Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zdielanie internetu

Nazdar borci takze mam jeden problem do NTB mi ide internet cez mobil skrz USB-C a teraz potrebujem pustit z NTB kablom internet do WIFI routru a netusim ako to mam spravit proste internet ide do ntb ale cez sietovi kabel to nechce dalej pustit do wifi routru aby som tak mohol vysielat internet cez wifi router do ineho zariadenia wifina je D-Link AX1500 wifi6

Proč v tom mobilu nenastavíš sdílení internetu přes Wi-Fi. Nevím, jestli Tě správně chápu, ale máš správně nastavený router? Myslím, že ten router by měl být v režimu AP.
Moc nechápu, proč ten přívodní kabel nedáš nejdříve do routeru a v něm si nastavíš požadovaný režim.

No tak většinou se signál posílá naopak - z wifi routeru do mobilu.

Jestli chceš, aby mobil vysílal signál, tak ho stačí nastavit jako hotspot, router nepotřebuješ. Nebo si pořídit LTE wifi modem, do kterého se strčí simkarta. Ale fakt netuším, čeho se snažíš dosáhnout.

Nepojede. Režim klient přijímá internet přes WiFi a posílá jej dál po kabelu. Tedy přesně obráceně, než tazatel potřebuje.

Nejsem si úplně jist, zda takové řešení, jaké má tazatel namysleno, jde technicky udělat bez dalšího HW (externí síťová karta apod). Není to úplně vhodné řešení.

Dal bych se cestou, kterou píše host - vyměnit router hotspotem v telefonu, vyměnit router za nějaký s lte konektivitou, nebo do routeru zapojit zdroj internetu po kabelu standardním způsobem od nějakého providera.

Připojíš tu WiFi přez ETH kabel k NB a nastavíš jim síť (pokud se to neudělalo samo, například protože ti na WiFi jede DHCP, nebo protože si ho pustíš na NB)
Povolíš na NB routování, pro IP WiFi dáš odchozí bránu přez ETH, pro všechno ostatní přez USB-C.
Na WiFi potřebuješ jako odchozí bránu ten NB.
A to by mělo stačit.
Na Linuxu to ponastavuješ snadno pomocí route,ifconfig,iptables, jestli máš Windows, tak netuším, snad by to měly taky nějak zvládnout. (Ať poradí, kdo ví)