Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítač nestartuje (vůbec, ventilátory se netočí)

Zdravím poradnu,

stavím počítač pro rodiče a od rána se s tím drbu, zas je někde šotek. Počítač nestartuje, základní deska má šťávu, svítí LEDky pro IO nicméně vůbec nic se neděje,
ani ventilátory se nerozběhnou. Zkoušel sem zkratovat piny zapínání ručně, skříň může mít špatné tlačítko, nic. Napadá mě zdroj...

Ryzen 5600G
ASUS B550-I Strix
Corsair 16 GB 3200mhz DDR4
500 GB M.2 SSD, 2TB HDD Barracuda
Seasonic Focus+ Gold 550W
Fractal Torrent Nano

Deska má základní debug LED nicméně počítač se nedostane ani k bootu, nerozsvítí se.
Nevíte co s tím?

Díky

Na desce je poslední bios, nicméně byl jsem si ke známému pro jiný zdroj...
připojil sem pouze 24PIN, 8PIN, 1 RAM stick, chladič... systém se rozběhne, připojil sem tedy i monitor, HDD, periferii a jsem v biosu.

Můj zdroj jsem zkusil vyzkratovat sponkou, ventilátor se nespustí. Jdu koupit nový zdroj. Díky všem

(I když je to Seasonic, třeba uznají reklamaci otázka jak dlouho proces bude trvat, počítač bude dárek na vánoce, asi bude za 2000 lepší koupit nový.)