Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem K čemu jsou pravidelné aktualizace Andr. aplikací?

Zdravím, otázečka do pranice. Napadla mě tak myšlenka smyslu pravidelně vydávaných Android aplikací. Z pohledu PC aplikací jsme zvyklí, že program třeba i několik let nemá žádné aktualizace a ničemu to nevadí a v prostředí Android aplikací jsou pravidelně třeba každých pár dnů k dispozici aktualizace. Navíc, když v prostředí Andr. je to s těmi viry více bezpečné oproti PC. Má někdo vysvětlení? Miliardám lidí na světě tak pravidelně protékají desítky a stovky MB dat. K čemu? Kdysi dávno jsem někde na internetu zahlédl komentář, že nás takto využívají pro těžbu digitálních peněz - kryptoměn. (nepočítám opravdu smysluplné aktualizace)

Z pohledu PC aplikací jsme zvyklí, že program třeba i několik let nemá žádné aktualizace

Tak to teda nevím, jaké používáš programy. Protože v podstatě každá aplikace, má-li správně fungovat, potřebuje různé bezpečnostní aktualizace a je taky fajn, když autor opravuje nahlášené chyby a přidává nové funkce.

Jestli se ti u Androidu zdají aktualizace zbytečně časté, tak je vypni a je po (umělém) problému.
Nenapsal jsi žádný konkrétní příklad, stačilo by se totiž podívat do "change logu" nebo "whats new" a pak bys pochopil, k čemu jsou aktualizace.

Opravování chyb a přidávání funkcí je jasné, to chápu. Narážím na to téma ale z globálního hlediska pro zamyšlení. Nepíši to z důvodu, že s tím mám problém. Třeba takový Chrome - patří k nejčastěji aktualizovaným aplikacím a pro Google jistě pracují nejlepší programátoři a pochybuji, že by museli stále něco opravovat.