Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tichý PC zdroj be quiet!

Zdravím, má niekto skúsenosť so zdrojmi od be quiet? Mal som v predošlom PC Corsair RM650x v2018, ten bol ticho. Až po rokoch začal trocha bzučať(tzv. coil whine) len keď bol PC-systém vypnutý a čisto zapnutý zdroj. Zostavil som včera nový PC kde som zvolil Corsair RM550x v2021. Teraz je to presne opačne ako predtým. Vypnutý PC-systém = tichý zdroj a keď ho zapnem tak to začne šramotiť. Budem ho musieť vrátiť a mám do pondelka čas na výber iného. Zaujala ma značka be quiet, či už z názvu značky alebo z toho čo prezentujú https://www.youtube.com/watch?v=TRv4AtlBE8Aby

Kúpiť be quiet straight power 11 alebo nejaký iný?

Seasonic nechceš proč?

Co jsem koukal na CZC a Alzu, tak docela tragická nabídka zdrojů, které jsou skladem právě vyjma Seasonicu.

Když teda pomineme Seasonic a Corsair, mimochodem myslíš, že nemáš prostě smůlu na vadný kus, kdybys ho vyměnil za stejný nepomohlo by to?

Našel jsem už jen MSI MPG A650GF, který je vyroben v CWT. Dle recenze není ventilátor úplně tichý, ale je navržen na dlouhou životnost.

https://www.tomshardware.com/reviews/msi-mpg-a650gf-power-supply-review

Nemám s nimi až tak dobré skúsenosti. Tento https://www.alza.sk/seasonic-focus-gx-650-w-gold-d5677281.htm som montoval do dvoch počítačov. Ten zdroj po vypnutí systému bolo trocha počuť. Ako som písal mne by to vadilo ale pre toho komu som to robil to nevadilo. Tento kus od Corsairu ktorý mám teraz bude určite nejaký horší kus. Nemyslím že by to až takto bolo ako štandard čo produkujú. Mám už ale dosť toho Corsairu už nechcem od nich zdroj. Objednaný z mironetu čiže budem musieť vysoliť 10€ len za vrátenie a teda desatinu ceny. Zvažujem ale ten Seasonic. Možno sa pošťastí a dostanem nejaký lepší kus. Tiež ešte neodpisujem ten BQ. Mám na rozhodnutie 2 dni tak snáď niečo vyberiem :-)

No moje compy jednou vyjma dvou na Seasonicu. Jeden má ten Be Quiet, ale neni náročný na spotřebu a druhý je EVGA, jenže zdroje od nich už bych nedoporučil. Přešly od Super Floweru k jinému výrobci, čímž to zabili, nejsou to už kvalitní zdroje.
Kdybych měl kupovat teď zdroj, tak Seasonic nebo Corsair. Pokud jsi oba výrobce vyloučil, tak CWT umí kvalitní zdroje a ten MSI MPG nevypadá vůbec špatně. Je ale na tobě jestli to chceš risknout, v ruce jsem ho neměl.

P.S. Jinak Corsair ty zdroje RM jsou od CWT stejně jak to MSI.

Vyberiem niečo z tohto:

Seasonic Focus GX 550 W alebo 650W. Menší výkon ale ušetrím niečo na cene a ťažko povedať či to niekedy v budúcnosti nebude chýbať. Nie je to aj opačne problém? Ak budem teraz mať spotrebu len čisto z CPU/APU a teda max 250W tak nie je úplne najlepšie že to pôjde na nízky výkon?

be quiet! Straight Power 11 550W gold alebo platinum. Tu je rozdiel v cene 25€ ale na SK ho majú v alze a ten gold by som musel brať z česka.

