Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rychlé nabíjení chytrého telefonu

V současné době se prodávají na trhu mobilní telefony s různými standardy rychlého nabíjení například quick charge v poslední verzi 5.0 od snapdragonu nebo power delivery pro iPhone a některé phony s androidem.dale jsou například u Motoroly standard turbopower.

Jestli to chápu správně odběr proudu u mobilu má být do 5A. Jestli že budu mít mobil podporující QC 5.0 a k tomu adaptér od výrobce jak se vleze do max proudu 5A?

S rychlonabijecim adaptérem u Motoroly moto g41 (má výkon adaptéru 30w) vs například realme GT neo 3 (má výkon adaptéru 80w).

Poznám rozdíl ve výrazném poklesu kapacity baterie po 2 letech a s předpokladem který jsem napsal výše?
Nebo ten rozdíl ve výkonu adaptéru by musel být výraznější když bych to srovnal s kamaradovym jiným mobilem?

Jasně netrefí se přesne stejně jako já do rozptylu vybíti a nabití. Pak ten rozdíl bude vidět v užíti jak dlouho byla spuštěna WiFi nebo data nebo nastaveném jasu a době volání nebo přes noc používání režimu letadlo nebo případně spuštěnym hrám, nebo puštěným filmum což oba nevyužívame.

Uvidíme jestli ten rozdíl bude vidět ale osobně se domnívám že jen prodejce mobilu má větší zkušenosti co a jak dlouho to vydrží. Hlavně že prodejci mobilu a je jich dost prodají spíše plechu.