Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nerozjedu PC

Dobrý den,
stala se mi taková věc. Dělal jsem na projektu v Cubase 7. Najednou se mi vypl počítač. Sám se automaticky spustil, ale už se nerozjel. Nenačte mi vůbec. Jede cca 5vteřin, vypne se a po 2 vteřinách se zase automaticky zapne... A tohle se opakuje stále a stále. Nemůžu se dostat ani do BIOSu. Neumožní mi to. Napadá mě, že by mi mohlo něco odejít. Např. procesor?
Mohl by mi někdo poradit?
Díky

Změna kategorie, původně: Operační systémy (host)

Viz. Host. První na řadě je zdroj. Procesor je nejméně pravděpodobný. Můžeš zkusit spustit PC jen s jedním modulem RAM, případně je prostřídat ve slotech.
Začal bych ale zdrojem, to bývá nejčastější příčina, hlavně pokud je to nějaký šunt typu Evolveo, Mercury, Eurocase atp... Jestli máš možnost, někde si půjč na test jiný. Pokud ale máš jeden z těch výše jmenovaných zdrojů, tak si nic půjčovat nemusíš a můžeš rovnou jiný zdroj koupit. Doporučuju Seasonic a Evga.

Alespoň, že tak. Ty moduly, které tam dáváš jsou totožné nebo různé značky, velikosti a časování? Pokud máš alespoň dva shodné, mělo by to fungovat.
Ještě ale mrkni na stránky výrobce desky, jestli nevydali nějaký nový BIOS, ten by měl přidávat podporu nových procesorů pro daný socket a jiných modulů RAM.

Mám všechny ramky stejné právě. Jedu na nich už roky a nikdy nebyl problém.
Zkusím se podívat do BIOSu, nebo myslíš, že to může dělat Windows? Mám ho už dlouho, možná by to chtělo přeinstalovat, nebo Windows s tím nemá vůbec nic společného?

Těžko říct. Stáhni si na flešku program Memtest 86+, nabootuj z ní a otestuj RAM, tím se potvrdí nebo vyloučí chyba RAM. Pokud to projde alespoň 3 průchody bez chyby, tak v RAM ani v desce chyba nebude. Potom by to ukazovalo na chybu ve Win. Bez testování to zjistit nejde, ale alespoň budeš mít jistotu v čem je problém.