Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PC se nerozjede

Dobrý den, rozhodl jsem se že si složím nějaký PC sám. Vše jsem poskládal do sebe dle návodů a vše zapojil. Po zapnutí zdroje se rozsvítí grafika (červená dioda) a dva RGB nápisy na základovce. Jinak se nic neděje, ani po zmáčknutí power tlačítka či jiného tlačítka. Ani se neroztočí / nerozsvítí větráky. Kde by mohl být problém?
Zde je seznam PC
https://www.czc.cz/ejsf6u03baitia37pend697hv4/seznam

Káble máš zapojené na doraz, musí zacvaknúť západka. Ak je kabeláž v poriadku a všetko zapojené a zostavené správne tak problém môže byť kdekoľvek. Musíš postupne vylučovať... Káble k prednému panelu máš zapojené správne? V návode k doske máš schému. Tie kábliky sú tenké, mohlo sa stať že sa prelomil a jednoducho nezopneš 2 kontakty a PC sa nezapne. Tá skrinka vyzerá podozrivo čiže začni tam. Mohol si skúsiť vypojiť káble predného panelu z dosky a ručne na moment prepojiť kontakty určené pre štart. Ak sa PC zapne tak problém je niekde týmto smerom. Veľmi opatrne s týmto, môžeš tam nechtiac niečo vyskratovať.

Tu je nákres tvojej dosky: https://i.imgur.com/bzfwFOL.png vyznačil som tam zelenou kontakty ktoré slúžia na štart.

ECC pamäť má inak riešené napájanie celého pamäťového modulu,napájanie ide len z jedného jediného miesta do všetkých čipov ,u non-ECC pamäte má každý čip svoj dátový a napájací konektor samostatne ,pokial nieje zakl. doska na to pripravená, ECC pamäťový modul nebude fungovať ,nedostane dostatok prúdu pre celý modul….to je aj dôvod nekompatibility napr. u single sided/dual sided RAM,pamäťový slot má napájanie len na jednej strane slotu ,alebo obojstranne podľa typu dosky a tam sa tiež stane,že druhá strana pamäťového modulu zostane bez prúdu a pamäť ako celok nefunguje,alebo funguje len polovica jej veľkosti

Ďakujem za vysvetlenie.

Keď už to riešim tak vieš ešte ako je to s označením tohto:
- 1Rx8/2Rx8
- single sided/dual sided
- single rank/dual rank

Všetky tri označenia vždy reprezentujú to isté len je to iné názvoslovie? Príde mi to trocha chaotické a som si takmer istý že to je pravda ale s istotou to neviem.

Vyřešil jsem to tak že když jsem to začal celé rozebírat tak sem zjistil že jsem nezapojil jeden napájecí konektor který nešel vidět protože mi ho překrylo vodní chlazení procesoru :x:
nenapsal jsem to protože jsem se za to styděl LuL
ale PC teď jede jak má vše OK

Super. Jinak není se za co stydět. Já kdysi skládal PC a pořád nefungovalo, tak jsem ho několikrát rozebral a zase složil a ve finále jsem zjistil, že jsem neměl v zásuvce prodlužovačku...
To bylo daleko horší než u tebe, takže pohoda a užívej :-) Tys to měl horší v tom, šes to přes ten chladič nemohl vidět. Buď v klidu, taky se Ti někdy stanou podobné věci a ber to s nadhledem, stane se.