Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem GTX 960 display port redukce

No tak proč to relativně nové firmware? A to je zrovna určený pro tyhle modely karet, GTX 960 výslovně uvedena. Ty nový HDM 2.1 převodníky prý nejsou kompatabilní s nižšími verzemi než 1.4. Ten IO to prý nepodporuje. Tak jak je to s tou podporou? Je HDMI 2.1 je zpětně kopm. s nižšími verzemi.
Mám z Alzy Vention, a ten jede i HDR, to nikdy přes HDMI z této karty nešlo, myslím bez pomocného softu. Omezení je 4K 50/60Hz v 4:2:0, tak hledám něco v 4K 120Hz v RGB (4:4:4).

Přiznávám se po dobrém, nerozumím ti. Firmware málokdy umí odemknout větší šířku pásma (pokud to HW neumí sám o sobě), jen opravuje chyby. Firmware opravuje kompatibilitu s monitory co mají vstupy DP1.3 a 1.4 (klasický bug, kterých má nvidia ve výstupech historicky spousty), ale to neznamená, že port v grafice najednou pojede jako 1.3/1.4. Zůstaneš omezen na pásmo poskytované DP1.2.

Vše potřebné máš zde: https://en.wikipedia.org/wiki/DisplayPort

edit: Tedy pokud jsi aktualizoval firmware, pojede ti DP1.4 konvertor na HDMI. Výstup grafiky však stále bude DP1.2, tam se nemění nic.

Vůbec nechci zvyšovat šířku pásma, nemůže být ale tou redukcí omezena. Požadavek min. 18Gb/sec, to odpovídá HDMI 2.0, + HDR, CEC, HDCP 2 a tak dále.
Abrakadabraka, výše uvedenou redukci již mám a její schopnosti nejsou nějak zobrazeny, takže redukce na HDMI 2.0 z této karty nefunguje. Někde jsem čet že to funguje od karet 3060, no to jsou ale ty nové.
Tak ještě zkusím do sbírky zmetků C-Klub nebo jak se to jmenuje, ikdyž suma sumárum by byla za tyto polo-funkční redukce nová grafika...

Když na tenkou trubku napojíš tlustší, omezí se průtok za ní? No asi ne, že... Akorát je problém s přechodkou - a když ji nemáš, nebo nejde vyrobit, tak tu tlustější trubku nepřipojíš, respektive nebude fungovat. Už to chápeš?

A znova ti zopakuji: problém je v té nvidii, je to starý klump a nvidia obecně má, co se výstupů týká, řadu problémů. Když tu redukci zapojíš do jiné karty (stejně staré AMD nebo novější nvidia) bude velmi pravděpodobně fungovat.