Dřív to problém byl, ale výrobci se naučili dělat zdroje s efektivní křivkou účinnosti ve velkém rozsahu. Přestože většinou není potřeba víc jak 500W zdroj (na Intelu i9 jsem nic nestavěl), používám zdroje od 550W do 800W podle toho, co mají v obchodech zrovna v akci. :-)

Zrovna u toho MSI MPG píšou, že je při malém odběru málo efektivní, což je zajímavé, když je to klasická oem výroba u CWT, je to dnes spíš výjimka. Třeba ty Corsairy jsou taky CWT a mají efektivitu v širokém rozsahu, ikdyž je fakt, že Corsair si to navrhuje sám a od CWT si to nechává jen vyrobit.
Seasonic jsou v tomto ohledu zcela v pohodě, klidně 650W, pokud je tam šance, že to v budoucnu bude potřeba.

Jak jsem psal FSP je odpadní výrobce a Be Quiet ikdyž si to navrhují sami, tak prostě jim to vyrábí továrna, která má svou pověst a nějaké lepší to tím pádem nebude. Teda bych rozhodně zbytečně nepřiplácel.

Až tak zlé sú tie od FSP? Čo som pozeral rôzne ratingy tak to nevyzerá nič extra ale zase ani nič zásadne zlé. Navyše keď zohľadníme cenu. Robia skôr lacné zdroje tak sú menej kvalitné alebo myslíš že aj tento výrobok za 2x takú cenu ako je bežné bude tiež šmejd? Nemám to ničím podložené a ak máš reálne skúsenosti s týmto tak OK. Nemôžem si ale pomôcť a stále má ten BQ láka. Aby ma niekto zle nepochopil že posudzujem niečo podľa názvu značky...ale proste sa mi nechce veriť že niekto s názvom firmy "potichu" začne vyrábať zdroje ktoré budú hlučné. Spomínajú to aj v tom YTB videu že mali s tým pískaním cievok problémy a že to vyriešili. Navyše aj tie ich série čo majú tak STRAIGHT POWER 11 by mala byť z tých lepších a taktiež certifikácia Platinum. Čiže výrobca BQ, na krabici napísané PREMIUM a PLATINUM, cenovka takmer hi-end a rozbalím ten zdroj, zapojím ho a bude hučať a po 5 rokoch ho trafí šľak? Je to len môj odhad ale nebolo by toto cez čiaru? Ten produkt nemá žiadne zlé ohlasy, má dobrý rating na amazone s pomerne slušným predajom. Dokonca aj keď zadám do googlu názov značky zdroja Seasonic/Corsair/EVGA/BQ tak u všetkých v spojitosti so slovom coil whine nájde rôzne výsledky že to mnoho ľudí rieši. V spojitosti s BQ sa mi nepodarilo nájsť nič.

Je ale riadne drahší proti tomu Seasonicu +40€. Risknem to, objednám ho, ušetrím a snáď bude v pohode...

Za mě jsi udělal chybu a pokud nebudeš mít štěstí na nějakej trvanlivej kus, za 3 roky se tu zase sejdem a budem objednávat nový zdroj.

FSP je tchajwanská firma vyrábějící shitové zdroje, jistě velká firma, ale nespecializující se na kvalitu, ale na cenu. V Evropě je známá díky jejich německé pobočce FSP-Europe, která tu odvádí skvělou marketingovou práci. Listan je rovněž německá firma, která pod značkou Be Quiet vyrábí zdroje u FSP. Protože FSP jaksi používá na výrobu ty součástky, které používá, není se čemu divit, že jsou i v Be Quiet zdrojích. Plošňáky se taky osazují a letují na tom, co prostě v levné FSP mají a proto je to celé levné a do levných sestav za levno zcela dostačující. Pokud někomu prodají i něco dražšího, mohou být jen rádi, že se jim obchody daří.

EVGA je firma, která nikdy žádné zdroje nenavrhovala a jen si objednává u různých výrobců zdroje, na které lepí svou značku. Já tímto způsobem koupil zdroj značky EVGA od jednoho z nej výrobců Super Flower, který bohužel do ČR jinak nic nedodává a myslím, že obecně se na Evropu vůbec nesoustředí. Nicméně od Super Flower už EVGA žádný zdroj v nabídce nemá, nevidim důvod od nich cokoli dál kupovat.

