Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem z Win 7 na Win 11

Zdravím,
Mám stále dřevní Win7 ale vzhledem k tlaku z různých stran...že 7 již nebudou podporovány budu donucen k přechodu na Win 11.Jaký je nejlepší způsob upgrade? Viděl jsem nějaké návody na YT že lze aktualizovat přímo ze 7 na 11 bez nutnosti čisté instalace.Ted je otázka jestli takový system nebude dělat nějaké neplechy...dále jak je to s ovladačema,PC mám staré cca 9 let tak jestli nebude nějaký problém,ntb mam ještě staršího data.Jestli by mě někdo mohl nasměrovat tím správným směrem v této otázce,jak tento"přechod"nejlépe pořešit.
Předem díky.

Ideálně jestli máš nebo si půjčit prázdné SSD a provést čistou instalaci na něj. Nebo si předem udělat zálohu (klon) Win 7 a pak nabootovat instalačku Windows 11.

Aktualizaci přímo z Windows 7 bez nutnosti čisté instalace rozhodně nedoporučuju. (to neznamená, že nemůže fungovat)

Tím, že jsi nenašel ovladače pro W11 se nenech zastrašit.
W10 nenašly ovladač pro můj starý počítač, ale W11 ho našly okamžitě, jakož i pro všechny staré tiskárny, scanner atd. Je nutné to zkusit.
Ponechat W7 není řešením, např. banky ho neakceptují...

Na tvojom mieste začnem s W10 a ak by bol nejaký problém tak až potom W11. Síce nie najnovší systém ale rokmi zabehnutý a stále má W10 najväčšiu časť koláča. Stále má podporu a ešte dlho mať bude. W11 nie je zlý systém, skúšal som ho a je to v mnoha ohľadoch fajn systém. Aj tak ho ale zaradzujem k viste/8. Podľa mňa až W12 bude ďalší masovo úspešný systém tak ako xp/7/10. Určite choď do čistej inštalácie. Stiahni nástroj zo stránok ms, sprav si cez neho bootovaciu flešku.