Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Malý disk

Ahoj, mám doma repasovaný PC, vše bylo v pořádku, ale včera jsem zjistil že namísto 320 GB mi to ukazuje jen 118 GB. Celou dobu to mělo 320 GB. Nevíte co s tím / čím by to mohlo být?

Řešení:

Repasovaný PC ktorému klesla kapacita :-D
Nechceš kapacitu RAM zadarmo - https://downloadmoreram.com/

Nepoznám SSDčka s kapacitou 320GB ale poznám HDD s touto kapacitou. Ja vidím reálnu možnosť že si bol oklamaný. Kúpil si niečo a mal si tam tú kapacitu. Je veľa spôsobov ako systémovo deklarovať niečo čo nie je realita. Napríklad si vieš kúpiť aj TB úložisko za pár eur. Ukazuje to 2TB ale akonáhle by si to chcel zaplniť tak narazíš už kdesi na začiatku na chybu že úložisko je plné.

to je zajímavé, protože jsem kupoval verzi s 320 GB, kontroloval jsem to a vím že jsem to měl zaplněno ze čtvrtiny. Včera mi nešli stahovat soubory, nakonec jsme přišel že je to tim diskem, bylo tam málo místa... tak nevím, asi se podívám dovnitř, co tam vlastně je, jestli to bude nějak označené.

jestli ti ten "repas" dělal někdo známý, možná že nahradil původní pomalý mechanický hdd 320gb za rychlejší ssd co se mu válel v šuplíku. jak ti píšou, kapacita 320gb se u ssd nevyskytuje.
nebo sis vybíral z více modelů u repasníků, pak jsi sáhnul po tom 120gb modelu, to už je teď fuk.

je samozřejmě možné nechat systém + nainstalované aplikace na tom malém ssd, to se vlezou (má zůstat aspoň 20% volného místa!).
k tomu sehnat druhý disk přes druhý kabel: pro odstěhování veškerých dokumentů, filmů, fotek a stažených souborů z prohlížeče.

nebo koupit normální ssd jak jsem psal výš a ten starý naklonovat na větší ssd.
https://pc.poradna.net/questions/3167260-jaky-duplikator-hdd-ssd-a-jaky-program-na-klonovani-systemovych-disku-na-disk-v-duplikatoru#r3167266

Repasovaný PC ktorému klesla kapacita :-D
Nechceš kapacitu RAM zadarmo - https://downloadmoreram.com/

Nepoznám SSDčka s kapacitou 320GB ale poznám HDD s touto kapacitou. Ja vidím reálnu možnosť že si bol oklamaný. Kúpil si niečo a mal si tam tú kapacitu. Je veľa spôsobov ako systémovo deklarovať niečo čo nie je realita. Napríklad si vieš kúpiť aj TB úložisko za pár eur. Ukazuje to 2TB ale akonáhle by si to chcel zaplniť tak narazíš už kdesi na začiatku na chybu že úložisko je plné.

Mohol si pozrieť do vnútra skrinky čo tam všetko vlastne je. Diely by mali byť označené čiže identifikovať sa dá takmer všetko. Možno to nie je jediný diel....Platí pravidlo že ak vyzerá niečo extrémne dobre tak treba spozornieť. Stáva sa že má niekto šťastie ale väčšinou je to ľudská prefíkanosť. Na aliexpresse kúpiš napríklad toto: https://www.aliexpress.com/item/1005004866754666.html 16TB za 22€ no nekúp to. Za pár eur som kedysi kúpil takto od nich 1TB takúto flešku. Nič som od toho nečakal, zaujímalo ma to... Vo finále som ani nakoniec nezistil kde je pravda pretože síce to ukazovalo 1TB a dokonca aj po sformátovaní ale rýchlosť kopírovania sa blížila nule a sotva som sa dostal na zopár MB nakopírovaných dát za kvantum času. Dá sa odhadovať že reálne tam je čip o kapacite rádovo maximálne v jednotkách GB ale ani toto sa nikomu reálne nepodarí dosiahnuť pretože by to trvalo snáď mesiace. Majú to dobre vymyslené.

Aliexpress predáva aj SSDčka, tiež super ceny a tam to nie je vždy až tak totálny odrb ale aj tak sčasti áno. Robia to na štýl dnešných QLC s rozdielom že je to ešte násobne horšie. Čiže kúpiš 500GB SSD a áno dosahuješ rýchlosti 500MB/s. Potom príde šok :-D