Corsair je firma, která si zdroje navrhuje a nechává vyrábět u různých výrobců. Levná řada VS od HEC nic moc, naopak od Seasonicu a především od CWT výborné. I další výrobci jim zdroje vyráběli.

Seasonic je skutečný výrobce kvalitních zdrojů. Samozřejmě jako u každého jiného, umí zdroje levné kancelářské, ale i špičkové vhodné do výkonných sestav. Součástky se nakoupí podle potřeby. To, jak vám linka osadí plošňáky, je o kvalitě té linky a na zdrojích Seasonic je to poznat.

Jelikož jsme malý trh, můžeme být rádi, že k nám Seasonic dodává a většinou je to taky to nejlepší, co můžeme v počítači mít. Pokud chce někdo experimentovat, může, jen je potřeba si toho hodně načíst a ne tu kdákat nesmysly o Be Quiet.

Tím v tomto tématu končím. Tazatel vám jednou poděkuje. :-/

Hele, vše do těch 5 let, takže by to všechno šlo asi i reklamovat. Jenže já potřebuju aby ten stroj běžel, hned. A musel bych k tomu hledat papíry, balit, posílat, vyřizovat papíry = čas = peníze. A dostanu pak zpátky to samé, s nulovou důvěrou a chutí to kamkoliv dát. To tam raději dám cokoliv jiného a vadný mrsknu do elektroodpadu. Stát se to jednou - dvakrát, budiž. Ale šlo o řádově desítky případů.

Třeba můj Seasonic běží nonstop 24h denně a mám ho cca 9. rokem. Nepočítám běžný restart PC nebo když jsem přidával HDD a občasné vyčištění PC i zdroje od prachu.
Ale že bys měl štěstí na tolik vadných kusů, to si běž zavčasu vsadit sportku nebo koupit stírací los a zaručeně vyhraješ.
Těch důvodů může být více, třeba už jen kolísání napětí v síti zrovna neprospívá žádnému el. zařízení nebo používání bezolovnaté pájky, těžko říct.
Za mě je to pořád nejkvalitnější značka, potom BeQuiet!.

Tak ono je to těžko. Komu ten zdroj třeba někdy selhal tak nebude říkat, že je kvalitní a naopak. Taky bych tvrdil něco jiného, kdyby mně po nějaké době chcípnul a nedejbože vzal nějaké komponenty s sebou a stalo by se to vícekrát se stejnou značkou. Naštěstí takovou zkušenost nemám, proto říkám, že je to jedna z nejlepších značek zdrojů, kterou znám.

Jasný, souhlas. Ale zase, když tu je jeden, co nadává na Seasonic, tak přesto, že je důvěryhodnej, tak je ten jeho názor málo relevantní. Na Be Quiet nadává kdekdo, tudíž už to ti může napovědět, jak kvalitní ty zdroje asi jsou. Já třeba jsem zapřísáhlý odpůrce Enermaxu, sice jsem těch zdrojů viděl jen pár a sám vlastnil jen jeden, ale byl to šunt největší. Chápu ale, že lidí, co nadávají Enermaxu je málo, tudíž můj názor v tomhle vysokou relevanci nemá. Já se však té firmě vyhýbám velkým obloukem.

Jj, to Ti věřím a nedivím se. Nikdy jsem ale s těmito zdroji neměl tu čest. Já zase mám averzi ke zdrojům Evolveo a nejhorší bývá, že když doporučím někomu z okolí zdroj EVGA nebo SS, tak si koupí Evolveo a ještě přjdou s úsměvem, že už ho sehnali a za lepší cenu... Asi mezi nimi nevidí rozdíl v názvu nebo nevím...

