Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem GrapheneOS

Je jasné že v dnešní době soukromý skoro neexistuje, ale spíš mi jde o to zda je to dobrá volba operačního systému co se týče celkově kontroly jiného subjektu nad mým mobilem (nemyslím hackera ten se tam vždy dostane když bude chtít), a je to bezpečnější než android/Ios?

z androidu nedela pofiderni system to, ze vsechno sdilis s googlem, obzvlast vypecene lamy pak s cinskym fizlovacim cloudem.
realny problem jsou u nej aplikace, to je hlavni riziko.

pokud te tyto zranitelnosti nezajimaji, ale vis ze po tobe jdou tajne sluzby nebo doktori, pak ma smysl resit vyssi zabezpeceni os.
nebo nevysazovat medikaci.

ano, každý systém má díry, proto mi jde o co nejbezpečnější systém, aby zároveň nebyl kontrolován Googlem. Nestahuji žádné nedůvěryhodné aplikace.

nicméně proč hned ty urážky jen proto že chce být člověk trošku víc svobodný?

kde vidis jake urazky? to je realita, s nejvyssi davkou diplomacie, jake jsem schopen.
ostatne co bys odpovedel pacientovi, ktery tvrdi toto:
velkým společnostem jde o to využít systém k zootročení lidí
doma vsichni zdravi?
ale jeden kontruktivni navrh i pro takove pripady bych tu mel: porid svemu mobilovi cepicku z alobalu.

Nechceš robiť ruského trola? Máš talent stiahnuť pozornosť. K dotazu, neviem čo riešiš. Chceš ochrániť svoje osobné údaje? Tak si ten GrapheneOS nainštaluj a používaj. Nemám síce skúsenosť ale z toho čo som o ňom predčasom čítal by to mala byť lepšia voľba. Sám ale píšeš: žiadna istota nie je. Ak ti to stojí za ten čas, riešiť to tak choď do toho. Väčšina ľudí problematiku sledovania veľmi nerieši a ten zvyšok sa buď musí zmieriť s realitou alebo sa odsťahovať do jaskyne. Ver tomu že príde doba kedy sa na internet napoja aj samotný ľudia. Bude to možno trvať aj stovky rokov ale dôjde na to. Teraz si predstav že každá tvoja myšlienka bude zdieľaná v spoločnosti. Už nebudeme ani ľudia ako to vnímame dnes. Treba to ale prijať a ísť ďalej. Takže neber to tak kriticky... Ako spoločnosť sa posúvame ďalej neustále. Ak by sa niekto z minulosti mal vyjadriť k súčasnej spoločnosti tak sa možno až povracia. Veľa vecí je inak už dnes proti tomu čo bolo kedysi. Raz som ale počul jedného staršieho pána ako hovoril že starý ľudia hovorili to isté čo dnes. Sú proti zmene a chcú to tak ako to zažili za mladých čias. Nech sa ale akákoľvek generácia snažila akokoľvek tak vždy pokrok zvíťazí.