cca 25.000,-

Ahoj,
potřeboval bych poradit s PC sestavou pro syna (24) na které by se daly hrát i hrynapř. Mafia3, Star Wars Battlefront2, GTA V atd. . Vůbec tomu nerozumím.
Každý dává rozpočet 35 a víc což je nad můj limit a když už něco najdu začne se to měnit až z toho nevím nic.
Potřeboval bych tedy PC (bednu a nový Win) s cenou okolo 25 T. Tisíc nebo dva přidám, pokud by to byl zásadní rozdíl.

Předem moc děkuji.
Luboš

Presne a ako aj píšeš vyššie tak tak pravdepodobne to fakt dožije v tejto konfigurácii.

Luboš 121: Neber "toto" až tak v zlom. Ono to nie je zlé. Ja som tým len chcel povedať že v rámci nejakej triedy kvality/výkonu sa relatívne nedávno dalo zostaviť poctivejší PC. Nehovoríme tu predsa o období 10-20 rokov. Je tu proste šialený skok za 3 roky! Vtedy by si bral dosku strednej triedy, druhú alebo tretiu najsilnejšiu GPU, RAMky strednej triedy a nie najnižšiu triedu aegis, R5/i5, spoľahlivý zdroj a vošiel by si sa do 25k. Lenže teraz tu máš príklad setupu kde máš RTX3060ti v poradí 8. najsilnejšia grafika na trhu(ak som to dobre spočítal, ak aj nie tak bude to približne toľko). S týmto proste nič nespravíš. Toto je dnešná realita. Keby som niekomu v 2019 povedal že v roku 2022 bude kupovať najsilnejšiu GPU za tú cenu čo sa to teraz predáva... Šialená doba a čo ešte len príde. Dôjde rok 2025 a budú sa predávať 1TB RAMky. Teraz keď to niekto prečíta tak si povie že nemožné. Tak sa ohliadnime okolo seba čo je dnes možné a pritom to ešte 3 roky späť bolo nemožné.

Za mě je v pohodě všechno, co tu padlo za návrhy. Jen si nemysli, že 600W zdroj bere neustále 600W. Je to výkon, který je zdroj schopný dát v případě potřeby.
Be Quiet! sice osobně nemám, ale dostává svému názvu a je opravdu tichý. Seasonic má zase delší záruku a podle mě je kvalitnější, ale nějaký podstatný rozdíl, který by vadil nevidím...
Bez obav bych vzal jeden z těch, co postnul Lucifer.

Je to možné, to určitě nebudu vyvracet, protože jsem měl zdroj Be Quiet! v ruce jen jeden a už je to delší doba. Určitě můžu ale potvrdit, že byl tišší. Díky skoro nehlučnosti toho zdroje jsem se rozhodl na svém Seasonicu vyměnit ventilátor za Arctic a potom už by je, co se týká hlučnosti šlo srovnat. Jenže kupovat nový zdroj a hned měnit ventilátor je kromě další investice a porušení záruky blbost. Pro Seasonic hraje hlavně delší záruka. Kvalita provedení je v pořádku u obou zdrojů.

No, ja pred nejakymi 5-6 lety postupne nakoupil vetsi mnozstvi (jako, par desitek kusu) Seasonicu, tusim to byly SSP-450RT a SSP-350GT (nedm ruku do ohne, snad si to pamatuju dobre). Po 2 letech zacaly odchazet, postupne jsem jich vyhazel do popelnice pres 90%. Beru ze to byla nepovedena serie, ale slo o 2 typy, kupovane u ruznych dodavatelu v ruznou dobu. Vymena za Be Quiet, z tech jsem doted nevymenil ani jeden, vsechny jedou.

Jako - ok, predpokladam ze dnesni Seasonicy jsou uvnitr uplne jine, jine rady, nic z tohohle se uz dnes nejspis nevyrabi a neprodava. Ale tak nejak uz v tu znacku nemas moc duveru.

Máš teda napsáno v MS účtu, že je to retail verze?

Protože to co tam píše, není pravda. Ve smyslu, že jde jen retail, jde převést i OEM.

lze ji tedy propojit s MS účtem a převést na jiné zařízení

Kupoval jsem na Aukru i na Kinguinu OEM verze Windows 10 a všechny jsem převedl na digitální licence. Když jsem po té měnil hardware (desku i procesor), tak jsem je pomocí telefonické aktivace odregistroval a s odůvodněním, že z důvodu poruchy jsem měnil část hardwaru, jsem je zase zaregistroval na nově upravený počítač. Pokaždé to šlo.

MS sice říká, že na zaregistrovanou OEM verzi na jedné desce nelze provést novou aktivaci na jinou desku, ale v reálu to v EU jde minimálně u digitální licence, i pokud je OEM. Podmínky licencí se liší od podmínek platných v USA.

Protože ten člověk nabízí ve velkém i čínská sluchátka a zároveň píše, že se často vyskytuje mimo EU, takže kontakt chce přes email nebo whatsapp, tipuji, že jezdí pracovně do Číny a tam ty klíče od někoho získává. Ovšem pořád je tam otázka jejich legality, protože co jsem slyšel i tam stojí Windows násobně víc než kolik za to chce, ikdyž jsou levnější než jsou ceny u nás.

Prakticky s tím problém nemám a taky to doporučuju, ale jen na počítač domácího uživatele, na počítač živnostníka bych to nedal.

Prodejce se registroval na Aukru 19. října 2022 a klíče prodává od 9. listopadu 2022. Že za jeden jediný měsíc nestihl vyfasovat žádný negativní komentář nebo reklamaci, to zas není takové umění. Ale až klíč přestane fungovat třeba za půl roku nebo rok, tak chci vidět tu podporu... :-D

Ale takhle se ty klice ve velkem prodavaji, vyproda varku a zalozi si na dalsi novy ucet. Kupoval jsem techto lacinych klicu dost, problem jsem mel asi jen se trema, a ty mi do 24 hodin prodejce vymenil za funkcni, a to ikdyz uz mel novy ucet na aukru. Predpokladam ze to meni jen pro jistotu aby microsoft neotravoval, nebo aby nemuseli platit dan z prijmu.

já nekupuju tyto stokorunové klíče od anonymů na aukru, nemám důvěru v dlouhodobou funkčnost.
pro starší výrobní zařízení ale potřebujeme po poruše vzkřísit starý pc s os xp-w7, to často znamená novou aktivaci.
a můj čas nestojí za to zdržovat se s prodejcem nebo řešit novou objednávku. používám obvykle výhodný-software.cz, dlouhodobě bez problémů.

chápu, že u domácích instalací jsou ceny na hodinu jiné a taky nemusím nikomu nic zdůvodňovat.