Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem z Win 7 na Win 11

Zdravím,
Mám stále dřevní Win7 ale vzhledem k tlaku z různých stran...že 7 již nebudou podporovány budu donucen k přechodu na Win 11.Jaký je nejlepší způsob upgrade? Viděl jsem nějaké návody na YT že lze aktualizovat přímo ze 7 na 11 bez nutnosti čisté instalace.Ted je otázka jestli takový system nebude dělat nějaké neplechy...dále jak je to s ovladačema,PC mám staré cca 9 let tak jestli nebude nějaký problém,ntb mam ještě staršího data.Jestli by mě někdo mohl nasměrovat tím správným směrem v této otázce,jak tento"přechod"nejlépe pořešit.
Předem díky.

To si zjisti předem, jestli existují ovladače pro tvůj HW na Win 11 nebo alespoň Win 10. Protože pak by to po instalaci nemuselo fungovat. Ovladače k PC od výrobce základní desky, u notebooku ze stránek jeho výrobce dle typu notebooku.

Tím, že jsi nenašel ovladače pro W11 se nenech zastrašit.
W10 nenašly ovladač pro můj starý počítač, ale W11 ho našly okamžitě, jakož i pro všechny staré tiskárny, scanner atd. Je nutné to zkusit.
Ponechat W7 není řešením, např. banky ho neakceptují...

Aha, to jsem vůbec netušil. Jsem zvědavý, jak se to bude chovat, když nabootuju třeba nějaký Live Linux, jestli to půjde nebo ne.
Kdybys měl info, dej vědět. Každopádně teď nebudu překvapený, že to fakt nepůjde. Dobré vědět, díky.

Na tvojom mieste začnem s W10 a ak by bol nejaký problém tak až potom W11. Síce nie najnovší systém ale rokmi zabehnutý a stále má W10 najväčšiu časť koláča. Stále má podporu a ešte dlho mať bude. W11 nie je zlý systém, skúšal som ho a je to v mnoha ohľadoch fajn systém. Aj tak ho ale zaradzujem k viste/8. Podľa mňa až W12 bude ďalší masovo úspešný systém tak ako xp/7/10. Určite choď do čistej inštalácie. Stiahni nástroj zo stránok ms, sprav si cez neho bootovaciu flešku.