Náhody se dějí, někomu žijou Eurocasy 15 let, mě odešel Fortron po 8 letech. Ale asi to nebylo úplně normální, bylo to v práci a ajťáka to překvapilo. Když jsem mu pak ukázal, jak vypadaly kondenzátory a jaké měly parametry, divil se ještě víc. Ale zase ne tolik, ukázal mi nějaké brzo odešlé věci, třeba značkové SSD. (Elektrolytické kondenzátory jsou vůbec achylovou patou spotřební elektroniky (i když jsem četl, že už dokážou odcházet i svitky a odpory), po tom zdroji následovala kolegova televize (vezl ji na sběrňák a jen mezi řečí prohodil, že to bude možná něco podobného, a bylo, pak mi po nějké dlouhé době říkal, že jde líp, než když byla nová) a ještě jeden počítač, ty teda neshořely, takže stačilo z ty kondíky vyměnit), nedávno jsem takto opravil jeden monitor acer (no má za sebou minimálně 15 let, byl bráchův, já bych to se svým možná ani nezkoušel).
Jinak pokud jde o tichý zdroj, mám v jednom počítači Silverstone Night Jar 520 a zatím maká a slyšet rozhodně neni (ne že bych kolem něj kroužil stetoskopem, ale nějaké nepatřičné zvuky bych asi slyšel). Byl docela drahý (~5000), ale stálo to za to. Jinak jsem po vylouční eurocase a podobných šitů bral většinou to nejlevnější (nějaké evolve nebo tak) a musím zaklepat, ten fortron v práci byl jediný zdroj, co mi kdy odešel.

Uvidím zajtra aký bude. Bohužiaľ nebudem ho mohol okamžite zapájať. Vonku -5C čiže to bude trvať riadne dlho kým sa to dostane do bezpečného stavu... Ja napríklad už len čisto z dojmu ako bol tento Corsair v2021 vyrobený na rovinu poviem že to budilo zlý dojem. Ten plech bol tenší ako to mal Corsair v2018. Normálne keď som ho na dlžku chytil do rúk tak som ho mohol ohýbať smerom do strán. Jasné že to žiadne FPSka nepridáva :-D ale ide skrátka o tú snahu to spraviť poriadne. Normálne hneď vidieť že tam Corsair šetril a kto vie kde ešte. Ani to textilne vrecko na káble už nedali :-D

Ak sa po troch rokoch pokazí budem ešte pomerne rád. Mám 5 ročnú... Ak vydrží 5 rokov a nebude bzučať tak to je výhra. Inak občas si hovorím že na tie staré/noname zdroje s čínskymi znakmi. Nikto ich nevychvaľoval ale porovnajme si to ku dnešku. Mal som kedysi dávno taký v starom PC. Vydržal 10-12 rokov a ani nepípol! Ten zdroj napájal komponenty a koniec. Vtedy to vedeli spraviť aby tie cievky nepískali a teraz už nevedia.

RedMaX vďaka za tvoj čas a neber to v zlom že si stratil čas a aj tak kúpim BQ. Ak ten zdroj bude šmejd nenechám sa oje***. Už dávnejšie som sa naučil že ak niečo nefunguje, ak s tým nie som spokojný treba to vrátiť pretože tie nervy potom za to nestoja. Ak bude zlý tak za pár eur im to do alzy odnesiem a skúsim ten Seasonic.

Vtedy to vedeli spraviť aby tie cievky nepískali a teraz už nevedia

Jj, to znám. Někdo je na to citlivější a je to vážně nepříjemné, taky mně to vadilo. Dělávají to většinou cívky. Mně pomohl u zdrojů klasický lak na nehty, ale nebyl to můj zdroj, tak jsem se zeptal, jestli můžu udělat pokus s tím, že nevím jestli to pomůže. Ale pomohlo to.

