Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chladič pro nejnovější procesory

Zdravím,
plánuji že se pustím do stavění nového PC (převážně na gaming) a přemýšlím nad Intel Core i7-13700K / AMD Ryzen 9 7900X.
Chtěl bych se zeptat na nějaké vhodné chlazení k těmhle procesorům (počítám že na tyhle kousky už je potřeba vodník?) Nebo půjdou ve velké bedně teoreticky ještě uchladit třeba Noctua NH-D15?

Díky

Změna kategorie, původně: PC sestavy (host)

Není třeba tolik vyhazovat když dual tower cooler už zvládají i jiní za pár šupů.... D14/D15 je takový zašlý high-end vzduch standard což chápu ale už to umí i levněji.

https://www.tomshardware.com/reviews/thermalright-peerless-assassin-120-se
200+ TDP

Stejný chladící výkon, stejný hluk, skoro o 1500 levnější, jen nemá tu Noctua nálepku za kterou člověk platí. Jinak dneska jsou procesory vyladěný z továrny aby jely nadoraz a přetahovaly se v grafech s konkurencí... lehký undervolt/underclock, přijdete o 5-7 procent výkonu ale rapidně snížíte teploty, bude vám úplně v pohodě stačit i vzduch není třeba vodníka, leda na overclocking ale ten nemá cenu když už dnes procesory nemají žádný headroom.