Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po instalaci SP3 hlásí Nalezen nový hardware - High Definition Audio

Dorý večer,před nedávnem jsem přeinstalovávál Windows xp a dnes se mi zaktualizoval na servis pack3 a stím mi vyskakuje z lišty "Nalezen nový hardware" naskočí tabulka na nainstalování atd ale nic nakonec se ukáže že to nebylo nainstalováno a že to asi nebude fungovat správně,ale zvuk běží v pořádku.Když jsem chtěl aktualizovat zvukový ovladač přímo ze správce zařízení tak to vůbec nešlo,zkoušel jsem ho i přeinstalovat ale taky bez výsledně.Neví tady někdo kde se dají sahnout potřebný věci k tomu?Je to Realtek 6ti kanál čip ALC655.Dík za váš čas

Změna předmětu, původně: High Definitinon Audio
Změna kategorie, původně: Hardware (host)

No poznal..myslím si to.Ve správci zařízení je otazník s vykřičníkem u "Zvukové zařízení na sběrnici High definition audio tak jsem myslel že to patří ke zvuku.Grafiku mám Radeon HD 2600.Zkoušel jsem všechny možný CD s ovladači co byli k PC při koupi a nic z toho.Myslíte že to bude tou Grafikou jestli jo tak co je třeba?

Já když jsem instaloval driver pro grafiku, tak jsem vybral instalaci "Custom", pak je potřeba vybrat ovladače jak grafiky tak i zvukovky. Jde jen o jednu fajfku.
Takže - vemte instalační CD ke grafice, vyberte instalaci ovadačů, a pak zaškrtnětě i ten Sound driver nebo co to tam je. Po restartu nepůjde zvuk, protože tato grafika/zvukovka se nacpe jako výchozí. Potom jděte do ovládacích panelů, tam vyberte zvuky a jako výchozí zařízení vyberte stávající zařízení. Po tom všem by měly zvuky fungovat normálně a otazník ze správce zařízení by měl zmizet.

ovladače na realtek www.realtek.com.tw lokální zdroj download.php
předtím je vhodné odinstalovat stávající ovladač přes přidat /ubrat programy a restartovat. staré ovladače z cdček doporučuji nepoužívat

pokud by to bylo nepomohlo tak je to nejspíš videokartou (která má v sobě taky kodek) tak ovladače jsou na http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx?p=x p/radeonxip-xp (pokud ta karta není v provedení agp)
odinstalovat v přidat ubrat a stáhnout
https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.ati.com /gamesite/8-10_xp32_dd_69561.exe
https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.ati.com /gamesite/8-10_xp32-64_ccc_lang3_69563.exe
a
https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.ati.com /gamesite/8-10_xp32-64_wdm_69563.exe
bezpečnější je instalovat postupně pokaždé s restarem ale někdy na to peču.

pre high definition audio treba doinštalovať kb888111 do wxp[nahrádza staršiu verziu KB835xxx],je to microsoft uaa bus driver for high definition audio ver.2-pozor wxp sp1 a wxp sp2 majú svoje verzie tohto updatu,takže je potebné si stiahnuť správnu verziu a inštalovať najlepšie tesne pred inštaláciou ovládača pre zvukovú kartu ako prvé,inak aktivácia a inštalácia high definition audio driveru pre zvukovú kartu zlyhá,tento update je teba pre všetky zvukové karty s podporou high definition audio,aj pre integrované v ati HD2xxx/3xxx a vyšších graf.čipoch

Tak deska je MSI K8 neo3F pro upřesnění.Jinak na to doinstalování toho kb888111 tak to najdu kde na stáhnoutí?A ten servis pack 3 to v sobě nemá?A ještě k tomu catalystu tak ten mám v Anglické verzi.Hoši motá se mi z toho hlava kdybych se asi líp učil tak z toho nebudu asi taková lama.Jo a divný je to že když chci ve správci zařízení ten ovladač zaktualizovat tak to vůbec nejde.

ty odkazy co jsem dal na radeon driver jak se zdá nefungují
driver.html vybereš radeon a XP
měl by ses dostat sem
http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx?p=x p/radeonx-xp
klikneš na Individual driver download packages, ATI Multimedia Center, Avivo™, and Korean full package
http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx?p=x p/radeonxip-xp
1) stáhneš display driver
2) přepneš jazyk u Catalyst Control Center na (Czech) a stáhneš Catalyst Control Center
3) stáhneš WDM Integrated Driver
odinstaluješ svoje anglické katalyst restartuješ
a pustíš instalaci 1) restart instalace 2) restart instalace 3)