FSP Group je dnes už len meno,označenie,je to už obrovský koncern združujúci pod svojim označením rôznych výrobcov po celom svete,už to nieje len FSP Fortron Taiwan,ktorého modelová rada Epsilon bola svojho času nezničitelný high-end,pre cz/sk trhy ich vyrába aj slávny výrobca "domácej pyrotechniky" Partis s.r.o. alias Eurocase,obvykle je to aj značené na krabiciach odkial to pochádza: fuelled by.....assembled by....,takže dnes pod označením FSP Fortron kludne dostaneš aj low end Eurocase,Redstar a podobné,ako všade ,kvalitu nahradila kvantita.....Corsair má aspoň tolko rozumu,že si zdroje necháva vyrábať firmami,ktoré vedia čo robia,takže aspoň tie "prémiové" série im robí Seasonic a počká si na to,až bude mať volné kapacity...BeQuiet! výrobcom nieje,ten si necháva vyrábať tam,kde je momentálne volná kapacita,podla toho je aj výsledná kvalita výrobku,jeden vydrží,druhý chcípne tesne po skončení záruky,označenie rovnaké........premium/platinum quality si kludne do názvu a na krabicu vytlačí aj Trust,to nič neznamená.....

Dal som to dnes konečne dohromady a nakoniec som dostal presne to čo som hľadal. Či som mal tentokrát len šťastie na dobrý kus alebo je to cenou nemôžem súdiť... Každopádne najskôr sa prikláňam k názoru ktorý tu padol a síce že výroba ako výroba a na značke až tak extrémne nezáleží. Môže Seasonic ako výrobca zdrojov vyrobiť lepší zdroj ako akýkoľvek iný rebrand ktorý si podá požiadavky na vyššiu kvalitu a produkt predáva za 2x cenovku? Chcem týmto povedať hlavne že ide o cenu. Čiže kľudne sa môže stať že Seasonic pod svojou značkou má nižšiu kvalitu ako to čo oni sami vyrábajú pre niekoho iného pod značkou toho rebrandu.

Be quiet! STRAIGHT POWER 11 Platinum 550 W - https://www.bequiet.com/cz/powersupply/1777 mňa vyšiel na 129€ čiže už pomerne veľa hlavne ak zoberieme že 550W zdroj ale zase je to už platinum tak snáď niečo ušetrím na elektrike :-)
Už prvotný dojem je pomerne dobrý. Zdroj vyzerá a pôsobí dobre. V tomto je ale narovnako aj Corsair/Seasonic a iné lepšie značky. Všimol som si jednu zaujímavú vec a neviem či to z elektrického hľadiska je problém. Každý jeden zdroj Corsair/Seasonic/EVGA čo som mal v rukách mal takú vlastnosť. Vždy to hodilo iskru keď som ten C13 konektor dával do zdroja. Z nejakého dôvodu tento to vôbec nerobí a to som skúšal viac krát. Podmienky sú identické a napájací kábel už pod prúdom. Typujem že to ničomu nevadí ale budí to zlý dojem. Tento BQ zdroj to má možno nejako poriešené nejakou súčiastkou. Čo je ale úplne najhlavnejšie pre mňa je hlučnosť zdroja. Preto som to riešil a Corsair som musel vrátiť. Prakticky všetky ostatné zdroje čo som predtým mal pískali/bzučali, niektoré viac a niektoré menej. Tento BQ drží hubu ale že na totálku :-D

Já už zažil pár vln nadšení z dobré značky (chieftec, fortron) pak přijde na čas snižovat náklady aby se víc firma napakovala tak se mění kvalita součástek a místo těch nepotřebných se dává drátová propojka. Řídím se jednoduchým pravidlem - když to má záruku 7 nebo 10let tak to bude dobré. Dnes stejně většina značek prodává víc řad od levných po ty dražší zdroje. A mám Corsair 750 rm verze 2018. Verze 2021 už prý nemá všechny kondíky z japonska.