Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ps4 přes DVI

Dobrý den, potřeboval bych poradit. Mám doma tento starší monitor https://www.czc.cz/lg-w2252tq-pf-lcd-monitor-22/53865/produkt. Chtěl jsem si k němu připojit ps4 tak jsem si koupil tento kabel https://www.planeo.cz/katalog/1308779-sencor-sco-114-020-hdmi-dvi-kabel.html?gclid=EAIaIQobChMI39LE_qeB_AIVkft3Ch0w6gVuEAQYASABEgJzqPD_BwE. Po připojení se na obrazovce objeví hláška "out of range" nevíte něko jak to vyřešit jestli je tedy vůbec možné připojit ps4 přes dvi.

Předem děkuji za případné odpovědi.

v manuálu https://gscs-b2c.lge.com/downloadFile?fileId=KROWM000180328.pdf uvádí maximální režim:

1680 x 1050 ... 65,29 khz ... 60 hz

neumí se s ps4 domluvit na kompatibilním režimu.
fak nemáš možnost to vyzkoušet s 24" monitorem, který zvládá fhd rozlišení?
kupovat (i repas) nemá proti tvému 22" velký smysl - ledaže je důvodem právě fhd rozlišení, které zvládají, např.:
24" : https://www.levnapc.cz/24-lcd-monitor-hp-elitedisplay.html
27" : https://www.levnapc.cz/aoc-e2770pqu.html

tvůj starý monitor 22" má nízké rozlišení a možná kvůli tomu místo zobrazení píše chybovou hlášku "out of range".
proto jsi ho měl připojit na test k monitoru s fhd rozlišením - to už ti napsali před týdnem.
a když to s fhd monitorem pojede, hned ti napíšu doporučení, co s tím starým 22" monitorem udělat: vyhodit. nebo připojit jako zobrazovadlo k domovnímu zvonku.

nikdo po tobě nechce analogový vga, co to sem taháš?

stačí to podruhé?
když máš monitor co umí přímé propojení kabelem s grafikou, proč do toho taháš redukci? proč vymýšlíš změnu digitálního výstupu na analogový vstup - opakuju: když to jde přímo a bez zkreslení signálu?
dětským hrám jsem odrostl, nehraju si s ps4 a nehodlám ho kupovat, jen abych zjistil, jaké má konektory. předpokládám výstup hdmi.

1) křísíš starý monitor s nízkým rozlišením, co má mít dvi vstup. na to se prodává kabel hdmi-dvi, jsou to jen propojené dráty, je oboustranný bez převodníku. tys koupil poněkud odpadní značku sencor, ale jiný hdmi-dvi kabel nemusí být lepší. tento ti píše "out of range"

2) skutečně existuje nedoporučované noname řešení s převodníkem hdmi->vga: bez zvuku, se zvukem, ale nijak u nich není zaručeno, že se přes ně ps4 domluví s monitorem bez té chyby, protože grafika v ps4 má ještě méně informací o monitoru za vga převodníkem.

3) máš i normální fullhd monitor co má vstupy "hdmi a display port". ten můžeš připojit přímo jedině hdmi-hdmi, což je nejlepší způsob. díky fullhd rozlišení otestuješ, že se neobjeví hláška "out of range".

když 3. případ dopadne dobře, budeš vědět že je problém v nízkém rozlišení 22" monitoru a vyhodíš ho do kontejneru.
(když taky s chybou, bude problém v ps4 = vyhodíš konzoli a zbytečný 22" monitor za ní)

Je možné, že rozlíšenie obrazu, ktoré sa snažíte zobraziť na monitore, nie je podporované alebo je príliš vysoké pre váš monitor. Skúste zmeniť rozlíšenie obrazu na PlayStation 4 a skontrolujte, či je podporované vaším monitorom. Môžete to urobiť tak, že prejdete do nastavení PlayStation 4 a vyberiete položku "Nastavenie obrazu". Tam by ste mali nájsť možnosť zmeny rozlíšenia obrazu. Skúste niektoré nižšie rozlíšenia a skontrolujte, či sa zobrazí obraz na monitore.

Ak problém pretrváva, môže byť potrebné skontrolovať aj nastavenia monitora. Skontrolujte, či je monitor nastavený na správne frekvencie obnovovania a rozlíšenie. Tiež sa uistite, že súčiastky kábla, ktoré používate (DVI a HDMI), sú kompatibilné s vašimi zariadeniami a že sú správne pripojené.

No zkoušel jsem změnit rozlišení na ps4 jak na 480p tak na 720p, ale nepomohlo stále stejná hláška. Ps4 jsem měl připojené k tv, kde jsem změnil rozlišení na 720p. Nevím jestli po připojení k monitoru ps4 automaticky nezmění rozlišení zpět na 1080p. Když jsem ps4 připojil znovu k tv rozlišení bylo stále 720p, ale po připojení k full hd monitoru přes hdmi se automaticky změnilo na 1080p nevím jestli to nedělá i po připojení k tomu starému monitoru.