Pokud je to grafikou měl by problém zmizet.

teoreticky můžeš ještě vůbec předtím vybral u neznámého zařízení že máš ovladač a zkusit ho nechat najt automaticky v c:\ati

Tak jsem to všechno udělal podle rady a nic pořád stejný i když jsem zaškrtl procházet tak to nic v Ati nenašlo ohledně zvukové sběrnice High Definition Audio a pak mi vyjela ve správci tabulka průvodce nově rozpoznaným Hardwerem zaškrtl jsem že hw byl už přidán a pak mi naskočilo že software nebyl ještě nainstalován.Tak jsem z toho jelen

Někdy to chce odinstalovat vše a instalovat znova. Důležité je pořadí instalace a restarty mezi instalací jednotlivých ovladačů. Např. zde:

Nepodařilo se nainstalovat zvukové ovladače
Při instalaci zvukových ovladačů Sigmatel* nebo Realtek* (buď z instalačního CD Express Installer nebo s nejnovějšími ovladači staženými z webu) může instalace selhat, přičemž se objeví některé z níže uvedených hlášení:
Objekt zařízení není přítomen. Restartujte systém a znovu spusťte instalátor.
Systém nepodporuje ovladač, který se pokoušíte nainstalovat.
Ovladač UAA (Universal Audio Architecture) zvukové třídy HD pro Windows* může být poškozený nebo může působit problémy s instalací zvukového ovladače.

Nejdříve vyzkoušejte následující:
Klepněte na Start > Ovládací panely > Přidat nebo odebrat programy.
Vyhledejte dvě níže uvedené položky: Zvukový ovladač HD Realtek* a Balíček pro zvukový ovladač HD - KB888111.
Jsou-li tyto položky uvedeny ve složce Přidat nebo odebrat programy, odeberte je.
Restartujte Windows.
Stáhněte si nejnovější ovladač pro danou základní desku pro desktopy z Download Centra.
Dvojitým poklepáním na název souboru soubory extrahujte.
Přejděte do složky, kam se soubory extrahovaly, a vyhledejte soubor\HDAQFE\xpsp2\us\ nebo \MSHDQFE\Win2K_XP\us\. (Název tohoto souboru závisí na modelu dané základní desky pro desktopy.)
Poklepejte na soubor kb888111xpsp2.exe a instalujte balíček pro zvukový ovladač HD.
Restartujte Windows.
Instalace zvukového ovladače.

Pokud výše uvedené kroky nevyřešily problém, pokuste se přeinstalovat systém Windows následovně:
Před instalací Windows v BIOSu zakažte zvuk:
Při startu vstupte do nastavení BIOS stisknutím klávesy F2.
Zakažte zvuk v nabídce Advanced > Peripheral Configuration (Pokročilé nastavení periferií).
Stiskem klávesy F10 nastavení uložíte a zavřete nastavení BIOS.
Nainstalujte Windows.
Nainstalujte nejnovější Service Pack pro svou verzi systému Windows.
Nainstalujte program Intel® Chipset Software Installation Utility (program INF Utility).
Nainstalujte všechny ostatní nejnovější ovladače pro svou desku, S VÝJIMKOU ovladače zvuku.
Povolte zvuk v BIOSu:
Při startu vstupte do nastavení BIOS stisknutím klávesy F2.
Povolte zvuk v nabídce Advanced > Peripheral Configuration (Pokročilé nastavení periferií).
Stiskem klávesy F10 nastavení uložíte a zavřete nastavení BIOS.
Restartujte systém a stornujte všechna hlášení typu „nalezen nový hardware“.
Nainstalujte nejnovější ovladač zvuku.
Restartujte systém.

NIC NIC NIC PROSTĚ NIC,ovladače k zvuku i grafce všemi možnými způsoby natlačeny do PC a pořád ten stejný problem ale myslím si to že když jsem jel na WINxp sp2 tak to nic nechtělo a teď po aktualizaci na sp3 to skáč jak diví tak nestačilo by jen doinstalovat ten balíček pro HD kb888111?Ale teď otázka od ho stahnout buď jsem slepý nebo z toho už nevidím,ale nikde není jen balíček na sp2.