Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Indexování, katalogizace a rychlé vyhledávání v souborech

Pěkný den, prosím vás o rady. Jak indexovat a katalogizovat obsahy souborů? DOC, DOCX, PDF, TXT atd. Potřebuji rychlé vyhledávání zadáním různých slov. Nejlépe když bude možné zdrojová data společně s databází a vyhledávacím programem přenášet mezi více PC. Externí disk mám. Windows 7, 10, 11. Jaký program mám vyzkoušet a případně zakoupit? Děkuji za rady. Katka

Protože to potřeuju přenášet mezi více počítači. Taky si chci vybrat jen konkrétní složky k zaindexování na různých PC. Ne všechny zdrojové PDF budu přenášet. Mám to složitější. Dobrý program klidně zaplatím.

Jiný program neudělá nic jiného, co by Windows neuměly. Složky si můžeš vybrat, typ souborů a umístění indexového souboru také, přenositelnost bych vyzkoušel. I s přejmenováním souborů se dokáže rychle vyrovnat.
Mimochodem, Acrobat dokáže indexovat všechny PDF a funguje to velmi dobře. Když tam po přenesení bude nějaký pdf soubor scházet, indexu to nevadí.

Potřebuju sofistikovanější nástroj který na začátku zvládne indexování souborů uložených na různých místech a z nich vytvářet prohledávatelné katalogy, které můžu používat bez přístupu k originálním zdrojovým datům. Jedná se mi hlavně o text.

Nic ti nebrání zkusit ten Everything Download Portable Zip 64-bit. Neinstaluje se, jen rozbalí.
Můj PC má několik HD - výsledná databáze má 56 MB!
Zkušební odhad toho Archivariuse mi jenom pro disk C: vypočítal velikost indexu 34 GB!
Everything vyhledává už při psaní "dotazu" a je velmi rychlý.

Everything obsah souborů prohledává, ale nezaindexuje ho. Při každém dalším hledání vždycky znova pomalu vyhledává. Tohle je mi k ničemu.
Does Everything search file contents?
Yes, "Everything" can search file content with the content: search function.
File content is not indexed, searching content is slow.